Nadal – Murray i Federer – Djoković w półfinale Masters

Tenis - Masters: Półfinały: Nadal – Murray i Federer – Djoković. W deblu o finał walczyć będą w sobotę Fyrstenberg i Matkowski

Publikacja: 27.11.2010 00:55

Rafael Nadal

Ivan Lendl po zakończeniu kariery tenisem nie interesował się wcale. Dopiero w tym roku uznał, że pojawił się gracz, któremu warto doradzać – Tomas Berdych. Czech wprawdzie przegrał wczoraj z Nadalem 6:7 (3-7),1:6, ale wynik drugiego seta jest dla niego za surowy. Aż tak słaby nie był, choć po drugiej stronie siatki miał Nadala, jakiego świat nie widział.

Przy kontrowersyjnej decyzji sędziego w pierwszym secie Hiszpan podbiegł do arbitra z krzykiem, potem poszedł w kierunku trybuny, gdzie siedzieli ludzie z jego teamu, i dalej wykrzykiwał swą frustrację. W każdym meczu Nadala widać, że wola zwycięstwa go nie opuszcza, ale w Londynie to coś więcej niż wola, to lwi apetyt na wygranie turnieju, którego jeszcze nigdy nie wygrał. Nadal jest znakomicie przygotowany, to zupełnie inny gracz niż w ubiegłych latach, gdy na finały ATP Tour przyjeżdżał zmordowany i obolały.

– Trzy zwycięstwa w meczach z najlepszymi na świecie, w hali, na najgorszej dla mnie nawierzchni? To chyba nieźle. Jestem zadowolony, bo z meczu na mecz gram lepiej. Murray podobno powiedział, że nie uważa się za faworyta, ale przecież ta nawierzchnia bardziej odpowiada jemu. To on musi czuć większą presję – mówił Nadal. Grali ze sobą 12 razy, 8:4 prowadzi Hiszpan, ale na kortach twardych jest 4:4. O tym, kto w drugim półfinale zmierzy się z Rogerem Federerem, decydował mecz Novak Djoković – Andy Roddick. Serbowi do awansu wystarczało wygranie jednego seta. Wygrał 6:2, 6:3.

Fyrstenberg i Matkowski zagrają z parą Mahesh Bhupathi (Indie) – Maks Mirny (Białoruś), czyli fachowcami od debla, którzy od lat zarabiają na życie w grze podwójnej, z różnymi partnerami. Pary te spotykały się w tym roku trzykrotnie i trzy razy Polacy przegrywali. Łukasz Kubot i Oliver Marach w meczu bez stawki (jeśli nie liczyć 22,5 tys. dolarów) pokonali Daniela Nestora i Nenada Zimonjicia 6:0, 1:6, 10-6. Kubot jedzie teraz na krótkie wakacje, a potem myśleć już będzie tylko o przyszłorocznych turniejach.

[ramka][srodtytul]>SINGIEL[/srodtytul] – grupa A: R. Nadal (Hiszpania, 1) – T. Berdych (Czechy, 6) 7:6 (7-3), 6:1; N. Djoković (Serbia, 3) - A. Roddick (USA, 8) 6:2, 6:3. Tabela (mecze, zwycięstwa, sety, gemy): 1. Nadal 3 3 6-1 42-30 – awans,

2. N. Djoković 3 2 4-2 31-24 – awans,

3. Berdych 3 1 2-4 26-33, 4. A. Roddick 3 0 1-6 29-41.

[srodtytul]>DEBEL[/srodtytul] – grupa B: Ł. Kubot, O. Marach (Polska, Austria, 5) – D. Nestor, N. Zimonjic (Kanada, Serbia, 2) 6:0, 1:6, 10-6; M. Bhupathi, M. Mirny (Indie, Białoruś, 3) - W. Moodie, D. Norman (RPA, Belgia, 7) 6:4, 6:4. Tabela:

1. Nestor, Zimonjic 3 2 6-1 32-22 – awans, 2. Bhupathi, Mirny 3 2 4-2 37-32 – awans, 3. Moodie, Norman 3 1 2-4 23-28, 4. Kubot, Marach 3 1 2-5 22-31.

>Sobota. 13.15: B. i M. Bryan – D. Nestor i N. Zimonjić; R. Nadal – A. Murray. 19.15: M. Fyrstenberg i M. Matkowski – M. Bhupathi i i M. Mirny; R. Federer – N. Djoković.

[i]>Niedziela. Finały o 16.30. Turniej pokazuje Polsat Sport Extra.[/i][/ramka]

Iga Świątek czeka na pierwszy sukces w Hiszpanii. Liderka rankingu zaczyna dziś turniej w Madrycie
Magda Linette zagra z Aryną Sabalenką. Bolesna porażka Magdaleny Fręch w Madrycie