Loty w Planicy: Ostatni kryształ dla Stefana Krafta

Finałowy konkurs PŚ 2022/2023 wygrał Timi Zajc, ale najwięcej nagród zdobył Stefan Kraft – został mistrzem zimy w lotach i wygrał miniturniej Planica Seven. Polacy po prostu cieszyli się lotami.

Loty w Planicy: Austriacy skradli show, Żyła trzeci

Przeniesiony z piątku jednoseryjny konkurs lotów wygrał Stefan Kraft przed Anze Laniskiem i Piotrem Żyłą. Drużynowo najlepsi byli Austriacy, Polska czwórka na czwartym miejscu.

Puchar Świata w Planicy. Piątkowe loty przeniesione na sobotę

Pierwszy, piątkowy konkurs indywidualny finału PŚ w Planicy został z powodu zbyt silnego wiatru przeniesiony na 8.45 w sobotę. Potem – wedle planu – konkurs drużynowy

PŚ w Planicy: Lanisek wygrywa kwalifikacje, czwórka Polaków w konkursie

Słoweńcy dobrze rozpoczęli loty na Letalnicy – ostatnie kwalifikacje sezonu wygrał Anze Lanisek przed Timim Zajcem i Domenem Prevcem. Polacy w normie – najwyżej, czyli dziesiąty, Kamil Stoch

Pożegnanie zimy w Planicy

Czas na ostatnie loty i zakończenie Pucharu Świata. Kryształowe Kule odbiorą w Planicy Norweg Halvor Egner Granerud i Austriacy. Polacy też będą skakać, ale raczej dla zabawy.

PŚ w Lahti: Trzecie miejsce drużyny polskiej, najlepsi Austriacy

Konkurs drużynowy na skoczni Salpausselkä w Lahti wygrała Austria przed Słowenią i Polską. W niedzielę o 15.15 konkurs indywidualny

Poprawia się stan zdrowia Marty Kubackiej. "Każdy dzień przynosi jakiś postęp"

Dawid Kubacki poinformował w sobotę, że poprawił się stan zdrowia jego żony Marty. Kobieta trafiła do szpitala z powodu problemów kardiologicznych.

PŚ w skokach: Dwa dni w Lahti i finał

Puchar Świata w skokach narciarskich dotarł do przedostatniego przystanku w Lahti. Zaplanowano tam skoki drużynowe w sobotę, konkurs indywidualny w niedzielę

Nie żyje Janez Gorisek. Budował największe skocznie narciarskie na świecie

Jak informuje dziennik "Delo", w wieku 89 lat zmarł Janez Gorisek, słoweński skoczek narciarski i konstruktor odpowiedzialny za projekty największych skoczni na świecie.

Żona Dawida Kubackiego w ciężkim stanie. Polski skoczek kończy sezon

Dawid Kubacki z powodów osobistych opuścił zawody Pucharu Świata w Vikersund. W mediach społecznościowych przekazał w poniedziałek, że powodem jest ciężki stan jego żony, która trafiła do szpitala.

Raw Air: Granerud bierze wszystko

Ostatni konkurs zakończył się zwycięstwem Stefana Krafta, ale szóstą edycję turnieju wygrał Halvor Egner Granerud. Dawid Kubacki w niedzielę w Vikersund nie stanął na starcie.

Raw Air. Liczy się tylko dwóch: Granerud i Kraft

Pierwszy konkurs lotów w Vikersund zakończyli się zwycięstwem Halvora Egnera Graneruda przed Stefanem Kraftem, tylko oni pozostali w walce o końcowy sukces. Dawid Kubacki jeszcze może myśleć o trzecim miejscu. W niedzielę finał.

Raw Air. Dawid Kubacki kontratakuje

Polak wygrał drugi konkurs w Lillehammer przed Anze Laniskiem i Danielem Tschofenigiem i odrobił znaczną część strat do najlepszej trójki Raw Air 2023. Liderem turnieju pozostaje Halvor Egner Granerud, Kubacki znów jest czwarty. Od piątku finał w Vikersund.

Raw Air. Skoczkowie czekają na wakacje

Halvor Egner Granerud wygrał w Lillehammer i jest liderem turnieju Raw Air. Podium uzupełnili Stefan Kraft oraz Manuel Fettner. Polscy skoczkowie przeżyli konkurs do zapomnienia.

Raw Air. Najlepszy był solenizant

Po skokach na wzgórzu Holmenkollen w Oslo liderem turnieju Raw Air 2023 został Stefan Kraft. Polacy nieco tracą, Dawid Kubacki jest czwarty, Kamil Stoch – dziesiąty.

Raw Air: Lanisek wygrywa, Kubacki kombinuje

Pierwszy konkurs cyklu Raw Air 2023 wygrał Anze Lanisek. Słoweniec jest też liderem turnieju przed Stefanem Kraftem i Dawidem Kubackim, który w sobotę był dziewiąty. W niedzielę konkurs nr 2.

Gambit Thurnbichlera. Trener Polaków pokazał, że jest dobrym analitykiem i umie oceniać ryzyko

Drużynowego medalu skoczków zabrakło, ale po dwóch sukcesach indywidualnych zawodu nie było. Zimą cały narciarski świat goni Norwegię – to się w Planicy nie zmieniło.

Planica. Słoweńcy najlepsi drużynowo, Polacy bez medalu

Ostatni konkurs skoków mistrzostw świata w narciarstwie klasycznym w Planicy – rywalizację drużynową – wygrali Słoweńcy przed Norwegami i Austriakami. Polacy poza podium, choć Kamil Stoch i Dawid Kubacki skakali znakomicie.