Linia obrony Kamili Walijewej zaczyna się sypać

W organizmie złapanej na dopingu Rosjanki Kamili Walijewej, która może dziś zdobyć drugie złoto, wykryto jeszcze substancje poprawiające wydolność, ale nie zakazane.

Kontrola na żądanie

Ukraińscy sportowcy wiedzieli, kiedy czeka ich niezapowiedziana kontrola. Pracę stracili już szefowie tamtejszej agencji antydopingowej.

Sztorm w basenie. Odżyły pytania o doping Rosjan

Sportowcy Rosyjskiego Komitetu Olimpijskiego (ROC) do poniedziałku zdobyli w Tokio 50 medali, w tym 12 złotych. Ale świat wciąż patrzy na nich podejrzliwie.

Witold Bańka: Oszustem nie zostajesz w jedną noc

Szef Światowej Agencji Antydopingowej (WADA) Witold Bańka o tym, czy jest szansa, że igrzyska w Tokio będą czyste.

Tour de France. Długi cień dopingowych podejrzeń

Tadej Pogacar zdominował tegoroczny wyścig, ale niezwykłe wyczyny Słoweńca wciąż budzą wątpliwości.

Reprezentacja przed Euro 2020: Spóźniony dzień dziecka. Piłkarze pokazali się kibicom

Pięć tysięcy kibiców oglądało, jak polscy piłkarze przygotowują się do Euro 2020. Niektórzy dostali nawet autografy.

Sha'Carri Richardson. Dziewczyna, która może podpalić lont

Sha'Carri Richardson to głos pokolenia i najbardziej ekscytująca postać na dworze królowej sportu od czasu Usaina Bolta, choć świat jeszcze o tym nie wie.

Flaga Rosji "znika" w czasie meczu o mistrzostwo w warcabach

Jacek Pawlicki, prezes Admirała PC BEST Szczecin, którego zawodniczką jest Natalia Sadowska, w czasie meczu o mistrzostwo świata kobiet w warcabach rozgrywanego w Warszawie, usunął tabliczkę rosyjską flagą ze stolika przy którym Rosjanka, Tamara Michajłowna Tansykkużyna, mierzyła się z Sadowską. W środę Pawlicki oficjalnie przeprosił za to co zrobił, ale dodał, że był do tego zmuszony.

Christian Coleman zapłaci za papryczki

Najszybszy człowiek świata Amerykanin Christian Coleman nie pobiegnie w Tokio. To jeden z najważniejszych sportowych wyroków ostatnich lat.

Lista grzechów rośnie

Doktor Richard Freeman zamówił testosteron do ośrodka, w którym pracował z brytyjskimi kolarzami. To rodzi kolejne pytania o wielkie sukcesy zespołu Sky.

Sebastian Coe: Królowa sportu potrzebuje Rosjan

Prezes światowej federacji lekkoatletycznej World Athletics Sebastian Coe chwali organizację zawodów w Toruniu i przekonuje, że igrzyska w Tokio odbędą się nawet bez kibiców z zagranicy.

Agencja antydopingowa jak żona, czipy jak dla psa?

Lokalizacja sportowców, by poddać ich niezapowiadanej kontroli, to pole do nadużyć. Może być lepiej, ale za cenę daleko idącej ingerencji w prywatność.

Rosjanie znowu grali nieczysto. Jak ratowano Daniła Łysenkę

Szefowie federacji sfałszowali badania i wymyślili szpital, żeby ratować gwiazdora skoku wzwyż Daniła Łysenkę. Działali bezczelnie, nawet jak na standardy rosyjskie.

Doping w Rosji czyli medale ponad morale

Rosjanie stracili worek medali, a ich reprezentacji zabraknie na najbliższych igrzyskach olimpijskich. Możliwe, że imperium wciąż trzymałoby się mocno, gdyby nie Julia i Witalij Stiepanowowie.

Papież nazwał Maradonę „poetą” i skrytykował doping w sporcie

Papież Franciszek w obszernym wywiadzie dla włoskiego dziennika „La Gazzetta dello Sport” nazwał swojego rodaka Diego Maradonę „poeta” na boisku, ale zwrócił też uwagę na jego słabość w innych dziedzinach, niż sport.

Witold Bańka: Jesteśmy silniejsi

Prezydent Światowej Agencji Antydopingowej Witold Bańka o wykluczeniu reprezentacji Rosji z igrzysk w Tokio i Pekinie i o tym, że Amerykanie muszą zaakceptować wiodącą rolę WADA w globalnej walce z dopingiem.

Witold Bańka: Rosjanie bezczelnie manipulowali danymi

Trybunał Arbitrażowy w Lozannie (CAS) wyrzucił Rosjan na dwa lata ze światowego sportu. - Wygraliśmy przełomowy spór - mówi szef Światowej Federacji Antydopingowej (WADA) Witold Bańka.