Australian Open: Świątek gra w sobotę rano, odpadła Osaka

Naomi Osaka (nr 13) nie obroni tytułu zdobytego przed rokiem w Melbourne.

Publikacja: 21.01.2022 13:47

Japonka nie wykorzystała w pojedynku z Amerykanką Amandą Anisimovą (60 WTA) dwóch meczboli i przegrała w trzeciej rundzie 6:4, 3:6, 6:7 (5-10, w Australian Open tie-break decydującego seta rozgrywany jest do dziesięciu zwycięskich punktów). Kolejną rywalką Anismovej będzie liderka światowego rankingu Australijka Ashleigh Barty.

Karierę Anisimovej, która była już wówczas półfinalistką Roland Garros przerwała  śmierć ojca - trenera latem 2019. Rodzice tenisistki przeprowadzili się z Rosji do USA w roku 1998, Amanda urodziła się w Nowym Jorku a wychowała na Florydzie.

Osaka  - triumfatorka czterech turniejów wielkoszlemowych - zapłaci za tę porażkę dużym spadkiem w rankingu WTA. Po Australian Open znajdzie w okolicach miejsca nr 80.

Iga Świątek (nr 7), ostatnia reprezentantka Polski w singlowym turnieju, swój mecz trzeciej rundy z Rosjanką Darią Kasatkiną (25) rozpocznie w sobotę o godz. 9.00 polskiego czasu na drugim co do ważności korcie w Melbourne Park - Margaret Court Arena.

W trzeciej rundzie debla jest Magda Linette grająca w parze z Bernardą Perą. Polka i Amerykanka pokonały Australijkę Samanthę Stosur i Chinkę Shuai Zhang (nr 4) 6:7 (6-8). 6:1, 7:5.