F1: Odwołano wyścig o Grand Prix Emilii-Romanii. "Słuszne i odpowiedzialne"

Z powodu powodzi w regionie niedzielny wyścig Formuły 1 o Grand Prix Emilii-Romanii na torze w Imoli został odwołany.

Grand Prix Miami. Bogaty kuzyn w hawajskiej koszuli

Wyścig o Grand Prix Miami pokazał, że amerykańska wersja Formuły 1 coraz bardziej zbliża prawdziwe ściganie do serialu Netfliksa.

Sztuczna inteligencja udawała Michaela Schumachera. Poleciały głowy, będzie pozew

„Die Aktuelle” opublikował wywiad z Michaelem Schumacherem, który nazwał „światową sensacją”. Odpowiedzi nie udzielił kierowca, tylko bot. Redaktor naczelna Anne Hoffmann straciła pracę, a rodzina domaga się odszkodowania.

Regulaminowy bałagan w Formule 1

Jest już jasne, że po trzecie z rzędu mistrzostwo świata pewnie zmierza lider Red Bulla Max Verstappen. Znacznie więcej emocji niż walka na torze wywołują decyzje dyrekcji i sędziów.

Rusza sezon F1. Faworyt jest tylko jeden

W weekend startuje rekordowy, liczący 23 wyścigi sezon Formuły 1. Nową perłą w kalendarzu mają być nocne zawody w Las Vegas, ale w listopadzie losy tytułu mogą być już rozstrzygnięte, bo faworyt jest tylko jeden.

Formuła 1. Mistrz trzyma się mocno

Testy na torze w Bahrajnie nie przyniosły dobrych wieści dla tych, którzy liczą na strącenie z tronu Formuły 1 Maksa Verstappena i zespołu Red Bull.

Jeden porywczy, drugi doświadczony

Zespół AlphaTauri pokazał tegoroczny bolid z widocznymi logotypami Orlenu. Dla polskiej firmy będzie to już piąty sezon w Formule 1, tym razem w roli głównego sponsora siostrzanej ekipy Red Bulla.

Orlen nie chce do kasyna z kryptowalutami

Polska firma kończy współpracę z Alfa Romeo, ale rozpoczyna z AlphaTauri – kuźnią talentów Red Bulla. Logotypy Orlenu będą więc wciąż widoczne na torach, choć Roberta Kubicy nie będzie już w padoku jako kierowcy.

Formuła 1: Grand Prix Chin odwołane z powodu epidemii COVID-19

Grand Prix Chin Formuły 1, które w przyszłym roku miało ponownie odbyć się w Szanghaju, zostało odwołane.

Formuła 1. Nowe przepisy okazały się strzałem w dziesiątkę

Do rozegrania pozostały jeszcze cztery wyścigi z liczącego 22 rundy sezonu. Główne rozstrzygnięcie już zapadło, ale to nie znaczy, że emocje się skończyły.

Chaos na Suzuce. Max Verstappen mistrzem świata

Max Verstappen drugi raz z rzędu został mistrzem świata, ale to nie był dobry dzień dla królowej motorsportu. Holender tytuł zapewnił sobie podczas wyścigu, o którym władze Formuły 1 będą chciały jak najszybciej zapomnieć.

Niemiecki atak na Formułę 1

Formuła 1 wreszcie osiągnęła cel, który przez długie lata pozostawał poza jej zasięgiem, w sferze plotek i nieśmiałych planów. Koncern Volkswagen wchodzi do wyścigów Grand Prix. Swoje zamiary oficjalnie potwierdziło już Audi i na tym być może się nie skończy, bo program współpracy z jednym z zespołów szykuje także Porsche.

Sebastian Vettel kończy karierę. Odchodzi niedzisiejszy gwiazdor

Po tym sezonie karierę zakończy czterokrotny mistrz świata, Niemiec Sebastian Vettel. Świetny kierowca i mądry człowiek.

„Szybko, szybciej, najszybciej”. Maszyny do ścigania

Za gonitwami w Formule 1 kryje się świat, w którym każdy odnajdzie coś interesującego.

Bolidem do Hollywood. Władze Formuły 1 flirtują z kibicem w Ameryce

Kierowcy podczas pierwszego GP Miami wcale nie byli największymi gwiazdami w padoku.

Formuła 1 - nie tylko dla pasjonatów

Mikołaj Sokół opisał kluczowe wyścigi w historii Formuły 1, ale to tylko pryzmat, przez który oglądamy obrazy kolejnych epok w dziejach królowej motorsportu.

Nowy porządek w padoku

Zmiana przepisów przyniosła rewolucję w układzie sił. Red Bull walczy z Ferrari, Mercedes się nie liczy.

Formuła 1. Dublet Red Bulla w domu Ferrari

Max Verstappen wygrał wyścig Grand Prix Emilii-Romanii na torze Imola. Porażkę na swoim domowym torze ponieśli kierowcy Ferrari.