Nagroda zostanie przyznana po raz drugi podczas gali Grand Press 2016. Ustanowił ją miesięcznik Press, a nagradzani nią są dziennikarze sportowi "cechujący się doskonałym warsztatem, elegancją w posługiwaniu się językiem polskim oraz wysoką kulturą zawodową i osobistą".

"Press" nominuje do tej nagrody dziennikarzy spośród zgłoszeń przysyłanych przez poszczególne redakcje.

W tym roku są to: Mirosław Żukowski z "Rzeczpospolitej", Włodzimierz Szaranowicz z TVP Sport oraz Paweł Wilkowicz ze Sport.pl.

Mirosław Żukowski jest od 20 lat szefem działu sportowego "Rzeczpospolitej". 

"Żukowski dla dziennikarzy sportowych jest mistrzem erudycji i panowania nad językiem. Doskonały felietonista, który pisze ze swadą i odważnie nazywa po imieniu wszystkie bolączki współczesnego sportu. Jego diagnozy nie byłyby tak trafne, gdyby nie stała za nimi ogromna wiedza autora" - pisze Press.pl.

W ubiegłym roku laureatem tej prestiżowej nagrody został Stefan Szczepłek - wieloletni felietonista i dziennikarz działu sportowego "Rzeczpospolitej".

Laureat nagrody im. Bohdana Tomaszewskiego odbierze statuetkę - replikę pucharu wręczanego zwycięzcom Bohdan Tomaszewski Cup - z rąk Izabelli Sierakowskiej-Tomaszewskiej. Gala Grand Press 2016 odbędzie się 13 grudnia.