Kamil Majchrzak na dopingu. Jego sytuacja jest praktycznie beznadziejna

Polski tenisista nr 2 podczas czterech kontroli antydopingowych miał pozytywny wynik. Grozi mu czteroletnia dyskwalifikacja, co oznaczałoby praktycznie koniec kariery.

To może być koniec kariery Kamila Majchrzaka

Dopingowe kłopoty polskiego tenisisty nr 2 Kamila Majchrzaka (77 miejsce w rankingu ATP) są większe niż można było przypuszczać, gdy w czwartek przyznawał, że w jego organizmie wykryto niedozwolone substancje.

Witold Bańka ponownie wybrany na prezydenta WADA

Zarząd Światowej Agencji Antydopingowej (WADA) na posiedzeniu w Montrealu jednogłośnie wybrał Witolda Bańkę na kolejną trzyletnią kadencję w roli prezydenta organizacji.

Sąd nad Kamilą Walijewą. WADA idzie do Lozanny

Trybunał Arbitrażowy ds. Sportu w Lozannie (CAS) zajmie się kwestią przyjęcia dopingu przez łyżwiarkę Kamilę Walijewą. Rosjanie utajnili postępowanie w jej sprawie.

Doping u Kamili Walijewej. Był skandal i jest cisza

Rosjanie utajnili postępowanie w sprawie dopingu Kamili Walijewej, która z ich drużyną zdobyła złoto igrzysk w Pekinie. Medali jednak do dziś nie wręczono.

Linia obrony Kamili Walijewej zaczyna się sypać

W organizmie złapanej na dopingu Rosjanki Kamili Walijewej, która może dziś zdobyć drugie złoto, wykryto jeszcze substancje poprawiające wydolność, ale nie zakazane.

Kontrola na żądanie

Ukraińscy sportowcy wiedzieli, kiedy czeka ich niezapowiedziana kontrola. Pracę stracili już szefowie tamtejszej agencji antydopingowej.

Sztorm w basenie. Odżyły pytania o doping Rosjan

Sportowcy Rosyjskiego Komitetu Olimpijskiego (ROC) do poniedziałku zdobyli w Tokio 50 medali, w tym 12 złotych. Ale świat wciąż patrzy na nich podejrzliwie.

Witold Bańka: Oszustem nie zostajesz w jedną noc

Szef Światowej Agencji Antydopingowej (WADA) Witold Bańka o tym, czy jest szansa, że igrzyska w Tokio będą czyste.

Tour de France. Długi cień dopingowych podejrzeń

Tadej Pogacar zdominował tegoroczny wyścig, ale niezwykłe wyczyny Słoweńca wciąż budzą wątpliwości.

Reprezentacja przed Euro 2020: Spóźniony dzień dziecka. Piłkarze pokazali się kibicom

Pięć tysięcy kibiców oglądało, jak polscy piłkarze przygotowują się do Euro 2020. Niektórzy dostali nawet autografy.

Sha'Carri Richardson. Dziewczyna, która może podpalić lont

Sha'Carri Richardson to głos pokolenia i najbardziej ekscytująca postać na dworze królowej sportu od czasu Usaina Bolta, choć świat jeszcze o tym nie wie.

Flaga Rosji "znika" w czasie meczu o mistrzostwo w warcabach

Jacek Pawlicki, prezes Admirała PC BEST Szczecin, którego zawodniczką jest Natalia Sadowska, w czasie meczu o mistrzostwo świata kobiet w warcabach rozgrywanego w Warszawie, usunął tabliczkę rosyjską flagą ze stolika przy którym Rosjanka, Tamara Michajłowna Tansykkużyna, mierzyła się z Sadowską. W środę Pawlicki oficjalnie przeprosił za to co zrobił, ale dodał, że był do tego zmuszony.

Christian Coleman zapłaci za papryczki

Najszybszy człowiek świata Amerykanin Christian Coleman nie pobiegnie w Tokio. To jeden z najważniejszych sportowych wyroków ostatnich lat.

Lista grzechów rośnie

Doktor Richard Freeman zamówił testosteron do ośrodka, w którym pracował z brytyjskimi kolarzami. To rodzi kolejne pytania o wielkie sukcesy zespołu Sky.

Sebastian Coe: Królowa sportu potrzebuje Rosjan

Prezes światowej federacji lekkoatletycznej World Athletics Sebastian Coe chwali organizację zawodów w Toruniu i przekonuje, że igrzyska w Tokio odbędą się nawet bez kibiców z zagranicy.

Agencja antydopingowa jak żona, czipy jak dla psa?

Lokalizacja sportowców, by poddać ich niezapowiadanej kontroli, to pole do nadużyć. Może być lepiej, ale za cenę daleko idącej ingerencji w prywatność.

Rosjanie znowu grali nieczysto. Jak ratowano Daniła Łysenkę

Szefowie federacji sfałszowali badania i wymyślili szpital, żeby ratować gwiazdora skoku wzwyż Daniła Łysenkę. Działali bezczelnie, nawet jak na standardy rosyjskie.