Serb Novak Djoković, nr 1 w rankingu ATP, został wczoraj deportowany z Australii z powodu braku szczepień na Covid-19, obowiązkowych przy wjeździe do kraju.

Po kilkunastu dniach dochodzenia i przesłuchań wczoraj sąd w Melbourne poparł decyzję rządu o cofnięciu wizy wjazdowej dla gwiazdy tenisa. Jeszcze wczoraj Djoković opuścił Australię i wyleciał do Dubaju. Tym samym nie bierze udziału w turnieju Australian Open i stracił szansę na ewentualne wygranie 11. turnieju wielkoszlemowego.

Czytaj więcej

Sąd w Australii podtrzymał decyzję o cofnięciu wizy Djokovicia

Zanosi się na to, że to nie koniec problemów przeciwnego szczepieniom sportowca.

Wczoraj francuski parlament przyjął ustawę, która wymaga posiadania świadectwa zaszczepienia od osób przebywających w miejscach publicznych, takich jak restauracje, kawiarnie, kina, środki transportu, stadiony czy hale sportowe.

Ministerstwo sportu już poinformowało, że nie będzie wyjątku od obowiązku posiadania certyfikatu. "Obowiązek dotyczy każdego, kto jest widzem lub sportowcem. I to do odwołania" - przekazało ministerstwo.

Czytaj więcej

Novak Djoković deportowany. Zagrał ostro i przegrał

Turniej Rolanda Garrosa, wchodzący w skład rozgrywek Wielkiego Szlema, przewidziany jest na 16 maja - 5 czerwca tego roku.  Ministerstwo przyznaje, że do tej pory sytuacja epidemiczna może się zmienić, ale na razie obowiązuje zasada: żadnych wyjątków.