Przewaga Australijczyka wynosi 17 punktów (w zawodach można zdobyć 24 punkty), dlatego Crump nie może wywalczyć w Bydgoszczy więcej niż siedmiu punktów, a Gollob powinien wygrywać każdy wyścig.

Zadanie jest bardzo trudne, ale jeszcze niedawno nikt nie wierzył w to, że Polak może wywalczyć złoty medal. Australijczyk był w znakomitej formie (trzy wygrane w tym sezonie), a Gollob nie wykorzystywał swoich szans na dogonienie go.

Sytuacja zmieniła się po Grand Prix Słowenii w Krsku (12 września). Crump doznał groźnej kontuzji w meczu ligi angielskiej i od tej pory głównie się leczył. Obolały wystartował nawet w przedostatnich zawodach sezonu w Terenzano, ale jeździł fatalnie i zdobył ledwie cztery punkty. Dziś też nie wiadomo, w jakiej jest formie. Gollob podkreślał, że kontuzja lidera nie zwiększa jego szans na złoto, ale we Włoszech wygrał.

Polski żużlowiec utrzymuje, że w mistrzostwo świata nie wierzy, ale ci, którzy go znają, zapewniają, że to tylko oficjalna wersja. Gollob zrobi wszystko, by zdobyć tytuł, a tor, który zna doskonale i na którym wygrał już siedem Grand Prix, ma mu w tym pomóc.

Walcząc o najwyższą stawkę, Gollob musi też pamiętać o obronie srebrnego medalu, bo Emil Sajfutdinow traci do niego tylko dwa punkty.

[i]Transmisja z Grand Prix Polski w Canal+ Sport o 18.30.[/i]

[ramka][srodtytul]Klasyfikacja MŚ[/srodtytul]

1. Crump 150 pkt;

2. Gollob 133;

3. E. Sajfutdinow (Rosja) 131;

4. G. Hancock (USA) 113; 5. A. Jonsson (Szwecja) 104; 6. N. Pedersen (Dania) 92; 7. K. Bjerre (Dania) 90; 8. H. Andersen (Dania) 88... 10. R. Holta 85; 12. G. Walasek 63; S. Ułamek (wszyscy Polska) 59. [/ramka]

[i][link=http://www.rp.pl/artykul/378658_Niepokorne_charaktery.html]Więcej o żużlu[/link][/i]