Mistrzostwa świata w kolarstwie. Piękne życie Katarzyny Niewiadomej

Walczyła jak lwica i zdobyła w Belgii brązowy medal mistrzostw świata. To największy sukces Katarzyny Niewiadomej. Słaby start Michała Kwiatkowskiego.

Katarzyna Niewiadoma z brązowym medalem kolarskich MŚ

Katarzyna Niewiadoma wywalczyła brązowy medal mistrzostw świata w kolarstwie szosowym. Wygrała Włoszka Elisa Balsamo, a drugie miejsce zajęła Holenderka Marianne Vos - informuje Onet.

Tęczowa koszulka znaczy coraz mniej

Michał Kwiatkowski wygrywał wyścigi klasyczne i etap Tour de France, ale na indywidualny medal wielkiej imprezy czeka od siedmiu lat. Jest szansa, że uda się podczas mistrzostw świata we Flandrii.

Rok po wypadku w Tour de Pologne Fabio Jakobsen znów w kolarskiej czołówce

Holender Fabio Jakobsen rok temu mógł zginąć na szosie w Katowicach, a dziś jest jednym z największych bohaterów Vuelta a Espana.

Vuelta a Espana. Królewski atak Lopeza

Kolumbijczyk Miguel Angel Lopez (Movistar) wygrał najtrudniejszy etap tegorocznej Vuelta a Espana, ale liderem klasyfikacji generalnej wciąż jest Słoweniec Primoż Roglić (Jumbo-Visma).

Vuelta a Espana. Primoż Roglić dał pokaz siły

Słoweniec Primoż Roglić wygrał 17. etap Vuelta a Espana. Kolarz grupy Jumbo-Visma potwierdził, że jest dziś najlepszym góralem na trasie wyścigu.

Vuelta a Espana. Fabio Jakobsen znowu to zrobił

Rok temu Fabio Jakobsen mógł zginąć, a dziś po raz trzeci świętował etapowe zwycięstwo w wyścigu Vuelta a Espana. Holender był najszybszy na finiszu w Santa Cruz de Bezana.

Igrzyska paraolimpijskie: Doping polskich medalistów

Jak informuje Polska Agencja Antydopingowa (POLADA) jest podejrzenie naruszenia przepisów antydopingowych przez zawodników kolarskiego tandemu, brązowych medalistów Igrzysk Paraolimpijskich w Tokio: Marcina Polaka oraz Michała Ładosza.

Igrzyska paraolimpijskie: Polska ma pierwszy medal

Marcin Polak i Michał Ładosz to pierwsi polscy medaliści igrzysk paraolimpijskich - para zdobyła brązowy medal w kolarstwie torowym.

Rowery, sufrażystki i szejkowie

Pierwsze rowery były przeznaczone tylko dla mężczyzn – ale nie powstrzymało to pionierek, dzięki którym mamy dziś kobiety śmigające na dwóch kołach wszędzie, od ścieżek koło domów po wyścigi na igrzyskach olimpijskich.

Tour de Pologne. Dobra portugalska robota

Zwycięzcą Tour de Pologne pierwszy raz został Portugalczyk – Joao Almeida z grupy Deceuninck-Quick Step. Michał Kwiatkowski z Ineos Grenadiers był trzeci.

TdP: Michał Kwiatkowski trzeci w klasyfikacji generalnej

Francuz Remi Cavanga (Deceuninck - Quick Step) wygrał szósty etap kolarskiego wyścigu Tour de Pologne. Maciej Bodnar (BORA - hansgrohe) był trzeci, a Michał Kwiatkowski (INEOS Grenadiers) zajął piąte miejsce i awansował na trzecią pozycję w generalnej klasyfikacji.

Tour de Pologne: W czołówce bez zmian. Kwiatkowski „ciągle w grze”

Zwycięzcą 5. etapu Tour de Pologne został Niemiec Nikias Arndt (Team DSM). Pozycję lidera w klasyfikacji generalnej obronił Portugalczyk Joao Almeida.

Tour de Pologne. Joao Almeida znów wygrywa, Kwiatkowski znów czwarty

Joao Almeida z grupy Deceuninck-Quick Step wygrał czwarty etap Tour de Pologne. Portugalczyk jest liderem wyścigu.

TdP: Fernando Gaviria wygrał w Rzeszowie

Kolumbijczyk Fernando Gaviria z grupy UAE-Team Emirates wygrał trzeci etap, Sanok - Rzeszów, kolarskiego wyścigu Tour de Pologne.

Tysiąc kilometrów odkrywania Polski

W poniedziałek rusza 78. Tour de Pologne – wielkie święto kolarstwa. Impreza, której dawny blask od ponad ćwierć wieku przywraca Czesław Lang. Na kolarzy czeka ponad tysiąc kilometrów tras z Lublina do Krakowa.

Ostatni taniec legendy

Dwukrotna wicemistrzyni olimpijska Maja Włoszczowska wystartowała na igrzyskach ostatni raz. Mogła tylko patrzeć, jak Szwajcarki dzielą między siebie medale.

Richard Carapaz postawił sobie pomnik

Tydzień temu stanął na podium Tour de France, w sobotę został mistrzem olimpijskim. Richard Carapaz bohaterem Ekwadoru.