Tag:

Słodycze

Ceny rosną nieco wolniej. Ale słodycze drożeją mocno

W styczniu było ogółem 4,8 proc. drożej niż przed rokiem. Nowymi liderami wzrostów są słodycze i desery, których ceny skoczyły w ujęciu rocznym aż o 14,3 proc.

Tłusty czwartek: słona historia pączków. Pierwotnie wcale nie były słodkie

Niegdyś pączki były wyłącznie wytrawne. Historia tego przysmaku sięga starożytności, a na wynalezienie słodkiej wersji pączka trzeba było czekać dobre kilkanaście wieków. Dzisiaj jedzenie pączków w Tłusty Czwartek to właściwie wyłącznie polski zwyczaj.

Rogale świętomarcińskie. Wojna dyskontów z cukiernikami

Ile powinien kosztować rogal świętomarciński, o to kłócą się wielkopolscy piekarze z sieciami handlowymi. Nadciąga tsunami słodkich wypieków, o tej porze roku zjemy ok 600 ton rogali świętomarcińskich.

Dzień św. Marcina to nie tylko rogale. Z czym jeszcze wiąże się to święto?

Od ponad stu lat 11 listopada Polacy zajadają się rogalami świętomarcińskimi. W naszym kraju krzepnie też inna, dużo starsza tradycja związana z dniem świętego Marcina. Jakie jeszcze zwyczaje wiążą się w Polsce z datą 11 listopada?

Inwestorzy przestali wierzyć w Nestle, przez nowy lek na otyłość

Akcje Nestle znalazły się w piątek pod presją, ponieważ inwestorzy rozważali potencjalny wpływ popularnego leku odchudzającego Wegovy firmy Novo Nordisk i tego, jak mógłby on zmniejszyć wydatki na żywność, a zwłaszcza słodycze.

Aspratam jest rakotwórczy? Producenci słodyczy czekają na decyzję WHO jak na wyrok

Za tydzień Światowa Organizacja Zdrowia ujawni nowe badania dotyczące aspartamu. Wytwórcy żywności czekają z niepokojem, bo może to mieć ważne znaczenie dla rynku.

Co trzeci Polak kupuje prezenty na Wielkanoc

Choć z obdarowywaniem kojarzy się raczej Boże Narodzenie, to popularność kupowania prezentów z okazji Wielkanocy też rośnie. Zadowolone są z tego sklepy. I producenci słodyczy.

Ranking najlepszych deserów na świecie. Polskie ciasta w czołówce, wygrała Rosja

Świat kocha polskie desery. Sernik został uznany za jedno z najlepszych ciast na świecie w rankingu TasteAtlas, w ścisłej czołówce znalazły się też karpatka i sękacz. Zwycięzcą został jednak przysmak z Rosji.

Irlandia lubi polskie słodycze. Możemy ich jednak sprzedawać tam więcej

Słodycze z Polski są lubiane w większości krajów europejskich. Tam gdzie liczna jest polska diaspora i mieszane małżeństwa, występuje efekt wzmocnienia popytu, co nie powinno ujść uwadze naszych przedsiębiorców. Taka sytuacja ma miejsce w Irlandii.

Gorzkie święta Amerykanów. Słodyczy mniej niż potrzeba

Producenci lasek cukrowych i twardych cukierków mają problemy, by zaspokoić popyt.