Znany komentator i dziennikarz sportowy, zaprasza czytelników w nostalgiczną i zabawną podróż do miejsca, gdzie się urodził, wychował i pokochał piłkę nożną - do podwarszawskiej Falenicy.

Autor opisuje wojenne i powojenne perypetie barwnych postaci i zwyczajnych mieszkańców, krewnych, sąsiadów i kolegów, opowiada, jak żyli, jak świętowali i o czym marzyli. Ocala też pamięć o falenickich Żydach zamordowanych w Treblince. Opowiada o życiu w PRL, z czułością, choć sprawiedliwie, bez idealizowania, portretując swój kraj lat dziecinnych.

We wspomnieniach autora przewijają się koledzy z boiska, wybitni piłkarze: Kazimierz Deyna, Robert Gadocha, Adam Nawałka, a także Józef Hen, Tadeusz Konwicki, Melchior Wańkowicz, Janusz Majewski czy Stefan Kisielewski. Jak mówi sam Stefan Szczepłek, jest to książka o tym, jak spełniają się marzenia.

Premiera książki i spotkanie z autorem we wtorek, 9 października, o godz. 19.00 w Big Book Cafe w Warszawie, ul. J. Dąbrowskiego 81.

Rozmowę ze Stefanem Szczepłkiem poprowadzą Paulina Wilk i Mirosław Żukowski.

„Kto ma serce do piłki, ma je też do książek. W każdym razie umiejętność pisania o piłce zaprowadziła Stefana Szczepłka do pisarstwa w sensie ścisłym. Można powiedzieć, że czyniąc z Falenicy swą duchową ojczyznę futbolu, autor z wielkim powodzeniem wprowadza ją teraz do literatury” - Jerzy Pilch

„Redaktor Stefan Szczepłek należy do wymierającego już niestety gatunku dziennikarzy sportowych… Łączy wielką miłość i pasję do piłki z fachowością i życzliwością człowieka oddanego bez końca futbolowi. Ta ciepła książka o dzieciństwie i młodości mówi, jak do tego doszło” - Zbigniew Boniek