Najlepsza polska tenisistka grała w Toronto (WTA Premier 5) z Ajlą Tomljanović (Australia) tylko 20 minut. Rywalka po kilku gemach poczuła ból mięśni brzucha, poddała mecz przy stanie 4:1 dla Polki.

Igę Świątek czeka teraz, zapewne znacznie trudniejsza, gra z Karoliną Woźniacką. Mecz odbędzie się na korcie centralnym w Toronto w sesji nocnej, po spotkaniu Sereny Williams z Elise Mertens, które zaczną rywalizację o 1.00 w nocy ze środy na czwartek czasu polskiego. Transmisja w TVP Sport.

Hubert Hurkacz w Montrealu (ATP Masters 1000) pokonał Taylora Fritza 6:3, 7:5. To zwycięstwo nad rywalem z tego samego pokolenia, Amerykanin do tej pory bywał lepszy od Polaka (ostatnio w Eastbourne, na trawie).

Kolejny mecz, ze Stefanosem Tsitsipasem, ubiegłorocznym finalistą Rogers Cup, dziś już szóstym tenisistą świata, też będzie starciem pokoleniowym, z nim również Hurkacz na razie przegrywał (w tym roku w Marsylii i Dubaju), ale potrafił wygrać seta. To spotkanie rozpocznie się ok. 21.00 czasu polskiego – transmisja w Polsacie Sport.

W kanadyjskich turniejach nie grają już polskie deble. Hurkacz i John Isner przegrali 4:6, 6:7 (3-7) z Aleksem de Minaurem i Jordanem Thompsonem, Łukasz Kubot i Marcelo Melo 7:6 (7-5), 3:6, 9-11 z Feliciano Lopezem i Andy'm Murrayem oraz Alicja Rosolska i Desirae Krawczyk 2:6, 3:6 z Katariną Srebotnik i Jennifer Brady.