To już XLVIII Turniej Warszawski, czyli Puchar Świata Judo. Do stolicy przyjadą zawodniczki z całego świata. Swoją obecność potwierdziło kilkadziesiąt ekip, w tym reprezentantki Japonii. Równocześnie w czeskiej Pradze rywalizować będą mężczyźni. Atmosferę na trybunach i na macie dodatkowo podgrzewać będzie fakt, że jest to ostatni turniej kwalifikacyjny przed tegorocznymi Mistrzostwami Europy.

[wyimek] [b] 27-28 lutego 2010 w hali sportowej Torwar. Warszawa, ul. Łazienkowska 6a. Wstęp wolny! [/b][/wyimek]

- Podobnie jak w zeszłym roku turniej zapowiada się bardzo mocno. Drużyny poszczególnych krajów mogą wystawić kilka zawodniczek w jednej wadze. Z pewnością będzie można nacieszyć wzrok spektakularnymi walkami, ponieważ wiele dziewczyn walczy o kolejne punkty w rankingu, a niektóre o pierwsze miejsce w swojej drużynie narodowej – tłumaczy Tomasz Adamiec, zawodnik Klubu Judo Ryś, członek Polskiej Kadry Olimpijskiej.

Puchar Świata w Warszawie to znakomita okazja dla naszych reprezentantek do zdobycia medali. Głośny doping i domowa atmosfera może dodać skrzydeł najmłodszym uczestniczkom. - Dobrze wspominam Turniej Warszawski. Jako 18-to letnia dziewczyna zdobyłam tam pierwszy w swojej karierze medal na seniorskiej imprezie – mówi Aneta Szczepańska, legenda polskiego judo kobiet, jedyna medalistka Igrzysk Olimpijskich (srebro, Atlanta).

Wśród polskich faworytek do modelu wymienia się najczęściej Małgorzatę Bielak w kategorii wagowej do 57 kg, Ulę Sadkowską +78 oraz jedną z najmłodszych reprezentantek kraju - Martę Kubań w kategorii do 52 kg.

- Będzie bardzo ciężko o najwyższe lokaty, ale liczę, że Urszula Sadkowska i jeszcze któraś z dziewczyn z krajowej czołówki przebije się na podium - mówi trener reprezentacji Robert Radlak.

[srodtytul] Zagranica lubi Warszawę[/srodtytul]

Od wielu lat kolejne ekipy organizatorów dbają o jak największą popularność tego turnieju. Zawodnicy i zawodniczki z zagranicy lubią przyjeżdżać do Polski.

- Najważniejsza jest ranga zawodów i sprawna organizacja. Moje koleżanki z zagranicy zawsze ciepło mówiły o zawodach w Warszawie. Ja osobiście ceniłam sobie najbardziej turniej w Paryżu, ale pozytywnie zaskakiwali również Rumuni – wyjaśnia Szczepańska.

[wyimek][b][link=http://www.rp.pl/galeria/12,1,439213.html]Zobacz więcej zdjęć[/link][/b][/wyimek]

Ubiegłoroczna frekwencja podczas Pucharu Świata zaskoczyła nawet samych organizatorów, a na ten rok zaplanowano jeszcze więcej atrakcji dodatkowych.

- Chcemy by ten turniej był nie tylko wydarzeniem sportowym. Popularność judo w Polsce rośnie. Musimy więc iść za ciosem i podsycać apetyt na dobre judo – mówi Marek Rybicki, jeden z organizatorów Pucharu Świata.

- Ten kto przyjdzie z pewnością się zaskoczy. Dążymy do tego, by turnieje judo były tak samo ważne dla samych zawodników jak i ich kibiców. Można to osiągnąć przez odpowiedni, zorganizowany doping i zaangażowanie całego środowiska miłośników sportów walki – dodaje Rybicki.

[srodtytul]Kibice dadzą się usłyszeć[/srodtytul]

Tym razem gospodarze mają zamiar zrobić show, podobny do tych, które widujemy na meczach siatkówki. Tu oczywiście konieczny jest aktywny udział widowni. Dlatego nie zapomnijcie zabrać z domu flag, szalików, kapeluszy oraz całej palety innych akcesoriów kibica. Zorganizujcie naszym zawodniczkom taki doping, by poczuły że „swoje ściany“ rzeczywiście pomagają.

[srodtytul]Miss piękności i przebierańcy [/srodtytul]

Podczas tegorocznej edycji Pucharu przedstawiciele grona kibiców będą szukali piękna nie tylko pośród zapierających dech w piersiach technik judo. W konkursie na Miss World Cup Warsaw 2010 jury wybierze najładniejszą zawodniczkę turnieju. Do rozdania są dwie korony Miss. Z tego powodu wszyscy chętni będą mogli na stronie [link=http://www.judoinfo.pl]www.judoinfo.pl[/link] przyłączyć się do wspólnej zabawy i biorąc udział w sondzie, wybrać Miss Publiczności Turnieju Warszawskiego 2010.

Piękności zawodów mogą liczyć nie tylko na romantyczne westchnienia publiczności, ale również na upominki od organizatorów

Dodatkowo dla najbardziej wymyślnie wystrojonego kibica każdego dnia turnieju, ufundowano nagrody w postaci sprzętu sportowego o równowartości kilkuset złotych.

[srodtytul]Trening z mistrzami[/srodtytul]

Po raz drugi w historii podczas Turnieju Warszawskiego odbędzie się trening dla najmłodszych zawodników, pod okiem największych gwiazd polskiego judo. Tym razem będzie można uczyć się techniki od naszych medalistów olimpijskich: Anety Szczepańskiej, Waldemara Legienia i Janusza Pawłowskiego. Dodatkowo organizatorzy przewidzieli możliwość przystąpienia do egzaminu na wyższe stopnie.

[ramka] [b] więcej informacji znajdziesz na:[/b]

[link=http://www.pzjudo.pl]www.pzjudo.pl[/link]

[link=http://www.judoinfo.pl]www.judoinfo.pl[/link]

[link=http://www.eju.net]www.eju.net[/link]

pokaż, że [link=http://www.facebook.com/?ref=logo#!/event.php?eid=276870007350&ref=ts]jesteś kibicem na FB[/link]

[obrazek=http://grafik.rp.pl/grafika2/439213,451445,9.jpg]

[/ramka]