Agencja Reutera poinformowała, że Djoković zakupił 80 proc. udziałów w firmie biotechnologicznej QuantBioRes.

Duńczycy pracują nad lekiem przeciw COVID-19, a zakup udziałów potwierdził w rozmowie z agencją szef firmy.

Dyrektor generalny Ivan Loncarevic, który opisał siebie jako przedsiębiorcę, powiedział Reuterowi, że inwestycji dokonano w czerwcu 2020 roku. 

Dla QuantBioRes pracuje badaczy pracujących w Danii, Australii i Słowenii. Loncarevic podkreślił, że firma pracuje nad leczeniem, a nie szczepionką.

Naukowcy opracowują peptyd, który powstrzymuje koronawirusa przed infekowaniem ludzkich komórek. Firma spodziewa się rozpocząć badania kliniczne w Wielkiej Brytanii tego lata.

Australijski sąd zdecydował, w niedzielę, że wiza wydana Djokoviciowi, ma być cofnięta. Przyczyną jest brak wymaganych przy wjeździe do kraju szczepień przeciwko COVID-19. Australijskie władze zakwestionowały wcześniej zasadność zwolnienia, z przyczyn medycznych, Djokovicia z obowiązku zaszczepienia się przeciw COVID-19.

Według australijskiego prawa osoba, której unieważniono wizę wjazdową, otrzymuje automatycznie trzyletni zakaz wjazdu. Oznaczałoby to, że 34-letni Serb nie mógłby wziąć udziału w kolejnych trzech edycjach Australian Open.

Czytaj więcej

Djoković jednak będzie mógł wziąć udział w Australian Open za rok?