Będzie hiszpański półfinał WTA Finals

Garbine Muguruza pokonała Anett Kontaveit 6:4, 6:4 i obok Estonki zagra w w najlepszej czwórce turnieju mistrzyń w Guadalajarze. Dziś o 21. pożegnalny mecz Igi Świątek.

Aktualizacja: 15.11.2021 11:57 Publikacja: 15.11.2021 11:18

Najpierw grały Czeszki, Barbora Krejcikova i Karolina Pliskova. Pierwszy set wygrany do zera przez Krejcikovą oznaczał tylko tyle, że spełnić się mógł niemal każdy scenariusz awansu do półfinału, tyle, że Garbine Muguruza nie musiała już wygrać w dwóch setach z Anett Kontaveit, mogła w trzech, by grać dalej.

Gdy Pliskova zaczęła od stanu 0:6, 2:4 odwracać losy spotkania i zdołała wygrać kolejne sety 6:4, 6:4, wyeliminowała koleżankę, mistrzynie Roland Garros, ale nadal nie była pewna, co daje jej to zwycięstwo. Nie dało wiele (poza premią 110 tys. dol.), gdyż Muguruza dzięki potędze serwisu i widcznej bojowości potrafiła pokonać Kontaveit 6:4, 6:4.

– To był mecz z cyklu: wszystko albo nic. Rozpoczęcie turnieju od porażki nigdy nie jest dobre, ale wygranie potem dwóch meczów i kwalifikacja do półfinału to niesamowita sprawa. Myślę, że dziś zagrałam najlepszy z trzech meczów grupowych. Przecinając długie pasmo zwycięstw Anett rzeczywiście myślałam, że to chyba ja będę tą tenisistką, która to zrobi – mówiła Hiszpanka.

Skoro Paula Badosa jeszcze przed ostatnim meczem w drugiej grupie ma zapewnione pierwsze miejsce, a Garbine Muguruza jest druga w Grupie Teotihuacán, to Hiszpanki trafiły na siebie w półfinale. W kronikach Masters jeszcze tak dobrego hiszpańskiego startu nie widziano. Arantxa Sanchez Vicario grała samotnie w półfinale w 1989 roku i w finale w 1993 roku (gdy Muguruza ledwie skończyła pierwszy miesiąc życia).

Ostatnią rundę spotkań Grupy Chichén Itzá rozpoczną w poniedziałek o 21. Iga Świątek (pewna, że to ostatni mecz w Guadalajarze) i Paula Badosa. Aryna Sabalenka z Marią Sakkari zagrają o awans do półfinału (w ktorym czeka Anett Kontaveit) o 2.30 w nocy.

Transmisje w Canal+Sport.

V dzień:
> Grupa Teotihuacán:

K. Pliskova (Czechy) – B. Krejcikova (Czechy) 0:6, 6:4, 6:4; G. Muguruza (Hiszpania) – A. Kontaveit (Estonia) 6:4, 6:4.

Tabela końcowa:

1. Kontaveit 2-1 4:2; 2. Muguruza 2-1 5:3; 3. Pliskova 2-1 4-4; 3. Krejcikova 0-3 2:6.

Awans:

Kontaveit i Muguruza.

> Grupa Tenochtitlán

: S. Stosur, S. Zhang (Australia, Chiny) – S. Aoyama, E. Shibahara (Japonia) 4:6, 6:3, 10-7; N. Melichar-Martinez, D. Shuurs (USA, Holandia) – D. Jurak, A. Klepac (Chorwacja, Słowenia) 6:4, 3:6, 10-2.

1. Aoyama/Shibahara 2-1 5:2; 2. Melichar-Martinez/Shuurs 2-1 4:3; 3. Jurak/Klepac 1-2 3-5; 4. Stosur/Zhang 1-2 3:5.

Awans:

Aoyama/Shibahara i Melichar-Martinez/Shuurs.

Poniedziałek, 15 listopada:
> 21.00:

I. Świątek (Polska) – P. Badosa (Hiszpania); B. Krejcikova, K. Siniakova (Czechy) – A. Guarachi, D. Krawczyk (Chile, USA).

> 02.30:

A. Sabalenka (Białoruś) – M. Sakkari (Grecja); S. Hsieh, E. Mertens (Tajwan, Belgia) – S. Fichman, G. Olmos (Kanada, Meksyk).

2 / 3
Iga Świątek czeka na pierwszy sukces w Hiszpanii. Liderka rankingu zaczyna dziś turniej w Madrycie
Magda Linette zagra z Aryną Sabalenką. Bolesna porażka Magdaleny Fręch w Madrycie