Świat według Kremlowa. Międzynarodowa Federacja Bokserska tworzy alternatywną rzeczywistość

Międzynarodowa Federacja Bokserska (IBA) kusi nagrodami i tworzy alternatywną rzeczywistość, ale naiwnych jest coraz mniej. Jej szef Umar Kremlow szkodzi swojej dyscyplinie.

Kremlow z Kremla może być grabarzem boksu

Kolejne kraje, w tym także Polska, ogłaszają bojkot mistrzostw świata, w których wystąpią Rosjanie i Białorusini. Zagrożona jest też olimpijska przyszłość boksu.

Grzegorz Skrzecz: Z nim nigdy nie było nudno

Grzegorz Skrzecz nie żyje. Medalista mistrzostw świata i Europy, trener z sukcesami. Kolorowa postać, legenda boksu. Miał 65 lat.

Nie żyje Grzegorz Skrzecz, medalista mistrzostw świata w boksie

W wieku 65 lat zmarł znany i utytułowany pięściarz wagi ciężkiej, Grzegorz Skrzecz.

Boks czeka na króla. Będzie walka Usyk - Fury?

Jeśli w tym roku dojdzie do walki Ołeksandra Usyka z Tysonem Furym o wszystkie pasy w wadze ciężkiej, spełni się jedno z marzeń kibiców boksu.

Fury się bawił i wygrał

Tyson Fury łatwo pokonał w Londynie Derecka Chisorę. Jego łatwą wygraną obejrzało na stadionie Tottenhamu 60 tysięcy ludzi.

Fury – Chisora przy pełnych trybunach

Dawno nie było takiej bokserskiej soboty. Najpierw w Londynie Tyson Fury spotka się z Dereckiem Chisorą, a w nocy, w Kalifornii, Roman „Chocolatito” Gonzalez walczyć będzie ze swoim największym rywalem, Juanem Francisco Estradą.

W sobotę Dmitrij Biwoł – Gilberto Ramirez

Ten pojedynek w Abu Dhabi powinien przynieść emocje wyjątkowe.

Masternak będzie walczył o mistrzostwo świata

Mateusz Masternak wygrał w Zakopanem z Australijczykiem Jasonem Whateley’em i otworzył sobie drogę do walki o mistrzowski pas organizacji IBF w wadze junior ciężkiej.

Czy Mateusz Masternak pojedzie na antypody

Mateusz Masternak ma być może ostatnią szansę, by walczyć o mistrzostwo świata. Dostanie ją, jeśli pokona w sobotę w Zakopanem Australijczyka Jasona Whateley’a.

Czy można znokautować samego siebie? Światowa federacja boksu dała przykład

Rosjanie świętują powrót do ringu, ale Szwedzi oraz Finowie zapowiedzieli już bojkot zawodów z udziałem tamtejszych pięściarzy.

Ring otwarty dla Rosji i Białorusi

Pięściarze z tych krajów będą mogli wrócić do rywalizacji w zawodach organizowanych przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Boksu (IBA).

Długie ramię Moskwy. Pięściarze z Rosji znów mogą walczyć

Międzynarodowe Stowarzyszenie Boksu (IBA) zniosła zawieszenie pięściarzy z Rosji i Białorusi, dzięki czemu znów mogą rywalizować w zawodach organizowanych przez światową federację.

Były mistrz świata w boksie, deputowany do Dumy, wzywany przez armię

Nikołaj Wałujew, dwukrotny zawodowy mistrz świata organizacji WBA w kategorii ciężkiej, parlamentarzysta partii Jedna Rosja, otrzymał wezwanie do komisariatu wojskowego.

Dyskwalifikacja, nie nokaut

Zagrożenie, że na igrzyskach w Los Angeles (2028) nie zobaczymy boksu, jest realne. Mówią o tym głośno obie strony: MKOl i federacja IBA.

Olimpijski cios

Nie będzie nowych wyborów na szefa Międzynarodowego Stowarzyszenia Boksu Amatorskiego. To problem dla dyscypliny, która może zniknąć z igrzysk.

Skok na bank, czyli trylogia w pigułce

Trzecia walka Saula Alvareza z Giennadijem Gołowkinem nie przyniosła sensacyjnego rozstrzygnięcia. Broniący wszystkich mistrzowskich pasów w wadze superśredniej Meksykanin wygrał pewnie.

Alvarez - Gołowkin: trylogia z mistrzami z dwóch światów

Stawką sobotniej trzeciej walki Saula Alvareza z Giennadijem Gołowkinem w Las Vegas będą wszystkie mistrzowskie pasy w wadze superśredniej i miliony dolarów. Faworytem jest Meksykanin.