Roland Garros: Nadal pokonał Djokovicia

Trzynastokrotny triumfator paryskiego turnieju Rafael Nadal (nr 5) wciąż ma szanse na kolejny tytuł.

Publikacja: 01.06.2022 05:53

Rafael Nadal

W ćwierćfinale Nadal nie był faworytem, ale pokonał lidera rankingu ATP Novaka Djokovicia 6:2, 4:6, 6:2, 7:6 (7-4), choć w czwartym secie przegrywał 2:5.

W decydującym tie-breaku przewaga Hiszpana była już wyraźna, objął prowadzenie 6:1 i wygrał.

Mecz trwał 4 godziny i 12 minut, zakończył się o godz. 1:20 w nocy z wtorku na środę.

Półfinałowym przeciwnikiem Nadala będzie Niemiec Alexander Zverev, który pokonał Carlosa Alcaraza. W środę w ćwierćfinałach zmierzą się rewelacyjny Duńczyk Holger Rune z Casperem Ruudem oraz Andriej Rublow z Marinem Ciliciem.