Adrian Meronk. Zwyciężanie wchodzi mu w nawyk

Adrian Meronk po raz trzeci w karierze wygrał zawody w lidze DP World Tour. To daje jasną perspektywę startu na igrzyskach w Paryżu, szansę gry w Pucharze Rydera oraz przenosin do PGA Tour.

Adrian Meronk został golfowym mistrzem Włoch

W Rzymie, na polu Marco Simone Golf Club, po ekscytującym finiszu polski golfista wygrał turniej DP World Tour – DS Automobiles Italian Open. Zwycięstwo, poza innymi korzyściami, znacznie wzmacnia szansę gry Adriana Meronka w Pucharze Rydera

Golf: Coraz pewniejsze miejsce w elicie Adriana Meronka

Adrian Meronk może przymierzać się śmiało do kolejnego wyczynu – udziału za rok w 44. Pucharze Rydera, czyli ekscytującym golfowy świat meczu drużyn Europy i USA.

Adrian Meronk, pierwszy Polak w kosmosie

Adrian Meronk wygrał turniej Irish Open, zarobił milion dolarów i zyskał szansę rywalizacji z gwiazdami golfa.

Adrian Meronk pisze historię polskiego golfa

Adrian Meronk został pierwszym polskim golfistą, który wygrał turniej prestiżowej ligi DP World Tour. Polak był zdecydowanie najlepszy w turnieju Horizon Irish Open w Thomastown

Golf i arabskie pieniądze

Wybielanie wizerunkowe Arabii Saudyjskiej przez sport osiągnęło nowy, niebezpieczny wymiar. Znani golfiści zamienili uczciwość i rygory moralne na nadzwyczajne zyski.

Świetny Scottie i kulejący Tiger

Wielkoszlemowy turniej Masters w Auguście wygrał Scottie Scheffler. Mistrz ma 25 lat, mieszka w Teksasie i w dwa miesiące wszedł na golfowy szczyt.

Petrodolary schowane w dołkach

Na rynek sportowy wchodzi LIV Golf Invitational Series – zasilana setkami milionów dolarów przez Arabię Saudyjską nowa liga, która może gwałtownie zmienić poukładany świat zawodowego golfa męskiego.

Pierwsze sto lat golfa w Polsce

Golf w Polsce ma sto lat. Z tej okazji Poczta Polska wydała okolicznościową kartkę z serii Historia Polskich Organizacji Sportowych, przedstawiono ją podczas obchodów jubileuszu w warszawskim Muzeum Sportu i Turystyki