Po porażce w półfinale French Open Hiszpan zrezygnował ze startów w Wimbledonie i w turnieju na igrzyskach olimpijskich w Tokio. Przekazał wówczas, że po wsłuchaniu się w swoje ciało uznał, iż to właściwa decyzja.

Teraz Rafael Nadal w nagraniu opublikowanym w mediach społecznościowych poinformował, że nie wystąpi już do końca sezonu.

- Jak wiecie, w ciągu ostatniego roku bardzo cierpiałem z powodu urazu stopy i przegapiłem wiele ważnych dla mnie startów - powiedział.

- W ciągu ostatniego roku nie byłem w stanie trenować i przygotowywać się tak, jak powinienem, by rywalizować na najwyższym poziomie - dodał.

35-letni Rafael Nadal zaznaczył, że rezygnuje z występów z powodu kontuzji, z którą zmaga się od 2005 r. - Wtedy lekarze byli pesymistycznie nastawieni co do mojej dalszej kariery, ale udało mi się osiągnąć więcej, niż mogłem marzyć, więc jestem pewien, że znów dojdę do siebie - zadeklarował hiszpański tenisista.

Nadal zapowiedział, że nie zrezygnuje bez walki i wyraził przekonanie, że przed nim wciąż "kilka pięknych lat" kariery.

Rafael Nadal zwyciężył w 20 turniejach wielkoszlemowych. Był liderem rankingu ATP, w aktualnym notowaniu jest czwarty. W tym roku wygrał turnieje w Barcelonie i w Rzymie.