04:32
23.05.2022

Najnowsze doniesienia z Ukrainy można znaleźć tutaj:

Czytaj więcej

Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 89
02:19
23.05.2022

Kończymy relację

Kolejne doniesienia z Ukrainy będziemy podawali od rana.

02:04
23.05.2022

Rosja deklaruje gotowość do rozmów z Ukrainą

- Rosja nigdy nie odmawiała negocjacji, w tym na najwyższym szczeblu - stwierdził doradca Władimira Putina, Władimir Medyński.

Czytaj więcej

Negocjacje Rosji z Ukrainą w martwym punkcie, Moskwa obwinia Kijów
01:35
23.05.2022

Borrell: UE musi wziąć większą odpowiedzialność za własne bezpieczeństwo

"Nowe środowisko bezpieczeństwa pokazuje, że Unia Europejska musi wziąć na siebie większą odpowiedzialność za własne bezpieczeństwo. W tym celu potrzebujemy nowoczesnych i interoperacyjnych europejskich sił zbrojnych" - ocenił Josep Borrell, wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej oraz wysoki przedstawiciel Unii do spraw zagranicznych i polityki bezpieczeństwa. "Uszczuplone zapasy wynikające z pomocy wojskowej, jakiej udzieliliśmy Ukrainie, są najbardziej oczywistym przykładem naszych braków" - dodał.

01:04
23.05.2022

Johnson do ukraińskich dzieci: Nie jesteście same

W liście otwartym premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson napisał do dzieci z Ukrainy, że powinny być z siebie "niezwykle dumne" i że "nie są same". "Może zostałyście oddzielone od swych przyjaciół w domu, ale macie miliony innych na całym świecie" - stwierdził. "Wiele z was widziało lub doświadczyło rzeczy, których żadne dziecko nie powinno być świadkiem. Jednak codziennie ukraińskie dzieci uczą nas, co to znaczy być silnym" - dodał.

00:37
23.05.2022

Japonia przyjęła tysiąc ewakuowanych z Ukrainy

Od początku inwazji Rosji tysiąc osób zostało ewakuowanych z Ukrainy do Japonii - podało "Japan Today", powołując się na japońskie służby imigracyjne. W tekście czytamy, że Japonia, która zazwyczaj rozpatruje pozytywnie ok. 1 proc. wniosków uchodźczych, przyjmowała osoby z Ukrainy w ramach specjalnej procedury, bez nadawania ewakuowanym statusu uchodźcy. Ewakuowani, którzy nie mają krewnych lub znajomych w Japonii otrzymują od japońskich władz do 2400 jenów (82 zł) dziennie na utrzymanie. Pokrywane ze środków państwowych są także wydatki tych osób na leczenie i naukę japońskiego.

00:09
23.05.2022

Deputowany: Awdijiwka pod ciężkim ostrzałem

Mieszkańcy miejscowości Awdijiwka (obwód doniecki) donoszą o ciężkim ostrzale - przekazał ukraiński deputowany i były dyrektor kombinatu koksochemicznego w Awidijiwce Musa Magomedow. Według jego relacji, w mieście jest dużo pożarów, z którymi strażacy nie mogą walczyć z powodu ciągłego ostrzału. "Płonie szkoła, otworzona w tym roku szkolnym po remoncie" - podał deputowany.

23:32
23.05.2022

Atak rakietowy w obwodzie żytomierskim, jedna osoba nie żyje

Co najmniej jedna osoba zginęła w rosyjskim ataku rakietowym w miejscowości Malin w obwodzie żytomierskim - przekazał szef władz obwodowych Witalij Buneczko. - Na razie nie mogę powiedzieć nic bardziej konkretnego, poza tym, że informacja o jednej ofierze została już potwierdzona. Atak na Malin jest bardzo podobny do tego z 20 maja. Na miejscu wybuchł pożar, który został wieczorem ugaszony - podał Buneczko. Jak wcześniej informowało ukraińskie wojsko, w obwodzie żytomierskim zestrzelono w niedzielę cztery rosyjskie pociski manewrujące.

23:17
22.05.2022

Wystąpienie prezydenta Dudy przed Radą Najwyższą Ukrainy

- Moment dziejowy sprawia, że Ukraina i Polska mają niesamowitą polityczną szansę jako dwa blisko spokrewnione narody tej samej części Europy - mówił na forum Rady Najwyższej Ukrainy prezydent Andrzej Duda. Kancelaria Prezydenta opublikowała pełny tekst wystąpienia.

22:56
22.05.2022

Minister z Francji o tym, kiedy Ukraina może zostać przyjęta do UE

Czytaj więcej

Francuski minister: Przystąpienie Ukrainy do Unii może zająć 20 lat
22:31
22.05.2022

Metro w Charkowie wznawia pracę

Wszystkie linie metra w Charkowie wznowią pracę od 24 maja. Pociągi będą kursowały w godzinach 7:00-19:00 - ogłosił mer miasta Ihor Terechow, cytowany przez portal Hromadske. Terechow mówił, że obecnie w mieście nie notuje się większego ostrzału, lecz jedynie mniejsze uderzenia na okolice w pobliżu obwodnicy, co umożliwia decyzję o uruchomieniu transportu publicznego w Charkowie.

22:06
22.05.2022

Rosyjski przewoźnik potrzebuje części zamiennych do samolotów

Aerofłot będzie rozbierać cześć samolotów, by reszta mogła latać.

Czytaj więcej

Aerofłot zacznie demontować samoloty, by mieć części zamienne
21:52
22.05.2022

Kyryłenko: W obwodzie donieckim zginęło 5 cywilów

Pięć osób cywilnych zginęło, a jedenaście zostało rannych w niedzielę w wyniku działań wojsk rosyjskich w obwodzie donieckim - podał szef administracji obwodowej Pawło Kyryłenko.

21:26
22.05.2022

Mer: Rosjanie ostrzelali Mikołajów amunicją kasetową

"Znowu słychać wybuchy nad Mikołajowem. Amunicja kasetowa" - napisał w mediach społecznościowych mer miasta Ołeksandr Sienkewycz apelując, by mieszkańcy nie zbliżali się do okien i byli ukryci za co najmniej dwiema ścianami. Mikołajów to miasto w południowej części Ukrainy, port i ośrodek przemysłu stoczniowego, stolica obwodu mikołajowskiego.

20:59
22.05.2022

Dokąd uciekają rosyjscy fachowcy od IT?

Tylko do połowy marca z Rosji wyjechało 50-70 tys. specjalistów IT.

Czytaj więcej

Rosyjscy specjaliści IT uciekają z kraju. Kto ich przyjmuje?
20:38
22.05.2022

Rozmowy USA-Francja o wsparciu dla Ukrainy

Jak przekazał rzecznik Departamentu Stanu USA Ned Price, szef amerykańskiej dyplomacji Antony Blinken i nowa szefowa MSZ Francji Catherine Colonna odbyli dziś rozmowę telefoniczną, podczas której zgodzili się, że ważne jest kontynuowanie wspierania Ukrainy. Sekretarz i minister poruszyli także temat NATO, w tym starań Szwecji i Finlandii o członkostwo oraz nadchodzącego szczytu Sojuszu w Madrycie.

20:17
22.05.2022

Były prezes Łukoil: ropa z Rosji jest niemożliwa do zastąpienia

Wagit Alekperow twierdzi, że embargo na ropę naftową to najgorszy scenariusz, jaki może sobie wyobrazić dla UE i dla Rosji.

Czytaj więcej

Były szef Łukoilu ostrzega przed "najgorszym scenariuszem" dla UE i Rosji
19:55
22.05.2022

Podolak: Ukraina nie uzna zajęcia swego terytorium

Ukraina wyklucza porozumienie o zawieszeniu broni z Rosją i nie zgodzi się na żadne porozumienie z Moskwą, które uznawałoby zajęcie ukraińskiego terytorium - oświadczył doradca szefa Kancelarii Prezydenta Ukrainy Mychajło Podolak, cytowany przez Ukrinform. Według niego, stanowisko Kijowa w sprawie wojny staje się coraz bardziej bezkompromisowe. Zdaniem Podoloka, ewentualne ustępstwa będą miały negatywne konsekwencje dla Ukrainy, ponieważ "po przerwie (...) Rosja zada jeszcze większy cios".

19:32
22.05.2022

Ostrzał w obwodzie żytomierskim

Wojska rosyjskie przeprowadziły atak rakietowy na infrastrukturę w obwodzie żytomierskim. Cztery pociski manewrujące zostały zestrzelone przez ukraińską obronę - informuje ukraińskie dowództwo.

19:17
22.05.2022

Ukraiński sztab: Wróg usiłuje przebić się przez naszą obronę w Doniecku

Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy podał w codziennym komunikacie dotyczącym działań wojennych, że "wróg nie zaprzestaje prowadzenia działań ofensywnych" we Wschodniej Strefie Operacyjnej oraz przeprowadza ataki powietrzne i rakietowe na cele na Ukrainie. "Na kierunku słobożańskim wróg prowadzi systematyczny ostrzał artyleryjski naszych wojsk" - oświadczył ukraiński sztab. Dodał, że na kierunku donieckim "wróg usiłuje przebić się" przez ukraińską obronę i "dotrzeć do granic administracyjnych obwody ługańskiego".

18:44
22.05.2022

Przewodniczący Unii Afrykańskiej ma odwiedzić Moskwę i Kijów

W nadchodzących tygodniach prezydent Senegalu Macky Sall jako przewodniczący Unii Afrykańskiej ma odwiedzić Moskwę i Kijów. - Chcemy pokoju - powiedział prezydent na wspólnej z kanclerzem Niemiec konferencji prasowej. - Potępiamy inwazję, pracujemy nad deeskalacją, nad zawieszeniem broni, nad dialogiem (...). Takie jest stanowisko Afryki - dodał.

18:27
22.05.2022

Władze obwodu kijowskiego informują o zestrzeleniu pocisku

Nad rejonem fastowskim (obwód kijowski) ukraińska obrona przeciwlotnicza zestrzeliła wrogi pocisk. Nie ma ofiar ani zniszczeń - podała kijowska administracja wojskowa.

18:06
22.05.2022

Kanclerz Niemiec obiecuje działania na rzecz eksportu zboża z Ukrainy

Szef niemieckiego rządu Olaf Scholz zapowiedział, że będzie "aktywnie działał" na rzecz umożliwienia eksportu zboża z Ukrainy oraz dostaw nawozów na Ukrainę - informuje agencja Reutera.

17:42
22.05.2022

Francuski minister: Ukraina w Unii? Za 15-20 lat

- Jeżeli mówimy, że Ukraina wejdzie do Unii Europejskiej za 6 miesięcy, za rok, dwa lata, to kłamiemy. To nieprawda - powiedział w wywiadzie dla Radia J Clément Beaune, minister do spraw europejskich Francji. - To zajmie prawdopodobnie może 15 lub 20 lat. Tak czy inaczej, to bardzo długo - dodał.

17:13
22.05.2022

Duda: Musimy znaleźć sposób na zatrzymanie Rosji

- Musimy doprowadzić do sytuacji, w której ta wojna całkowicie przestanie się Rosji opłacać i stanie się dla niej samej ogromnym zagrożeniem. Dopiero wtedy, w moim przekonaniu, Rosja się zatrzyma - mówił w Kijowie prezydent Andrzej Duda.

Czytaj więcej

Prezydent Duda w Kijowie: Ta wojna jest porażką Rosji
16:57
22.05.2022

Prorosyjski "szef" administracji Enerhodaru ranny w eksplozji

Andrij Szewczyk, był wicemer miasta Enerhodar (obwód zaporoski), który po inwazji wojsk rosyjskich nawiązał współpracę z Rosjanami i został "szefem administracji miasta" został ranny w wybuchu. Uznawany przez Ukrainę legalny mer Enerhodaru Dmytro Orłow podał, że w wyniku eksplozji ranny został "samozwańczy »szef administracji« Szewczyk i jego ochroniarze". Według rosyjskiej agencji RIA, Szewczyk jest hospitalizowany na oddziale intensywnej terapii.

16:38
22.05.2022

Andriuszczenko: Deportacje nabierają tempa

Z punktu filtracyjnego położonego we wsi w pobliżu miasta Mariupol w obwodzie donieckim deportowano do Rosji 70 osób, w tym 12 dzieci - podał doradca ukraińskiego mera zajętego przez wojska rosyjskie Mariupola Petro Andriuszczenko. Dodał, że poprzedniego dnia z Mariupola do obozu filtracyjnego w miejscowości Bezimienne przeniesiono 313 osób, w tym 55 dzieci, zaś z punktu filtracyjnego do Rosji deportowano 175 osób, w tym 17 nieletnich. "Deportacje nabierają tempa" - ocenił doradca mera Mariupola. "Odnotowujemy bezpośrednią deportację z Nikolskiego do Rosji, co wcześniej nie miało miejsca. Uważamy, że wynika to z zamknięcia drogi ewakuacyjnej do Zaporoża" - napisał w mediach społecznościowych Andriuszczenko.

16:21
22.05.2022

Duda: Setki ludzi dziennie oddają życie w walce

- Wojna oczywiście się nie skończyła i jest, jest faktem. Ludzie giną cały czas - mówił w Kijowie prezydent Andrzej Duda, podkreślając, że Ukraińcy bronią swojej ojczyzny przed Rosjanami. - To, co dzisiaj dzieje się w okręgu ługańskim, donieckim dla zwykłego człowieka jest niewyobrażalne. Tam setki ludzi dziennie oddają życie w walce - dodał.

- Pytanie, co zrobić, żeby tę wojnę zakończyć? Przede wszystkim trzeba wspierać Ukrainę. Obrońcy Ukrainy okazali się mężniejsi, niż świat to zakładał. Okazało się, że są w stanie stanąć bohatersko przeciwko wielkiej rosyjskiej armii, która wydawało się, że czapkami przykryje obrońców Ukrainy. Tymczasem okazało się, że pogubili czapki uciekając z niektórych miejsc na Ukrainie i w pośpiechu opuszczając swoje pojazdy opancerzone bojąc się, że Ukraińcy po prostu zniszczą ich i zmiażdżą. Kto się tego mógł spodziewać, tak niezwykłego, wielkiego bohaterstwa? Powiem tak: myśmy się spodziewali - mówił prezydent Polski.

15:53
22.05.2022

Zełenski dziękuje za polską ustawę, zapowiada "podobny projekt" dla Polaków

Zapowiedź złożenia ustawy pada w przytaczanym przez wiceszefa kancelarii prezydenta Ukrainy wystąpieniu Wołodymyra Zełenskiego.

Czytaj więcej

Zełenski: Polacy na Ukrainie mają otrzymać specjalny status
15:40
22.05.2022

Duda: To dla mnie wielki zaszczyt

Na konferencji w Kijowie prezydent Andrzej Duda podziękował za "niezwykłą" możliwośc wystąpienia przed Radą Najwyższą Ukrainy "jako pierwszy z przywódców od czasu rozpoczęcia agresji rosyjskiej na Ukrainę". - To dla mnie osobiście, ale także dla moich rodaków, dla Polski, wielkie wydarzenie, wielki zaszczyt i także wielkie docenienie naszego starania o to, żeby wolna, niepodległa, suwerenna Ukraina przetrwała, aby była na mapie, aby była naszym sąsiadem i abyśmy mogli układać najlepiej jak to możliwe relacje pomiędzy naszymi krajami i narodami - powiedział.

15:20
22.05.2022

Zełenski dziękuje Polakom

Na wspólnej z prezydentem Andrzejem Dudą konferencji prasowej w Kijowie Wołodymyr Zełenski podziękował narodowi polskiemu za pomoc okazaną uchodźcom z Ukrainy. Prezydent Ukrainy dodał, że z prezydentem RP omówił m.in. sprawę stosunków gospodarczych obu państw oraz że kwestia ta ma być przedmiotem spotkania rządów Polski i Ukrainy. Zełenski mówił też o odbudowie Ukriany. - Ważne, byśmy pokazali całemu światu, że wierzymy w zwycięstwo - oświadczył. Deklarując, że Ukraina zostanie odbudowana zaznaczył, że potrzebna będzie do tego współpraca z UE i USA, "a wśród tych państw widzimy Polskę jako kraj, który będzie uczestniczył w odbudowie naszego kraju".

14:53
22.05.2022

Kumoch: Nie było ewakuacji Rady Najwyższej

"Podczas przemówień (prezydentów) Zełenskiego i Dudy w Radzie Najwyższej (Ukrainy) rosyjskie rakiety zostały wystrzelone na Kijów" - pisał w mediach społecznościowych ukraiński deputowany Roman Hryszczuk dodając, że ogłoszono alarm przeciwlotniczy, a deputowani przebywają w schronie. Do tych doniesień w rozmowie z Onetem odniósł się szef Biura Polityki Międzynarodowej Kancelarii Prezydenta Jakub Kumoch. - Nie było ewakuacji Rady Najwyższej - stwierdził. Zaznaczył, że prezydent Andrzej Duda jest bezpieczny.

14:50
22.05.2022

Rinat Achmetow chce sprzedać superjacht

Najbogatszy Ukrainiec zamówił go w tej samej firmie, która zbudowała jacht dla Putina.

Czytaj więcej

Najbogatszy Ukrainiec sprzedaje jacht. Chce odbudować Ukrainę i Mariupol po wojnie
14:31
22.05.2022

Ukraińcy informują o zestrzeleniu Su-25

Ukraińskie siły zbrojne podały w mediach społecznościowych, że żołnierze sił obrony przeciwlotniczej zestrzelili rosyjski samolot szturmowy Su-25.

14:12
22.05.2022

Chińczycy zakończą współpracę z rosyjskim Novatekiem

Novatek oraz jego udziałowiec Gazprom są na liście międzynarodowych sankcji nałożonych na Rosję

Czytaj więcej

Chińczycy porzucą rosyjski LNG. Cios w inwestycję Novateku
13:46
22.05.2022

Przedłużono stan wojenny na Ukrainie

Rada Najwyższa przegłosowała przedłużenie stanu wojennego i mobilizacji na Ukrainie o 90 dni – do 23 sierpnia

13:31
22.05.2022

Rosja przygotowuje się do wznowienia ataków w okolicach Izium

Wojska rosyjskie przygotowują się do wznowienia ataków w okolicach Izium - poinformował szef administracyjny obwodu charkowskiego.

Ostatnie walki w Izium trwały cztery tygodnie, aż do 1 kwietnia, kiedy to ukraińskie wojsko potwierdziło, że Izium jest pod kontrolą Rosji. Władze lokalne poinformowały, że zniszczeniu uległo 80 procent budynków.

Dziś - Ołeg Siniegubow poinformował na Telegramie: "W rejonie Izium rosyjscy okupanci przygotowują się do wznowienia ofensywy i ostrzeliwują pobliskie wsie".

- Nasze Siły Zbrojne Ukrainy utrzymują swoje pozycje i nie pozwalają agresorom posuwać się naprzód - dodał.

12:57
22.05.2022

Podczas wystąpienia Dudy w stronę Kijowa Rosjanie wystrzelili pociski

Deputowani Rady Najwyższej przebywają w schronie - poinformował Roman Hryszczuk

12:53
22.05.2022

Duda: Nikt nie może złamać naszej jedności

12:35
22.05.2022

Duda pierwszym zagranicznym przywódcą, który po rozpoczęciu inwazji Rosji wystąpił w ukraińskim parlamencie

Czytaj więcej

Andrzej Duda w Kijowie: Ukraina musi sama decydować o swojej przyszłości
12:04
22.05.2022

Rosja uderza w obwodach donbaskim i mikołajowskim

Rosja zaatakowała ukraińskie siły powietrzne i artyleryjskie na wschodzie i południu, biorąc na cel centra dowodzenia, oddziały i składy amunicji - poinformowało w niedzielę rosyjskie Ministerstwo Obrony.

Igor Konaszenkow, rzecznik resortu powiedział, że pociski wystrzelone z powietrza trafiły w trzy punkty dowodzenia, 13 obszarów, gdzie zgromadzili się żołnierze i ukraiński sprzęt wojskowy, a także cztery składy amunicji w Donbasie.

11:45
22.05.2022

Litwa zrezygnuje z importu rosyjskich surowców energetycznych

Litwa od niedzieli całkowicie wstrzyma import rosyjskich surowców energetycznych, w tym ropy naftowej, energii elektrycznej i gazu ziemnego.

- Jest to nie tylko niezwykle ważny krok dla Litwy w jej drodze do niezależności energetycznej, ale także wyraz naszej solidarności z Ukrainą - powiedział litewski minister energetyki Dainius Kreivys.

- Musimy powstrzymać finansowanie rosyjskiej machiny wojennej - dodał,

11:20
22.05.2022

Rosja wstrzymuje dostawy gazu do Finlandii

Rosyjski Gazprom wstrzymał eksport gazu do sąsiedniej Finlandii. Gazprom Export zażądał, by kraje europejskie płaciły za dostawy rosyjskiego gazu w rublach. 

Decyzję podjęto w momencie, gdy Finlandia oficjalne zaczęła ubiegać się o przyłączenie do NATO.

11:17
22.05.2022

Ukraina zapowiada "walkę o powrót" obrońców Azowstalu

W Kijowie narastają obawy o ukraińskich żołnierzy, którzy zostali zatrzymani przez Rosję po tym, jak opuścili hutę stali w Mariupolu.

Żołnierze przebywali w Azowstalu w fatalnych warunkach przez wiele miesięcy, kiedy miasto było oblężone.

Denis Puszylin, prokremlowski szef kontrolowanego przez separatystów obwodu donieckiego poinformował, że w areszcie przebywa 2 439 osób. Mówił w rosyjskiej telewizji, że liczba ta obejmuje niektórych obcokrajowców, ale nie podał dalszych szczegółów.

Członkowie rodzin zatrzymanych żołnierzy błagali o przyznanie im praw jeńców wojennych i ewentualny powrót na Ukrainę.

Wicepremier Iryna Wereszczuk zapowiedziała w sobotę, że Ukraina "będzie walczyć o powrót" każdego z nich.

10:48
22.05.2022

Muradow: Ukraina nie utrzyma swoich obecnych granic

Czytaj więcej

Przedstawiciel Krymu przy Putinie: Ukraina nie utrzyma swoich obecnych granic
10:02
22.05.2022

Raport Ministerstwa Obrony Wielkiej Brytanii

Brytyjczycy uważają, że celem Rosji jest obecnie zdobycie Siewierodoniecka.

Czytaj więcej

Zdobycie Siewierodoniecka priorytetem Rosji
09:02
22.05.2022

Zełenski: dalsze sankcje wobec Rosji powinny zostać przyspieszone

- Uzgodniliśmy, że należy przyspieszyć prace nad szóstym pakietem sankcji wobec Rosji. Jestem wdzięczny za pełne wsparcie Włoch na naszej drodze do Unii Europejskiej - powiedział po rozmowie z premierem Włoch Mario Draghim prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski.

08:50
22.05.2022

Uderzenie rakietowe w obwodzie zaporoskim. Są ofiary

Rosyjskie wojsko miało przeprowadzić atak rakietowy na wieś w obwodzie zaporoskim. Obwodowa administracja wojskowa poinformowała, że atak przeprowadzono o godzinie 02:44.

08:13
22.05.2022

Mariupol zmaga się z "katastrofą" sanitarną i zdrowotną

Mariupol stoi w obliczu katastrofy sanitarnej i zdrowotnej, spowodowanej masowymi pochówkami w płytkich dołach w zrujnowanym mieście, a także awarią systemów kanalizacyjnych - powiedział mer miasta.

07:22
22.05.2022

Rosjanie zniszczyli most między Siewierodonieckiem a Lisiczańskiem

Rosjanie zniszczyli most łączący Siewierodonieck i Lisiczańsk w obwodzie ługańskim na Ukrainie - poinformował szef obwodowej administracji wojskowej Serhij Hajdaj

07:08
22.05.2022

Zachodnie sankcje zmuszają Rosję do korzystania z nowych korytarzy logistycznych

Rosja oświadczyła, że w związku z sankcjami nałożonymi przez kraje zachodnie za inwazję na Ukrainę, Moskwa wykorzystuje nowe korytarze logistyczne.

- Rosja będzie teraz w większym stopniu polegać na korytarzu transportowym Północ-Południe w celu przemieszczania towarów, powiedział minister transportu Witalij Sawieliew.

07:06
22.05.2022

Andrzej Duda wystąpi przed ukraińskim parlamentem

Prezydent przybył w sobotę z niezapowiedzianą wizytą na Ukrainę. 

Czytaj więcej

Niezapowiedziana wizyta Dudy w Kijowie. Wygłosi orędzie w Radzie Najwyższej
07:01
22.05.2022

Zełenski: Sytuacja w Donbasie jest niezwykle trudna

Każdy dzień, w którym nasi obrońcy przeciwdziałają ofensywnym planom Rosji, zakłócając je, jest konkretnym wkładem w zbliżanie się dnia, na który wszyscy czekamy i o który walczymy. Dnia zwycięstwa - powiedział w wieczornym wystąpieniu prezydent Zełenski.

Czytaj więcej

Zełenski: Ukraińcy czują wartość życia tak samo, jak inni Europejczycy