David Popovici, magik jeden na milion

Nie ma nawet 18 lat, a już pobił rekord świata na 100 m stylem dowolnym z epoki strojów poliuretanowych. Rumun David Popovici, jeden z bohaterów trwających w Rzymie mistrzostw Europy, to nowa gwiazda pływania.

Otylia Jędrzejczak: Generalnie jestem dumna

Prezes Polskiego Związku Pływackiego Otylia Jędrzejczak o olimpijskich nadziejach i decyzjach międzynarodowej federacji w sprawie zawodniczek transpłciowych.

Transpłciowe zawodniczki: sprawiedliwość czy wykluczenie

Światowa Federacja Pływacka (FINA) zakazała zawodniczkom transpłciowym rywalizacji z kobietami i obiecała stworzyć kategorię „otwartą”.

Jewgienij Ryłow. Sierżant śpiewa dla Putina

Światowa Federacja Pływacka (FINA) zawiesiła Jewgienija Ryłowa za udział w wiecu poparcia dla Władimira Putina, ale dwukrotny mistrz olimpijski karą się nie przejmuje.

Radosław Kawęcki po raz czwarty mistrzem świata

Radosław Kawęcki po raz czwarty mistrzem świata w stylu grzbietowym na 200 m. Polak odzyskał tytuł na MŚ na krótkim basenie w Abu Zabi - informuje Onet. Jego wynik 1:48,68 s pozwolił mu wyprzedzić Shaine'a Casasa oraz swojego wielkiego rywala Christiana Dienera.

Były reprezentant Polski w pływaniu nie żyje. Miał 37 lat

W wieku 37 lat zmarł pływak Victorii Racibórz, Michał Rokicki - informuje Onet.

Otylia Jędrzejczak: Ryzykuję dla sportu

Otylia Jędrzejczak mówi „Rzeczpospolitej" o liczeniu szabel, problemach polskiego pływania i niedawnych mistrzach, którzy przejmują władzę w naszym sporcie.

Złota medalistka z Tokio hospitalizowana z powodu COVID-19. "Jestem w pełni zaszczepiona, uważałam"

Mistrzyni olimpijska Madison Wilson trafiła do szpitala z powodu COVID-19. Australijska pływaczka poinformowała, że jest w pełni zaszczepiona. "Mam wyjątkowego pecha" - stwierdziła.

Sztorm w basenie. Odżyły pytania o doping Rosjan

Sportowcy Rosyjskiego Komitetu Olimpijskiego (ROC) do poniedziałku zdobyli w Tokio 50 medali, w tym 12 złotych. Ale świat wciąż patrzy na nich podejrzliwie.

Jakub Majerski piąty na igrzyskach

Jakub Majerski pobił własny rekord Polski (50.92) i zajął piąte miejsce w olimpijskim finale wyścigu na 100 stylem motylkowym. Nasi pływacy nie przestają zaskakiwać.

Pływanie - olimpijska lokomotywa

Pływanie kreuje największe gwiazdy. W Tokio też zobaczymy tych, którzy seryjnie zdobywają medale, przechodzą do historii i pobudzają wyobraźnię.

Nie wystarują w Tokio. Sześcioro pływaków wróciło do Polski

Sześcioro polskich pływaków nie wystartuje w Tokio z powodu błędów związku. Do wioski olimpijskiej dotarł koronawirus.

Pływacy żądają dymisji władz Polskiego Związku Pływackiego

Członkowie polskiej kadry olimpijskiej w pływaniu wystosowali list otwarty do prezesa Polskiego Związku Pływackiego, w którym żądają dymisji zarówno jego, jak i całego zarządu Związku. Szóstka pływaków nie wystąpi na igrzyskach w Tokio z powodu błędów proceduralnych.

Prezes Polskiego Związku Pływackiego przeprasza i tłumaczy

W czterostronicowym oświadczeniu prezes Polskiego Związku Pływackiego Paweł Słomiński odniósł się do zarzutów kadry olimpijskiej pływaków, z których sześcioro musi wrócić do Polski z powodu błędów proceduralnych popełnionych podczas ich zgłaszania.

Szóstka polskich pływaków nie wystąpi w igrzyskach

Sześcioro polskich pływaków w wyniku błędów popełnionych przy ich zgłoszeniach nie wystąpi w igrzyskach olimpijskich w Tokio.

Cytryny zamienia w lemoniadę

Jeden medal zdobyli polscy pływacy na mistrzostwach Europy w Budapeszcie. To kiepska wróżba przed igrzyskami w Tokio.

Chińczyk wciąż niezatopiony

Szwajcarski Federalny Sąd Najwyższy unieważnił dyskwalifikację Sun Yanga, którego ochroniarz podczas antydopingowego testu rozbił młotkiem pobraną próbkę.

Dyskwalifikacja Sun Yanga anulowana

Chiński pływak został przez Trybunał Arbitrażowy ds. Sportu (CAS) w Lozannie zdyskwalifikowany na 8 lat za przestępstwa dopingowe w lutym 2020 roku, ale zaskarżył ten wyrok do szwajcarskiego Sądu Federalnego i wygrał. Kara została cofnięta. Szwajcarscy prawnicy uznali (napisał o tym „New York Times”), że jeden z sędziów CAS nie był obiektywny, gdyż publicznie wypowiadał się w sposób nieprzychylny dla Sun Yanga. Szwajcarski sąd nie oceniał sprawy merytorycznie, badał tylko aspekty proceduralne i czy nie zostały naruszone prawa człowieka.