Viaplay to jeden z najbardziej popularnych serwisów streamingowych we wszystkich krajach nordyckich, a także w Estonii, Łotwie oraz Litwie. Już teraz liczba subskrybentów serwisu to ponad 3 miliony, a jeszcze w tym roku, oprócz Polski, Viaplay rozpocznie funkcjonowanie w Stanach Zjednoczonych, w 2022 roku w Holandii, a następnie na czterech kolejnych rynkach. Specjalnością platformy są transmisje wydarzeń sportowych na żywo, które są przygotowywane przez najlepszych krajowych ekspertów i dziennikarzy. W Polsce platforma nawiązała współpracę z popularnymi komentatorami sportowymi, takimi jak Mateusz Borek, Rafał Wolski, Tomasz Urban czy Marcin Borzęcki oraz ekspertami – Łukaszem Piszczkiem i Radosławem Gilewiczem. 

Nordyckie produkcje Viaplay Originals

Jak  przystało na  platformę streamingową wywodzącą się z regionu państw nordyckich, na Viaplay znajdziemy wiele znakomitych treści w klimacie Nordic noir. Do takich produkcji z pewnością można zaliczyć:

Serial „Wisting”, który przez dziennik ,,The Guardian’’ został okrzyknięty mianem najlepszego Nord-noir w historii, a jego pierwszy sezon pobił rekordy oglądalności. Serial jest oparty na bestsellerze Jorna Liera Horsta i opowiada historię kryminalną rozgrywającą się w niewielkim  norweskim miasteczku, w którym detektyw William Wisting wpada na trop seryjnego mordercy, który od dwóch dekad pozostaje nieuchwytny.

„The Head” to serial opowiadający o zespole badawczym zlokalizowanym na Antarktydzie, który prowadzi badania nad zmianami klimatu, jednak w samym środku długiej zimy członkowie ekspedycji przestają kontaktować się z otoczeniem.

„Przesłuchanie” (,Forhoret’’), czyli trzymający w napięciu serial opowiadający historię policjanta, który oddelegowany do sprawy samobójstwa młodej dziewczyny odkrywa, że sprawa dotyczy jego własnej córki. Bjorn Rasmussen nie wierzy jednak w oficjalną wersję zdarzeń i rozpoczyna śledztwo na własną rękę.

„Kochaj mnie”, czyli szwedzki komediodramat pokazujący jak różne pokolenia mieszkańców Sztokholmu radzą sobie z miłością i startą.

„Honor”, czyli serial kryminalny pokazujący cztery wyjątkowe prawniczki, dla których praca to coś więcej niż sposób na zarabianie pieniędzy. Reprezentują one przede wszystkim kobiety, które doświadczyły przemocy i przestępstw natury seksualnej. Okazuje się jednak, że wspólniczki kancelarii również skrywają mroczne sekrety. 


Polskie produkcje oryginalne

Platforma Viaplay nie poprzestaje jednak na produkcji treści z kręgu Nordic noir. W najbliższym czasie mają powstać aż trzy polskie produkcje oryginalne, a to dopiero początek. W serwisie pojawi się m.in. serialowa adaptacja bestselleru autorstwa Katarzyny Bondy. ,,Polskie Morderczynie’’ to idealny przykład polskiej literatury z gatunku true crime inspirowanej prawdziwymi historiami kobiet, które łączą zbrodnie, do których się posunęły. Inną zapowiedzianą już polską produkcją oryginalną jest dramat sensacyjny ,,Czarny pies’’, który przedstawi historie weteranów powracających z wojen w Afganistanie i Iraku. Po zakończeniu misji, żołnierze będą musieli stawić czoła wyzwaniom codzienności, walcząc z biedą, traumami powstałymi wskutek wojny oraz z korupcją, w którą uwikłani są ich byli dowódcy. Produkcją zajmie się Artur Kowalewski, współtwórca ,,Watahy’’. Platforma zapowiedziała też premierę serialu inspirowanego debiutancką powieścią Pauli Er pt. ,,Wolność Jaskółki’’, który ukaże widzom mroczną rzeczywistość osób dotkniętych przemocą domową. Historia zostanie pokazana z różnych punktów widzenia, przeplatając ze sobą losy poszczególnych bohaterów. 

Autopromocja
Od 29.10 w "Rzeczpospolitej" i "Parkiecie"

Wszystko o zrównoważonym rozwoju i pozafinansowym raportowaniu spółek

Sprawdź szczegóły

Jak podkreśla Filippa Wallestam, NENT Group Chief Content Officer: “Sposób w jaki opowiadamy historie, jest nagradzany oraz porusza widzów na całym świecie, dlatego nie możemy doczekać się by móc wykorzystać nasze unikalne umiejętności w rozwijaniu polskich produkcji Viaplay Originals. Chcemy odgrywać pozytywną i długofalową rolę w polskim przemyśle kreatywnym oraz współpracować z najlepszymi twórcami – niezależnie od tego czy są znani już dziś, czy będą znani dopiero jutro. Jak pokazują trzy pierwsze polskie produkcje fabularne, opowiadane przez nas historie będą inne, prowokujące do myślenia, lecz także rozrywkowe”.

Elżbieta Romanowska fot. Maciej Zawada

Powrót Fort Boyard

„Fort Boyard”, czyli program rozrywkowy uwielbiany przez widzów na całym świecie, już we wrześniu wraca do Polski. Gospodarzami programu będą Elżbieta Romanowska, jedna z najbardziej lubianych polskich aktorek, a także Mariusz Kałamaga, artysta kabaretowy, prezenter radiowy i telewizyjny. W programie pojawi się również mędrczyni, w rolę której wcieli się Tamara Gonzales Perea. W produkcji weźmie udział 48 gwiazd wywodzących się ze świata muzyki, telewizji, kina oraz internetu. Grupa uczestników show jest tak różnorodna, że każdy widz będzie miał możliwość kibicować swoim ulubionym bohaterom. Wszystkie odcinki nowej odsłony „Fort Boyard” zostaną wyemitowane na platformie Viaplay w Polsce już jesienią.  

Tamara Gonzalez Perea Fot. Magdalena Hanik

Więcej informacji na temat oferty platformy streamingowej Viaplay znajduje się na stronie internetowej www.viaplay.pl.

Materiał Promocyjny