Dziś Chin już nie interesuje to, co o nich myśli świat w olimpijskim kontekście

To główna różnica między letnimi igrzyskami 2008 w Pekinie i zimowymi w lutym przyszłego roku.

Japonia: W czasie igrzysk w Tokio z powodu COVID hospitalizowano 25 osób

25 osób hospitalizowano w związku z zakażeniem koronawirusem SARS-CoV-2 w czasie trwania Igrzysk Olimpijskich w Tokio. Początkowo informowano o pięciu takich hospitalizacjach.

Judoka zdyskwalifikowany na 10 lat. Nie chciał walczyć z Izraelczykiem

Algierski judoka Fethi Nourine został zdyskwalifikowany na 10 lat za wycofanie się z turnieju olimpijskiego, aby uniknąć walki z zawodnikiem z Izraela. Nourine popiera Palestynę.

Igrzyska paraolimpijskie. Na podium wejść coraz trudniej

25 medali zdobyli polscy sportowcy w Tokio podczas zakończonej w niedzielę imprezy. W poprzednich igrzyskach bywało lepiej.

Mirosław Żukowski: Niech płonie znicz i gra telewizor

Igrzyska w Tokio mogły być takie, jak zaproponowali nam Japończycy i MKOl, albo mogło nie być ich wcale. Dobrze, że są.

Igrzyska paraolimpijskie: Polacy dorzucają dwa kolejne medale

Lucyna Kornobys zdobyła srebrny medal w pchnięciu kulą na igrzyskach paraolimpijskich w Tokio. Brąz w jeździe indywidualnej na czas na handbike'u dla Renaty Kałuży.

Maciej Lepiato walczy o trzecie złoto

Ma dwa złote medale w skoku wzwyż, z Londynu i Rio. Oba zdobywał, bijąc rekordy świata. Startuje również ze zdrowymi i też wielu pokonał. Maciej Lepiato – wspierany przez PKN ORLEN – jest od lat jednym z ważniejszych ambasadorów paraolimpizmu.

Dwa złote krążki Polaków. 11 medali paraolimpijczyków

Polacy zdobyli w niedzielę na igrzyskach paraolimpijskich w Tokio dwa złote medale. W finale rzutu dyskiem triumfował Piotr Kosewicz, a Patryk Chojnowski wygrał indywidualny turniej w tenisie stołowym.

Paraolimpiada: trzy medale polskich tenisistów stołowych

Polscy tenisiści stołowi: Natalia Partyka, Karolina Pęk i Maksym Chudzicki zdobyli brązowe medale igrzysk paraolimpijskich w Tokio.

Wreszcie dogonić najważniejsze marzenie

Sprinterka Alicja Jeromin na igrzyskach paraolimpijskich zdobyła już siedem medali. Ale w kolekcji zawodniczki wspieranej przez PKN ORLEN wciąż brakuje złota.

Mamy już srebro i brąz

Już pierwszego dnia rywalizacji w Tokio reprezentacja Polski zdobyła dwa medale.

Igrzyska Paraolimpijskie. Powtórka z Rio mile widziana

To jedna z największych imprez sportowych na świecie, a coraz ważniejszą rolę odgrywają w niej Polacy wspierani przez PKN ORLEN.

Tenisowego sukcesu w Tokio nie było

Iga Świątek i Łukasz Kubot odpadli w ćwierćfinale turnieju miksta.

Tenis: Złoto dla Bencic, czwarte miejsce dla Djokovicia

Większość medalistów w tenisie już znamy – u kobiet złoto zdobyła Belinda Bencic, srebro Marketa Vondrousova, brąz Elina Switolina. Novak Djoković: bez „Złotego Szlema” i bez medalu

Jak dzięki igrzyskom zmieniło się postrzeganie skateboardzistów

W Tokio podjęto próbę przemiany skateboardingu z zabawy miejskiej młodzieży w olimpijski sport. Ciekawe, czy to plan na chwilę, czy na dłużej.

Olimpijskie nagrody: nie tylko wieniec laurowy

Zakończyły się igrzyska w Tokio, rozpoczęło się nagradzanie medalistów. Najwięcej, czyli ok. 740 tys. dolarów czekało na mistrza olimpijskiego w Singapurze, nic – w Wielkiej Brytanii i Nowej Zelandii.

Japonia: Burmistrz ugryzł medal, olimpijka dostanie nowy Test

Złota medalistka igrzysk olimpijskich, Miu Goto, otrzyma nowy złoty medal olimpijski, po tym, jak medal otrzymany przez nią za zwycięstwo (wraz z koleżankami z drużyny) w turnieju softballu na igrzyskach, został ugryziony przez burmistrza jej rodzinnego miasta.

Maria Andrejczyk wystawiła medal na aukcję

Oszczepniczka Maria Andrejczyk wystawiła srebrny medal igrzysk olimpijskich w Tokio na aukcję charytatywną. Cena wywoławcza to 200 tys. zł. Test