Radwańska wygrała w trzech setach z Rumunką Iriną-Camelią Begu, kolejne zwycięstwo oznaczałoby ćwierćfinał turnieju na Florydzie, czyli wyrównanie osiągnięcia sprzed roku.

W przypadku najlepszej polskiej tenisistki liczenie punktów rankingowych ma sens, bo za Radwańską, jeszcze ósmą na świecie, są już blisko Jekaterina Makarowa, Andrea Petkovic, a nawet Suarez Navarro. Groźba utraty miejsca w pierwszej dziesiątce stała się całkiem poważna – główne rywalki także w Miami nie przegrały.

Pokonać Hiszpankę to zatem ważna sprawa. Suarez Navarro (12. WTA) nie będzie łatwą przeciwniczką, barcelońska szkoła tenisa dała jej wytrwałość oraz efektowny jednoręczny bekhend, jaki trudno dziś zobaczyć w meczach pań. Forma Agnieszki na razie kapryśna, może przyjdzie oczekiwana odmiana. W dotychczasowych dwóch meczach z Carlą (Toronto 2009, US Open 2012) wygrywała Polka.

Jerzy Janowicz w spotkaniu drugiej rundy z Roberto Bautistą Agutem (6:4, 1:6, 6:4) zaczął spełniać zapowiedzi optymistów. Jego gra wydaje się solidniejsza, zwycięstwo nad 15. tenisistą świata ma wartość. Polaka czeka teraz mecz z pierwszą rakietą Belgii, niepozornym, ale niebezpiecznym Goffinem (20. ATP). Siłą Belga nie są potężne serwisy (1,80 m wzrostu nie daje mu na to szansy), lecz świetne returny, szybkość i technika. Po wyleczeniu kontuzji wygrał w minionym sezonie turnieje ATP w Kitzbühel i Metz i dostał za to nagrodę „Powrót 2014 roku".

Porównania Davida z polskim Jerzym-Goliatem są nieuniknione. Grali ze sobą dwa razy – jest remis, ale ostatni mecz, w tym roku w Marsylii, wygrał Goffin 6:4, 6:2.