Rok 2018 nie był udany dla najlepszej polskiej tenisistki. Agnieszka Radwańska tydzień po tygodniu notowała kiepskie starty i stale spadała w rankingu WTA - zauważa Onet. 1 stycznia była Polka zajmowała 28. miejsce, w czerwcu wypadła z pierwszej trzydziestki, a później systematycznie spadała dalej.

We wrześniu Radwańska była już 60. w rankingu. Wprawdzie niedawno awansowała o pięć lokat, ale w najnowszym notowaniu Radwańska spadnie co najmniej na 65. miejsce.

Turnieje w Azji miały być dla Polki nie tylko szansą na odbicie się, ale także miały zakończyć sezon 2018. W Korei Południowej Radwańska przegrała w drugiej rundzie z Iriną Begu, wcześniej notując pierwszą wygraną od lipca. Kolejnym turniejem, do którego się, był Pekin. Okazało się jednak, że Polka zrezygnowała z tego startu.

Będzie to najgorszy sezon dla Radwańskiej od wielu lat, a na zakończenie roku na pewno wypadnie poza czołową "70". To pierwsza taka sytuacja od września 2006 roku. Wówczas Polka była 95., ale stale pięła się w górę w rankingu WTA.