PŚ w Bad Mitterndorf: Stefan Kraft znów lata daleko

W piątek na skoczni mamuciej Kulm w Tauplitz/Bad Mitterndorf zaczął się pierwszy tej zimy weekend z lotami. Kwalifikacje do sobotniego konkursu wygrał Stefan Kraft. Dawid Kubacki (4.) i Piotr Żyła (8.) dorównywali najlepszym.

PŚ w Sapporo: Drugie zwycięstwo Ryoyu Kobayashiego

Japoński skoczek w trzech konkursach PŚ nie schodził z podium. Po wygranej w piątek i trzecim miejscu w sobotę, znów był najlepszy na Okurayamie. Z Polaków w niedzielę najwyżej był Piotr Żyła – ósmy

PŚ w Sapporo: Kobayashi pierwszy, Kubacki poza pierwszą dziesiątką

Dopiero jedenaste miejsce zajął w niedzielnych zawodach Pucharu Świata w Sapporo Dawid Kubacki, któremu w osiągnięciu lepszego wyniku przeszkodził silnie wiejący wiatr. Najlepiej z Polaków skakał Piotr Żyła, który zajął ósme miejsce. Wygrał Japończyk Ryoyu Kobayashi - relacjonuje Onet.

PŚ w Sapporo: Stefan Kraft najlepszy w japońskim wietrze

Drugi z japońskich konkursów PŚ przyniósł sukces Stefanowi Kraftowi. Dawid Kubacki był czwarty, Kamil Stoch – ósmy, Piotr Żyła – dziewiąty.

PŚ w Sapporo: Ryoyu Kobayashi pogodził liderów

Pierwszy z trzech pucharowych konkursów w Japonii wygrał Ryoyu Kobayashi przed Dawidem Kubackim i Halvorem Egnerem Granerudem. Kamil Stoch był czwarty, forma rośnie.

Kubacki drugi w Zakopanem. Do pełni szczęścia zabrakło niewiele

Weekend w Zakopanem przyniósł pozytywne emocje – Dawid Kubacki w niedzielę był drugi za Halvorem Egnerem Granerudem w konkursie indywidualnym, podobnie jak polska drużyna w sobotę.

PŚ w Zakopanem: Polacy drużynowo tuż za Austriakami

Zabrakło jednego punktu, by polska czwórka wygrała na Wielkiej Krokwi pierwszy tej zimy konkurs drużynowy PŚ. Polacy przegrali minimalnie z Austriakami, wyprzedzili o kilka punktów Niemców.

PŚ w Zakopanem: Dawid Kubacki trzyma formę

Kwalifikacje przed niedzielnym konkursem PŚ wygrał, nieco niespodziewanie, młody Austriak Daniel Tschofenig. Dawid Kubacki, król serii treningowych, był drugi, Halvor Egner Granerud – jedenasty.

Puchar Świata w Zakopanem. Spodziewany polski rewanż

W sobotę i niedzielę Puchar Świata w Zakopanem. Będzie konkurs drużynowy i dalszy ciąg rywalizacji Dawida Kubackiego, Anze Laniska i Halvora Egnera Graneruda o wielką Kryształową Kulę.

Halvor Egner Granerud mistrzem 71. Turnieju Czterech Skoczni

Nie było silnych na Graneruda w finałowym konkursie. Norweg zwyciężył w obu seriach, zasłużenie zdobył Złotego Orła. Dawid Kubacki pozostał drugi, Anze Lanisek trzeci.

71. Turniej Czterech Skoczni. Ostatnie kwalifikacje dla Graneruda

Lider turnieju Halvor Egner Granerud był pierwszy, Dawid Kubacki drugi, Anze Lanisek trzeci i znów sześciu Polaków wystartuje w serii KO – to wyniki kwalifikacji w Bischofshofen. Ostatni konkurs 71. TCS zacznie się w piątek o 16.30.

Turniej Czterech Skoczni. Chyba wszystko jasne

Trzeci konkurs wygrał Dawid Kubacki. Drugi w Innsbrucku Halvor Egner Granerud bliski zdobycia Złotego Orła. Finał w Bischofshofen w piątek o 16.30.

71. Turniej Czterech Skoczni. Dawid Kubacki wygrał na Bergisel

Trzeci konkurs Turnieju Czterech Skoczni to sukces Dawida Kubackiego, który na Bergisel odrobił kilka punktów do lidera, Halvora Egnera Graneruda. Wielki finał w Bischofshofen w piątek o 16.30.

Kwalifikacje w Innsbrucku. Kubacki przed Stochem

Dawid Kubacki pierwszy, Kamil Stoch drugi, cała polska szóstka w konkursie – to dobre wieści z kwalifikacji do trzeciego konkursu 71. Turnieju Czterech Skoczni. Lider imprezy Halvor Egner Granerud był na Bergisel 13.

Granerud coraz bliżej wygania Turnieju Czterech Skoczni. Zawody przenoszą się do Tyrolu

Po wygranym konkursie noworocznym Halvor Egner Granerud jest coraz bliżej zdobycia Złotego Orła. Dawid Kubacki wciąż jest drugi, ale z dużą stratą do Norwega.

Turniej Czterech Skoczni. Granerud wygrywa także w Ga-Pa

Lider 71. Turniej Czterech Skoczni – Halvor Egner Granerud wygrał konkurs noworoczny na Grosse Olympiaschanze i powiększył przewagę nad rywalami. Dawid Kubacki był trzeci, Piotr Żyła szósty, Kamil Stoch dziewiąty.

Kubacki najlepszy w kwalifikacjach w Ga–Pa

Kwalifikacje do drugiego konkursu 71. Turniej Czterech Skoczni wygrał Dawid Kubacki. Lider turnieju, Halvor Egner Granerud, był w sobotę na Grosse Olympiaschanze szósty.

Turniej Czterech Skoczni. Triumf Graneruda w Oberstdorfie, za nim dwaj Polacy

Pierwszy konkurs 71. Turnieju Czterech Skoczni wygrał w Oberstdorfie lider Norwegów Halvor Egner Granerud, przed Piotrem Żyłą i Dawidem Kubackim. Ciąg dalszy w Nowy Rok.