Klątwa Polaków na PGE Narodowym trwa. Max Fricke wygrywa Grand Prix w Warszawie

Australijczyk Max Fricke wygrał Grand Prix w Warszawie, drugą rundę indywidualnych mistrzostw świata na żużlu. Do finału nie awansował żaden z Polaków.

Wreszcie wygrać w Warszawie. Żużel wraca na PGE Narodowy

Jeszcze nigdy Polak nie triumfował w Grand Prix na Stadionie Narodowym. Ale żaden nie był w stolicy takim faworytem, jakim w sobotę będzie Bartosz Zmarzlik.

PGE Ekstraliga. Osłabiona Stal lepsza od Włókniarza. Emocje do końca w Grudziądzu

Stal Gorzów pokonała na własnym torze Włókniarza Częstochowa, a Apator Toruń wygrał na wyjeździe z GKM-em Grudziądz w meczach zamykających 5. kolejkę żużlowej PGE Ekstraligi.

PGE Ekstraliga. Lider zdemolował wicelidera

Sparta Wrocław zdecydowanie wygrała z Arged Malesą Ostrów, a Motor Lublin jeszcze wyżej pokonał Unię Leszno w piątkowych meczach 5. kolejki żużlowej PGE Ekstraligi.

Motor Lublin nadal bezbłędny w PGE Ekstralidze

Włókniarz Częstochowa wygrał ze Spartą Wrocław a Apator Toruń uległ na własnym torze Motorowi Lublin w niedzielnych meczach 4. kolejki żużlowej PGE Ekstraligi.

Speedway Grand Prix. Kto złapie Bartosza Zmarzlika

Dublet Polaków w pierwszym Grand Prix, Bartosz Zmarzlik wyprzedził Macieja Janowskiego. Podobnie może być na koniec cyklu.

Zmarzlik przed Janowskim. Dublet Polaków w Grand Prix Chorwacji

Dwukrotny mistrz świata Bartosz Zmarzlik wygrał w Gorican w Chorwacji pierwszą rundę żużlowego Grand Prix. Wyprzedził innego Polaka, Macieja Janowskiego.

PGE Ekstraliga. Dotkliwa porażka GKM-u, Ostrów dalej czeka na zwycięstwo

W piątkowych meczach 4. kolejki PGE Ekstraligi Unia Leszno nie miała problemów z pokonaniem beniaminka z Ostrowa Wlkp., a GKM Grudziądz na własnym torze uległ Stali Gorzów.

Nie taka nowa era. W sobotę w Chorwacji początek Grand Prix

W sobotę po raz 28. rusza cykl Grand Prix – pierwszy po zmianie organizatora. Bez Rosjan, z czterema Polakami w stawce.

Pierwsze zwycięstwa Włókniarza i Stali w PGE Ekstralidze

W niedzielnych meczach 3. kolejki żużlowej PGE Ekstraligi Stal Gorzów pokonała Apatora Toruń, a w spotkaniu przerwanym przez deszcz Arged Malesa Ostrów uległa Włókniarzowi Częstochowa.

Lanie w meczu na szczycie PGE Ekstraligi. Druga porażka mistrzów Polski

Motor Lublin wysoko pokonał GKM Grudziądz w pierwszym piątkowym meczu żużlowej PGE Ekstraligi. W drugim spotkaniu, we Wrocławiu, Unia Leszno wygrała ze Spartą.

Emocje cały mecz i po meczu. Sędzia wypaczył wynik spotkania PGE Ekstraligi

Trzymający w napięciu pojedynek Unii Leszno ze Stalą Gorzów w 2. kolejce PGE Ekstraligi nie zakończył się po ostatnim biegu. Remis 45:45 może zostać zweryfikowany na zwycięstwo gospodarzy.

GKM Grudziądz wygrał z mistrzem Polski i jest liderem PGE Ekstraligi

W sobotnich meczach 2. kolejki żużlowej PGE Ekstraligi zwycięstwa zanotowały Apator Toruń i GKM Grudziądz.

Dwa minimalne zwycięstwa gości na początek PGE Ekstraligi

Wyjazdowymi zwycięstwami Unii Leszno i Motoru Lublin zakończyły się piątkowe spotkania inauguracyjnej kolejki żużlowej PGE Ekstraligi.

PGE Ekstraliga: Chcą wyjść ze swojej bańki

Lukratywna umowa z Canal+ ma wynieść PGE Ekstraligę na nowy poziom. W ten weekend początek sezonu i weryfikacja tych zapowiedzi.

Mistrz świata na żużlu zdyskwalifikowany przez rosyjską federację. Krytykował Putina

Rosyjska Federacja Motocyklowa (MFR) zdyskwalifikowała i pozbawiła licencji żużlowych Artioma Łagutę i Wadima Tarasienkę - dwóch zawodników występujących w polskiej PGE Ekstralidze - z powodu ich krytycznej opinii dotyczącej ataku Rosji na Ukrainę.

Żużel: Karać Rosję czy Rosjan

Rosyjscy żużlowcy zostali wyrzuceni nie tylko z Grand Prix, ale też z polskiej ligi. Możliwe, że podobne decyzje podejmą związki w innych dyscyplinach.

Rosyjscy żużlowcy, w tym aktualny mistrz świata, wyrzuceni z Grand Prix. Nie pojadą też w polskiej lidze

Mistrz świata na żużlu Artiom Łaguta i trzeci w ostatnim cyklu Grand Prix Emil Sajfutdinow nie będą mogli w sezonie 2022 bronić swoich medali. Międzynarodowa Federacja Motocyklowa (FIM) zdecydowała o zawieszeniu licencji wszystkich zawodników z Rosji i Białorusi. Polski Związek Motorowy (PZM) zabronił z kolei Rosjanom i Białorusinom startów w Polsce.