Premier League: Ronaldo doczekał się gola, Moder trafił w poprzeczkę

Manchester United wygrał z Brighton 2:0 w meczu 18. kolejki Premier League. Bliski strzelenia gola dla gości był Jakub Moder, który trafił w poprzeczkę.

Publikacja: 16.02.2022 06:02

Cristiano Ronaldo

Pierwszego gola dla Manchesteru United zdobył Cristiano Ronaldo, który na trafienie czekał od sześciu spotkań - zauważa Onet.

Wynik meczu - w doliczonym czasie gry - ustalił Bruno Fernandes.

Ronaldo mógł w tym meczu zdobyć więcej goli, ale na drodze portugalskiego zawodnika stawał bramkarz Brighton, Robert Sanchez, który uchronił gości przed wyższą porażką.

Na listę strzelców mógł się też wpisać Moder, który czeka na debiutanckiego gola w Premier League - najpierw jednak jego strzał głową świetnie obronił David de Gea, a gdy Polak próbował pokonać Hiszpana strzałem z okolic linii bocznej boiska, futbolówka trafiła w poprzeczkę.

Ronaldo przełamał się w 51. minucie - Yves Bissouma stracił piłkę przed własnym polem karnym, futbolówka trafiła do Ronaldo, a ten zwodem zmylił obrońcę i mocnym strzałem pokonał Sancheza.

6

Tyle spotkań bez gola zaliczył Cristiano Ronaldo

Wynik meczu ustalił w siódmej minucie doliczonego czasu gry, Fernandes, który wykorzystał podanie Paula Pogby po błyskawicznie rozegranym rzucie wolnym.

Dla Brighton była to pierwsza porażka w lidze w 2022 roku.