Złota medalistka z Tokio hospitalizowana z powodu COVID-19. "Jestem w pełni zaszczepiona, uważałam"

Mistrzyni olimpijska Madison Wilson trafiła do szpitala z powodu COVID-19. Australijska pływaczka poinformowała, że jest w pełni zaszczepiona. "Mam wyjątkowego pecha" - stwierdziła.

Sztorm w basenie. Odżyły pytania o doping Rosjan

Sportowcy Rosyjskiego Komitetu Olimpijskiego (ROC) do poniedziałku zdobyli w Tokio 50 medali, w tym 12 złotych. Ale świat wciąż patrzy na nich podejrzliwie.

Jakub Majerski piąty na igrzyskach

Jakub Majerski pobił własny rekord Polski (50.92) i zajął piąte miejsce w olimpijskim finale wyścigu na 100 stylem motylkowym. Nasi pływacy nie przestają zaskakiwać.

Pływanie - olimpijska lokomotywa

Pływanie kreuje największe gwiazdy. W Tokio też zobaczymy tych, którzy seryjnie zdobywają medale, przechodzą do historii i pobudzają wyobraźnię.

Nie wystarują w Tokio. Sześcioro pływaków wróciło do Polski

Sześcioro polskich pływaków nie wystartuje w Tokio z powodu błędów związku. Do wioski olimpijskiej dotarł koronawirus.

Prezes Polskiego Związku Pływackiego przeprasza i tłumaczy

W czterostronicowym oświadczeniu prezes Polskiego Związku Pływackiego Paweł Słomiński odniósł się do zarzutów kadry olimpijskiej pływaków, z których sześcioro musi wrócić do Polski z powodu błędów proceduralnych popełnionych podczas ich zgłaszania.

Pływacy żądają dymisji władz Polskiego Związku Pływackiego

Członkowie polskiej kadry olimpijskiej w pływaniu wystosowali list otwarty do prezesa Polskiego Związku Pływackiego, w którym żądają dymisji zarówno jego, jak i całego zarządu Związku. Szóstka pływaków nie wystąpi na igrzyskach w Tokio z powodu błędów proceduralnych.

Szóstka polskich pływaków nie wystąpi w igrzyskach

Sześcioro polskich pływaków w wyniku błędów popełnionych przy ich zgłoszeniach nie wystąpi w igrzyskach olimpijskich w Tokio.

Cytryny zamienia w lemoniadę

Jeden medal zdobyli polscy pływacy na mistrzostwach Europy w Budapeszcie. To kiepska wróżba przed igrzyskami w Tokio.

Chińczyk wciąż niezatopiony

Szwajcarski Federalny Sąd Najwyższy unieważnił dyskwalifikację Sun Yanga, którego ochroniarz podczas antydopingowego testu rozbił młotkiem pobraną próbkę.

Dyskwalifikacja Sun Yanga anulowana

Chiński pływak został przez Trybunał Arbitrażowy ds. Sportu (CAS) w Lozannie zdyskwalifikowany na 8 lat za przestępstwa dopingowe w lutym 2020 roku, ale zaskarżył ten wyrok do szwajcarskiego Sądu Federalnego i wygrał. Kara została cofnięta. Szwajcarscy prawnicy uznali (napisał o tym „New York Times”), że jeden z sędziów CAS nie był obiektywny, gdyż publicznie wypowiadał się w sposób nieprzychylny dla Sun Yanga. Szwajcarski sąd nie oceniał sprawy merytorycznie, badał tylko aspekty proceduralne i czy nie zostały naruszone prawa człowieka.

Katarzyna Wasick: Odkopany talent

Mieszkająca w Las Vegas polska pływaczka Katarzyna Wasick o wznowieniu kariery, olimpijskich planach i zawodowej lidze, w której osiąga świetne wyniki.

International Swimming League. Petarda w wodzie

International Swimming League – komercyjna Liga Mistrzów, daje zawodnikom pieniądze i satysfakcję. Dobre wyniki osiągają w Budapeszcie Polacy.

Igrzyska w Tokio. Basen otwarty, niepokój trwa

Organizatorzy przełożonych na 2021 rok igrzysk w Tokio otworzyli w sobotę olimpijskie centrum pływackie i wciąż liczą, mimo pandemii, na bezpieczne przeprowadzenie zawodów

Otylia Jędrzejczak znów żyje po swojemu

Otylia Jędrzejczak. Najlepsza polska pływaczka dostała od losu sławę, medale olimpijskie i rekordy świata oraz tragedię osobistą, która kazała jej zmienić życie.

Zostało tylko zimne jezioro niedaleko domu

Gdy wybuchła pandemia koronawirusa, reprezentanci Polski byli na zagranicznych zgrupowaniach. Wtedy ostatni raz mieli okazję wskoczyć do wody.

Sun Yang zdyskwalifikowany na osiem lat za doping

Trzykrotny mistrz olimpijski Sun Yang zdyskwalifikowany na osiem lat za doping. To zapewne koniec kariery czarnej owcy pływania.

Otylia Jędrzejczak: Młodzi nie są gotowi na taką pracę jak kiedyś

Mistrzyni olimpijska w pływaniu Otylia Jędrzejczak o karierze, nie zawsze łatwych relacjach z trenerami i życiu po sporcie.