ATP Finals: Hubert Hurkacz bez zwycięstwa w Turynie

W trzecim meczu w grupie Hubert Hurkacz przegrał z Alexandrem Zverevem 2:6, 4:6 i odpadł z turnieju. W Guadalajarze Masters kobiet wygrała Garbine Muguruza.

Publikacja: 18.11.2021 19:24

Hubert Hurkacz

Hurkacz przyjechał do Turynu z paliwem tylko na jedno spotkanie – pierwsze, z Daniiłem Miedwiediewem. Przegrane, ale dające nadzieję na pomyślny dalszy ciąg, którego nie było.

Potem przyszła bezradność w meczu z Jannikiem Sinnerem, a na koniec gładka porażka ze Zverevem. Dość powiedzieć, że w pierwszym secie Niemiec po dziesięciu minutach prowadził 4:0, po dziewętnastu miał setbola, a wygrał seta w niespełna 25 minut. W secie drugim było mniej smutno, przede wszystkim Hurkacz zaczął lepiej serwować, ale niestety jedynie do stanu 4:4. Wtedy przegrał swoje podanie i po chwili mecz.

Tenisista z Wrocławia wyjeżdża z Turynu tylko z jednym wygranym setem – pierwszym w pojedynku z Miedwiediewem. To nie jest powód do satysfakcji, ale te porażki nie zmieniają faktu, że był to dla Polaka bardzo udany rok. Kończy go jako gracz czołowej dziesiątki rankingu ATP.

Przeciwnikiem Zvereva w półfinale będzie Novak Djoković, który zapewnił już sobie zwycięstwo w grupie. Grali przeciwko sobie dziesięć razy i siedem z tych spotkań wygrał Serb.

Kobiety zakończyły już swój turniej Masters. W finale Garbine Muguruza pokonała Estonkę Anett Kontaveit 6:3, 7:5. To pierwszy triumf Hiszpanki w WTA Finals. Spotkały się w Guadalajarze dwa razy i oba mecze wygrała Muguruza, dla której początek turnieju był trudny (uległa Karolinie Pliskovej), ale koniec świetny.

W finale debla Czeszki Barbora Krejcikova i Katerina Siniakova pokonały Su Wei Hsieh z Tajwanu i Belgijkę Elise Mertens 6:3, 6:4. Krejcikova była jedyną tenisistką, która grała w Masters zarówno w singlu, jak i w deblu.

Turnieje w Guadalajarze i Turynie kończą w zasadzie sezon (mężczyźni zagrają na przełomie listopada i grudnia w nowej formule Pucharu Davisa) i raczej nie należy sobie życzyć, by jeszcze kiedykolwiek kobiety i mężczyzni rywalizowali w Masters w tym samym czasie w różnych miejscach.Pogłębia to wrażenie, że zawodowy tenis to sport bez głowy, rządzony przez organizacje, którym wcale nie chodzi o jego dobro, lecz jedynie o zapełnienie własnej kasy. Koronawirus wszystkiego nie tłumaczy.

2 / 3
Iga Świątek wygrywa pierwszy mecz w Madrycie. Niespodziewane kłopoty w końcówce
Iga Świątek czeka na pierwszy sukces w Hiszpanii. Liderka rankingu zaczyna dziś turniej w Madrycie
Magda Linette zagra z Aryną Sabalenką. Bolesna porażka Magdaleny Fręch w Madrycie