Australian Open: Świątek, Linette i Majchrzak meldują się w drugiej rundzie

Iga Świątek w I rundzie Australian Open wygrała w dwóch setach z Brytyjką Harriet Dart, tracąc zaledwie trzy gemy. Do drugiej rundy Australian Open awansowała też Magda Linette oraz Kamil Majchrzak.

Publikacja: 18.01.2022 05:03

Iga Świątek

Iga Świątek

Polka zapewniła sobie awans do drugiej rundy Australian Open pokonując niżej notowaną rywalkę 6:3, 6:0.

W drugiej rundzie Polka zmierzy się ze szwedzką tenisistką, Rebeccą Peterson

Zajmująca 123. miejsce w rankingu WTA Dart, która awansowała do drabinki Australian Open dzięki przejściu kwalifikacji nie miała szans w starciu z dziewiątą rakietą świata. W turnieju wielkoszlemowym największym osiągnięciem rywalki Świątek był jak dotąd awans do trzeciej rundy Wimbledonu w 2019 roku.

Początek spotkania nie był najlepszy dla polskiej tenisistki - po wygraniu pierwszego gema Świątek przegrała trzy kolejne. Jak się jednak okazało było to wszystko, na co tego dnia było stać Dart. Kolejne gemy padały łupem polskiej tenisistki, która ostatecznie wygrała pierwszego seta 6:3.

Drugi set był już pokazem siły Świątek, która nie oddała rywalce nawet jednego gema, wygrywając 6:0,

W drugiej rundzie Polka zmierzy się ze szwedzką tenisistką, Rebeccą Peterson. W czasie ostatniego turnieju Roland Garros Świątek wygrała z tą rywalką w trzeciej rundzie w dwóch setach - 6:1, 6:1 - przypomina Onet.

W II rundzie Australian Open zobaczymy też Magdę Linette, która pokonała w I rundzie łotewską tenisistkę Anastasiję Sevastovą 6:4, 7:5. Do dalszej fazy turnieju awansował też Kamil Majchrzak, który wygrał w Melbourne z Włochem Andreasem Seppim 6:1, 6:1, 7:5.

Odpadła natomiast Magdalena Fręch, która przegrała z Rumunką Simoną Halep (nr 14) 4:6, 3:6.

2 / 3
Iga Świątek czeka na pierwszy sukces w Hiszpanii. Liderka rankingu zaczyna dziś turniej w Madrycie
Magda Linette zagra z Aryną Sabalenką. Bolesna porażka Magdaleny Fręch w Madrycie