Tag:

Saddam Husajn

Imię

Saddam

Nazwisko

Husajn

Powiązane

Osoby

Nędzny koniec „rzeźnika z Bagdadu”

30 grudnia 2006 r., w dniu muzułmańskiego Święta Ofiarowania, o godzinie 6.07 stracony został były prezydent Iraku Saddam Husajn at-Tikriti.

Prezydent Joe Biden zapowiedział koniec misji bojowej w Iraku

Prezydent Stanów Zjednoczonych Joe Biden poinformował, że misja wojsk amerykańskich w Iraku zakończy się w tym roku, prawie 20 lat po rozpoczęciu wojny. Amerykanie pozostaną w kraju, aby wspomagać i doradzać armii Iraku.

Papież Franciszek wiosną leci do Iraku

Kolejna pielgrzymka papieża zwróci uwagę świata na tragiczny los chrześcijan oraz problemy kraju poszukującego wyjścia z zapaści.

Biden: W 2002 roku popełniłem błąd ws. Iraku

W czasie debaty prawyborczej w Iowa z udziałem kandydatów ubiegających się o nominację Partii Demokratycznej w wyborach prezydenckich Bernie Sanders skrytykował swojego rywala, Joe Bidena, za zagłosowanie w 2002 roku w Senacie, które umożliwiło administracji George'a W. Busha przeprowadzenie inwazji na Irak - informuje Reuters. Biden w odpowiedzi przyznał, że popełnił błąd.

Generał Sulejmani, postrach Bliskiego Wschodu

Irański generał Kasim Sulejmani kontroluje polityków, organizuje zamachy i prowadzi wojny. Dla zwolenników jest połączeniem Erwina Rommla, Jamesa Bonda i Lady Gagi, dla przeciwników – najpotężniejszym człowiekiem w regionie.

Jerzy Haszczyński: Fort Trump w Polsce i operacja Iran

Fort Trump wart jest dużej ceny. Niedobrze by jednak było, gdybyśmy zapłacili zań wysłaniem polskich chłopców na wojnę do Iranu.

Szczyt w Hanoi: Kim Dzong Un nie odda rakiet

Deal z dyktatorem byłby największym sukcesem Trumpa przed wyborami 2020 r. Prezydent USA idzie na ustępstwa.

Szczyt Trump-Kim w Hanoi: Ciepły człowiek z Pjongjangu

Zbrodnie szybko idą w zapomnienie. W przypadku przywódców mocarstw - nawet bardzo szybko. Dyktatorzy mniejszych państw muszą na to zapracować.

Andrzej Brzeziecki: Czy Iran jest demokracją?

Sankcje i powrót do izolacji Iranu nie przysłużą się pokojowi na Bliskim Wschodzie. Straci na nich także Europa, która w Teheranie mogła znaleźć ważnego, choć trudnego, partnera.

Trump i Kim. Atomowa dyplomacja

Z twarzy Trumpa i Kima, wymieniających uściski dłoni w Singapurze, można na razie wyczytać jedno: przyjemnie jest przystępować do rozmów, o których wszyscy mówią, że mają historyczne znaczenie.