Polka zapewniła sobie awans do drugiej rundy Australian Open pokonując niżej notowaną rywalkę 6:3, 6:0.

W drugiej rundzie Polka zmierzy się ze szwedzką tenisistką, Rebeccą Peterson

Zajmująca 123. miejsce w rankingu WTA Dart, która awansowała do drabinki Australian Open dzięki przejściu kwalifikacji nie miała szans w starciu z dziewiątą rakietą świata. W turnieju wielkoszlemowym największym osiągnięciem rywalki Świątek był jak dotąd awans do trzeciej rundy Wimbledonu w 2019 roku.  

Czytaj więcej

Australian Open: Hubert Hurkacz w drugiej rundzie

Początek spotkania nie był najlepszy dla polskiej tenisistki - po wygraniu pierwszego gema Świątek przegrała trzy kolejne. Jak się jednak okazało było to wszystko, na co tego dnia było stać Dart. Kolejne gemy padały łupem polskiej tenisistki, która ostatecznie wygrała pierwszego seta 6:3.

Drugi set był już pokazem siły Świątek, która nie oddała rywalce nawet jednego gema, wygrywając 6:0,

W drugiej rundzie Polka zmierzy się ze szwedzką tenisistką, Rebeccą Peterson. W czasie ostatniego turnieju Roland Garros Świątek wygrała z tą rywalką w trzeciej rundzie w dwóch setach - 6:1, 6:1 - przypomina Onet.

W II rundzie Australian Open zobaczymy też Magdę Linette, która pokonała w I rundzie łotewską tenisistkę Anastasiję Sevastovą 6:4, 7:5. Do dalszej fazy turnieju awansował też Kamil Majchrzak, który wygrał w Melbourne z Włochem Andreasem Seppim 6:1, 6:1, 7:5.

Odpadła natomiast Magdalena Fręch, która przegrała z Rumunką Simoną Halep (nr 14) 4:6, 3:6.

Autopromocja
SZKOLENIE

Pozyskiwanie sponsorów przez instytucje nauki, kultury i sportu

WEŹ UDZIAŁ