WADA jest główną instytucją stanowiącą przepisy antydopingowe. Jej szefem jest Witold Bańka – minister sportu i turystyki w latach 2015-2019. Prezes PKOl będzie reprezentował w WADA Stowarzyszenie Narodowych Komitetów Olimpijskich (ANOC).

– Bardzo się cieszę z tej nominacji i zaufania. Razem z Witoldem Bańką i innymi członkami zarządu dołożę wszelkich starań, by skutecznie zapobiegać zjawisku dopingu w sporcie. Naszym wspólnym celem jest rozwój sportu opartego na zasadach czystej gry. Każdy sportowiec, trener, działacz sportowy musi być świadomy jakie preparaty i produkty są zakazane oraz jakie konsekwencje – zdrowotne, sportowe i prawne – niesie stosowanie środków niedozwolonych. Wierzę, że tylko czysta i uczciwa rywalizacja ma sens i oddaje prawdziwy wymiar sportu – mówi Andrzej Kraśnicki.

Zarząd, którego członkiem od przyszłego roku będzie Andrzej Kraśnicki, składa się z reprezentantów ruchu sportowego i środowiska zawodników, przedstawicieli rządów, a także niezależnego prezesa i wiceprezesa. Organ ten odpowiada za wszystkie, nieznajdujące się w kompetencji Komitetu Wykonawczego, kwestie związane z funkcjonowaniem WADA. Do obowiązków zarządu należy, m.in. przyjmowanie standardów międzynarodowych (z wyjątkiem listy substancji i metod zabronionych), np. międzynarodowego standardu dla laboratoriów, uchwalanie budżetu, przyjmowanie zmian w Światowym Kodeksie Antydopingowym oraz wybór prezesa i wiceprezesa agencji.

Światowa Agencja Antydopingowa została założona w 1999 roku w Lozannie, jej główną siedzibą jest Montreal (Kanada).