Judoka zdyskwalifikowany na 10 lat. Nie chciał walczyć z Izraelczykiem

Algierski judoka Fethi Nourine został zdyskwalifikowany na 10 lat za wycofanie się z turnieju olimpijskiego, aby uniknąć walki z zawodnikiem z Izraela. Nourine popiera Palestynę.

Igrzyska paraolimpijskie. Na podium wejść coraz trudniej

25 medali zdobyli polscy sportowcy w Tokio podczas zakończonej w niedzielę imprezy. W poprzednich igrzyskach bywało lepiej.

Igrzyska paraolimpijskie: Polacy dorzucają dwa kolejne medale

Lucyna Kornobys zdobyła srebrny medal w pchnięciu kulą na igrzyskach paraolimpijskich w Tokio. Brąz w jeździe indywidualnej na czas na handbike'u dla Renaty Kałuży.

Maciej Lepiato walczy o trzecie złoto

Ma dwa złote medale w skoku wzwyż, z Londynu i Rio. Oba zdobywał, bijąc rekordy świata. Startuje również ze zdrowymi i też wielu pokonał. Maciej Lepiato – wspierany przez PKN ORLEN – jest od lat jednym z ważniejszych ambasadorów paraolimpizmu.

Dwa złote krążki Polaków. 11 medali paraolimpijczyków

Polacy zdobyli w niedzielę na igrzyskach paraolimpijskich w Tokio dwa złote medale. W finale rzutu dyskiem triumfował Piotr Kosewicz, a Patryk Chojnowski wygrał indywidualny turniej w tenisie stołowym.

Paraolimpiada: trzy medale polskich tenisistów stołowych

Polscy tenisiści stołowi: Natalia Partyka, Karolina Pęk i Maksym Chudzicki zdobyli brązowe medale igrzysk paraolimpijskich w Tokio.

Wreszcie dogonić najważniejsze marzenie

Sprinterka Alicja Jeromin na igrzyskach paraolimpijskich zdobyła już siedem medali. Ale w kolekcji zawodniczki wspieranej przez PKN ORLEN wciąż brakuje złota.

Mamy już srebro i brąz

Już pierwszego dnia rywalizacji w Tokio reprezentacja Polski zdobyła dwa medale.

Igrzyska Paraolimpijskie. Powtórka z Rio mile widziana

To jedna z największych imprez sportowych na świecie, a coraz ważniejszą rolę odgrywają w niej Polacy wspierani przez PKN ORLEN.

Jak dzięki igrzyskom zmieniło się postrzeganie skateboardzistów

W Tokio podjęto próbę przemiany skateboardingu z zabawy miejskiej młodzieży w olimpijski sport. Ciekawe, czy to plan na chwilę, czy na dłużej.

Olimpijskie nagrody: nie tylko wieniec laurowy

Zakończyły się igrzyska w Tokio, rozpoczęło się nagradzanie medalistów. Najwięcej, czyli ok. 740 tys. dolarów czekało na mistrza olimpijskiego w Singapurze, nic – w Wielkiej Brytanii i Nowej Zelandii.

Igrzyska w Tokio. Zderzenie japońskiej ostrożności z zachodnią beztroską

Przełożone o rok igrzyska olimpijskie były imprezą chaosu i uśmiechu. Ich organizacja nie przyniosła Japończykom ani dumy, ani wstydu. Zdarzali się miejscowi, którzy na dźwięk kichnięcia uciekali na drugą stronę ulicy, ale przeważnie witano nas ciepło. Tokijczycy pozdrawiali gości i machali przyjaźnie do olimpijskich autobusów.

Japonia: Igrzyska nie pomogły premierowi

Poparcie dla premiera Japonii Yoshihide Sugi spadło do poziomu 29 proc. - wynika z sondażu opublikowanego przez agencję informacyjną Jiji.

Maria Andrejczyk wystawiła medal na aukcję

Oszczepniczka Maria Andrejczyk wystawiła srebrny medal igrzysk olimpijskich w Tokio na aukcję charytatywną. Cena wywoławcza to 200 tys. zł. Test

Japonia: Burmistrz ugryzł medal, olimpijka dostanie nowy Test

Złota medalistka igrzysk olimpijskich, Miu Goto, otrzyma nowy złoty medal olimpijski, po tym, jak medal otrzymany przez nią za zwycięstwo (wraz z koleżankami z drużyny) w turnieju softballu na igrzyskach, został ugryziony przez burmistrza jej rodzinnego miasta.

Wojciech Nowicki świętuje złoto. „Praca przyniosła efekty”

- Marzyłem już o powrocie do żony i dzieci. Nie myślałem o niczym innym - mówi Wojciech Nowicki, który został w Tokio mistrzem olimpijskim w rzucie młotem.

Małżeństwo na medal

Pierwsze w tym wieku igrzyska bez Michaela Phelpsa i Usaina Bolta wykreowały nowych bohaterów. Niekwestionowanym królem Tokio został amerykański pływak Caeleb Dressel.

Bohaterowie z Tokio na Stadionie Śląskim

Sportowcy, którzy błyszczeli podczas igrzysk olimpijskich w Tokio, już 5 września wezmą udział w Lotto Silesia Memoriale Kamili Skolimowskiej na Stadionie Śląskim w Chorzowie.