Poznaliśmy rozstrzygnięcia w rywalizacji solistek w łyżwiarstwie figurowym. Po wtorkowym programie krótkim zawodniczki zaprezentowały się w programie dowolnym. Zgodnie z zasadami, zsumowano punkty za oba występy. Najlepsza okazała się Anna Szczerbakowa reprezentująca Rosyjski Komitet Olimpijski.

Widowiskowy konkurs stał się prawdziwym widowiskiem, gdy na koniec na tafli pojawiły się rosyjskie łyżwiarki. Te jako jedyne w swoim arsenale miały poczwórne skoki, co zostało bardzo wysoko ocenione przez sędziów.

Najlepsza we wtorek okazała się Rosjanka Anna Szczerbakowa, która po programie krótkim była druga. Dziś zaprezentowała się wspaniale, bijąc rekord swojej kariery. Mimo wszystko na ustach całego świata jest kto inny - Kamiła Walijewa. Wobec 15-latki toczy się bowiem postępowanie dyscyplinarne, gdyż w jej organizmie wykryto niedozwolony doping. A właściwie trzy substancje wspomagające, z których zabronione jest stosowanie jednej – trimetazydyny. Dziś była wyraźnie zestresowana. Upadała, miała niedokładne skoki. Skończyła jako czwarta.

W programie dowolnym znakomicie zaprezentowała się reprezentująca Polskę Jekatierina Kurakowa. Na taflę wyjechała jako druga (w programie krótkim była 24., a dziś zawodniczki wyjeżdżały w odwróconej kolejności) i przez długi czas utrzymywała się na prowadzeniu. Urodzona w Moskwie 19-latka nie kryła radości i wzruszenia. – Nie do końca wierzyłam, że naprawdę uda się pojechać tak świetnie. To było marzenie, żeby wykonać najlepszy program na igrzyskach olimpijskich. Czułam odpowiedzialność i czułam, jak bardzo tego chcę i marzę. Stałam w ostatniej pozycji i nie wiedziałam, co się dzieje. Prawda czy jednak nieprawda? Uszczypnęłam się i zrozumiałam, że jednak prawda – mówiła w rozmowie z Onetem. Dopiero występująca jako 15. Amerykanka Mariah Bell zepchnęła Kurakową z prowadzenia.

ŁYŻWIARSTWO FIGUROWE - SOLISTKI. WYNIKI

1. Anna SZCZERBAKOWA (Rosyjski Komitet Olimpijski) 255,95

2. Aleksandra TRUSOWA (Rosyjski Komitet Olimpijski) 251,73

3. Kaori SAKAMOTO (Japonia) 233,13

4. Kamiła WALIJEWA (Rosyjski Komitet Olimpijski) 224.09

5. Wakaba HIGUCHI (Japonia) 214,44

Autopromocja
Subskrybuj nielimitowany dostęp do wiedzy

Unikalna oferta

Tylko 5,90 zł/miesiąc


WYBIERAM

6. Young YOU (Korea Południowa) 213,09

7. Alysa LIU (Stany Zjednoczone) 208,95

8. Loena HENDRICKX (Belgia) 206,79

9. Kim YELIM (Korea Południowa) 202,63

10. Mariah BELL (Stany Zjednoczone) 202,30

11. Anastasia GUBANOWA (Gruzja) 200,98

12. JEKATIERINA KURAKOWA (POLSKA) 185,84

Startowało 30 zawodniczek, z czego 25 w programie dowolnym.