Serie A: Piątek strzelił gola i zmarnował rzut karny

Krzysztof Piątek strzelił gola i zmarnował rzut karny w meczu, w którym jego Fiorentina wygrała na wyjeździe ze Spezią Calcio 2:1.

Publikacja: 15.02.2022 05:58

Krzysztof Piątek cieszy się z gola

Mecz Spezia-Fiorentina był ostatnim spotkaniem 25. kolejki Serie A.

Na murawie w poniedziałkowym spotkaniu pojawiło się trzech Polaków - zauważa Onet. W barwach Fiorentiny w podstawowej jedenastce wybiegł Piątek, z kolei w podstawowym składzie Spezii zagrali Jakub Kiwior i Arkadiusz Reca. Na ławce rezerwowych Fiorentiny usiadł Bartłomiej Drągowski.

Piątek przed szansą zdobycia gola stanął w 14. minucie spotkania, gdy Reca sfaulował w polu karnym Nicolasa Gonzaleza. Napastnik reprezentacji Polski z "jedenastki" trafił jednak w słupek.

Napastnik zrehabilitował się w 41. minucie, gdy po podaniu Youssefa Maleha z bliska trafił do bramki gospodarzy. Strzału Piątka nie zdołał zablokować interweniujący Reca.

W 74. minucie gospodarze, niespodziewanie, doprowadzili do wyrównania za sprawą Kevin Agudelo, który odebrał piłkę rywalowi, ruszył na bramkę Fiorentiny i pokonał bramkarza gości.

Ostatnie słowo należało jednak do ekipy z Florencji - Marokańczyk Sofyan Amrabat w 89. minucie strzałem sprzed pola karnego pokonał bramkarza gospodarzy dając trzy punkty Fiorentinie.

2 / 3
Chińscy pływacy na dopingu. W tle walka o stanowisko Witolda Bańki
Paryż 2024. Dlaczego Adidas i BIZUU ubiorą polskich olimpijczyków
sport i polityka
Wybory samorządowe. Jak kibice piłkarscy wybierają prezydentów miast
Paryż 2024. Agenci czy bezdomni? Rosjanie toczą olimpijską wojnę domową
Paryż 2024. Kim jest Katarzyna Niewiadoma, polska nadzieja na medal igrzysk olimpijskich