Wysoka ranga wydarzenia oznacza możliwość udziału najlepszych zawodniczek, w tym również z TOP 10 światowego rankingu WTA.

Impreza z głównego cyklu kobiecego tenisa WTA wraca na polskie wybrzeże po ponad 10-letniej przerwie. Pula nagród w turnieju w tym roku wyniesie 235 tysięcy dolarów.

„Pragniemy stworzyć wydarzenie, które stanie się silną marką w świecie sportu i przyciągnie do Polski gwiazdy tenisa. Zważywszy na globalny zasięg dyscypliny mam nadzieję, że turniej w Gdyni będzie też świetną promocją naszego kraju zagranicą” - mówi Tomasz Świątek, prezes zarządu Tennis Consulting.

Turniej odbędzie się na kortach Klubu Tenisowego Arka, który w przeszłości gościł już mecze polskich drużyn w międzynarodowych rozgrywkach Davis Cup i Fed Cup. Obiekt mieści się w rezerwacie leśnym nad samym morzem, w niewielkiej odległości od centrum miasta.

„Historia imprez tenisowych w naszym mieście ma piękną tradycję. Czas dopisać do niej kolejny rozdział. Dzięki Idze Świątek kibice na całym świecie przypomnieli sobie o sile polskiego tenisa. W Gdyni postaramy się dorównać poziomem organizacji. Jestem przekonany, że wydarzenie to będzie stało na najwyższym poziomie pod każdym względem” – mówi Wojciech Szczurek, prezydent Gdyni.

Turniej WTA 250 w Gdyni jest jednym z 30-stu tej rangi rozgrywanych na świecie w ciągu roku. Turnieje Women’s Tennis Association są transmitowane do ponad 150 krajów.

„Cieszymy się z powrotu cyklu WTA Tour do Polski i jestem przekonany, że WTA 250 w Gdyni będzie wydarzeniem na światowym poziomie. Polska ma bogate tenisowe tradycje i wspaniałe zawodniczki z cyklu WTA od Agnieszki Radwańskiej po wschodzącą gwiazdę Igę Świątek. Jesteśmy pewni, że turniej odniesie wielki sukces w połączeniu ze wsparciem wspaniałych, polskich kibiców” – mówi Steve Simon, przewodniczący i dyrektor generalny WTA.

Dyrektorem turnieju został Marcin Matkowski, tenisista, olimpijczyk, wielokrotny reprezentant Polski w rozgrywkach Pucharu Davisa, finalista wielkoszlemowego US Open
i French Open, zwycięzca turniejów rangi ATP w deblu.

„Cieszymy się, że wielotygodniowe rozmowy z firmą Octagon zakończyły się sukcesem i to Polsce przyznano turniej wysokiej rangi. Liczba licencji oraz możliwości zmian w kalendarzu startów na tourze są mocno ograniczone, a chętnych sporo. Jako były zawodnik wiem, jak ważne jest danie szansy polskim tenisistkom zagrania w tak dużej imprezie, ponieważ dobry występ pomoże przebić się w światowym rankingu” – mówi Marcin Matkowski, członek zarządu Tennis Consulting.

Autopromocja
SZKOLENIE

Pozyskiwanie sponsorów przez instytucje nauki, kultury i sportu

WEŹ UDZIAŁ