Jak donosi "Super Express", Olisadebe ma zastąpić gwiazdę Lechii Abdou Razacka Traore, który prawdopodobnie opuści klub z Trójmiasta. Były reprezentant Polski już w piątek ma pojawić się na treningu gdańszczan.

- Skoro królem strzelców ligi został 37-letni Tomasz Frankowski, a sporo bramek strzelił mający 35 lat Marcin Żewłakow, to i ja powinienem dać radę. W końcu jestem trochę młodszy - mówił jakiś czasu temu "Super Expressowi" Olisadebe.

Napastnik ostatnie trzy lata spędził w Chinach, gdzie w 63 meczach strzelił 24 gole. Po zakończonym sezonie miał oferty z Grecji i Cypru, jednak zdecydował się na powrót do polskiej ligi. Ofertę złożyła mu Lechia, która szuka gwiazd mogących przyciągnąć kibiców na nowy stadion PGE Arena.

W polskiej lidze Olisadebe występował w barwach Polonii Warszawa. Rozegrał 66 meczów i strzelił 20 goli. Po raz ostatni grał w ekstraklasie 11 lat temu.

Do 2005 roku wystąpił w polskiej drużynie narodowej w 25 meczach i zdobył 11 bramek, w tym na mistrzostwach świata w Korei i Japonii.