W programie znajdzie się wiele atrakcji - spotkania z mistrzami olimpijskimi i gwiazdami sportu, nowe i klasyczne sporty w nietypowym wydaniu, a także dziesiątki konkursów dla młodych i starszych pasjonatów aktywności sportowej.

Piknik Olimpijski to sztandarowa impreza organizowana przez Polski Komitet Olimpijski. Każda edycja to wyjątkowe święto sportu i olimpizmu - w formie dostępnej dla każdego, aktywnego uczestnika.

Czytaj więcej

Piknik Olimpijski w rytmie samby

– To nasz coroczny projekt integrujący miłośników sportu z kraju i ze świata oraz niezwykłe święto olimpizmu, promujące igrzyska i olimpijskie wartości: szacunek, przyjaźń, dążenie do doskonałości oraz fair play. Każdy piknik to kilkadziesiąt tysięcy uczestników i wiele atrakcji. Cieszę się, że po długiej przerwie będziemy mogli po raz kolejny spotkać się osobiście i jeszcze raz przeżyć wspólnie igrzyska w Tokio i w Pekinie - mówi prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego (PKOl) Andrzej Kraśnicki.

PKOl, razem z partnerami imprezy, przygotuje blisko 50 stanowisk związanych z takimi dyscyplinami jak lekkoatletyka, żeglarstwo, wioślarstwo, piłka nożna, czy strzelectwo sportowe. Sponsorzy po raz kolejny stworzą swoje kolorowe strefy aktywności, w których można rywalizować na wiele różnych, często zaskakujących sposobów.

Imprezę wspiera Ministerstwo Sportu, Miasto Warszawa i dzielnica Żoliborz. Wstęp wolny.