Katarzyna Wasick: To było jak dar od Boga

Najlepsza polska pływaczka, medalistka mistrzostw świata i Europy na 50 m kraulem Katarzyna Wasick, o swojej nietypowej karierze i olimpijskim marzeniu.

Znana sportsmenka skazana na Białorusi na 12 lat kolonii karnej

Trzykrotna medalistka olimpijska i dwukrotna mistrzyni świata w pływaniu, Alaksandra Hierasimienia, została przez sąd w Mińsku skazana na 12 lat więzienia. Wyrok wydano zaocznie.

David Popovici, magik jeden na milion

Nie ma nawet 18 lat, a już pobił rekord świata na 100 m stylem dowolnym z epoki strojów poliuretanowych. Rumun David Popovici, jeden z bohaterów trwających w Rzymie mistrzostw Europy, to nowa gwiazda pływania.

Otylia Jędrzejczak: Generalnie jestem dumna

Prezes Polskiego Związku Pływackiego Otylia Jędrzejczak o olimpijskich nadziejach i decyzjach międzynarodowej federacji w sprawie zawodniczek transpłciowych.

Transpłciowe zawodniczki: sprawiedliwość czy wykluczenie

Światowa Federacja Pływacka (FINA) zakazała zawodniczkom transpłciowym rywalizacji z kobietami i obiecała stworzyć kategorię „otwartą”.

Jewgienij Ryłow. Sierżant śpiewa dla Putina

Światowa Federacja Pływacka (FINA) zawiesiła Jewgienija Ryłowa za udział w wiecu poparcia dla Władimira Putina, ale dwukrotny mistrz olimpijski karą się nie przejmuje.

Radosław Kawęcki po raz czwarty mistrzem świata

Radosław Kawęcki po raz czwarty mistrzem świata w stylu grzbietowym na 200 m. Polak odzyskał tytuł na MŚ na krótkim basenie w Abu Zabi - informuje Onet. Jego wynik 1:48,68 s pozwolił mu wyprzedzić Shaine'a Casasa oraz swojego wielkiego rywala Christiana Dienera.

Były reprezentant Polski w pływaniu nie żyje. Miał 37 lat

W wieku 37 lat zmarł pływak Victorii Racibórz, Michał Rokicki - informuje Onet.

Otylia Jędrzejczak: Ryzykuję dla sportu

Otylia Jędrzejczak mówi „Rzeczpospolitej" o liczeniu szabel, problemach polskiego pływania i niedawnych mistrzach, którzy przejmują władzę w naszym sporcie.

Złota medalistka z Tokio hospitalizowana z powodu COVID-19. "Jestem w pełni zaszczepiona, uważałam"

Mistrzyni olimpijska Madison Wilson trafiła do szpitala z powodu COVID-19. Australijska pływaczka poinformowała, że jest w pełni zaszczepiona. "Mam wyjątkowego pecha" - stwierdziła.

Sztorm w basenie. Odżyły pytania o doping Rosjan

Sportowcy Rosyjskiego Komitetu Olimpijskiego (ROC) do poniedziałku zdobyli w Tokio 50 medali, w tym 12 złotych. Ale świat wciąż patrzy na nich podejrzliwie.

Jakub Majerski piąty na igrzyskach

Jakub Majerski pobił własny rekord Polski (50.92) i zajął piąte miejsce w olimpijskim finale wyścigu na 100 stylem motylkowym. Nasi pływacy nie przestają zaskakiwać.

Pływanie - olimpijska lokomotywa

Pływanie kreuje największe gwiazdy. W Tokio też zobaczymy tych, którzy seryjnie zdobywają medale, przechodzą do historii i pobudzają wyobraźnię.

Nie wystarują w Tokio. Sześcioro pływaków wróciło do Polski

Sześcioro polskich pływaków nie wystartuje w Tokio z powodu błędów związku. Do wioski olimpijskiej dotarł koronawirus.

Pływacy żądają dymisji władz Polskiego Związku Pływackiego

Członkowie polskiej kadry olimpijskiej w pływaniu wystosowali list otwarty do prezesa Polskiego Związku Pływackiego, w którym żądają dymisji zarówno jego, jak i całego zarządu Związku. Szóstka pływaków nie wystąpi na igrzyskach w Tokio z powodu błędów proceduralnych.

Prezes Polskiego Związku Pływackiego przeprasza i tłumaczy

W czterostronicowym oświadczeniu prezes Polskiego Związku Pływackiego Paweł Słomiński odniósł się do zarzutów kadry olimpijskiej pływaków, z których sześcioro musi wrócić do Polski z powodu błędów proceduralnych popełnionych podczas ich zgłaszania.

Szóstka polskich pływaków nie wystąpi w igrzyskach

Sześcioro polskich pływaków w wyniku błędów popełnionych przy ich zgłoszeniach nie wystąpi w igrzyskach olimpijskich w Tokio.

Cytryny zamienia w lemoniadę

Jeden medal zdobyli polscy pływacy na mistrzostwach Europy w Budapeszcie. To kiepska wróżba przed igrzyskami w Tokio.