Faworytem do triumfu na Mistrzostwach w Rosji są dla bukmacherów z firmy Fortuna Niemcy. Za złotówkę postawioną na drużynę Joachima Loewa można w tej chwili zarobić 5,5 zł. Duże szanse specjaliści dają też Brazylii (kurs 6,00), Francji (6,50) i Hiszpanii (8,00). STS, inny legalny bukmacher jest mniej zdecydowany: kurs 6,00 obowiązuje w przypadku Niemiec, Brazylii i Francji.

Za końcową wygraną Polaków bukmacherzy z tej firmy są skłonni zapłacić aż 40 zł za jedną postawioną złotówkę, ale wynik ten można traktować jako co najwyżej średni. Niewiele większe szanse mają gospodarze mundialu (kurs na Rosję - 35,00). Najwięcej wzbogacić mogą się za to kibice stawiający na Panamę lub Arabię Saudyjską. W przypadku zwycięstwa tych reprezentacji Fortuna zapłaci aż tysiąc złotych za postawioną złotówkę.

Spośród grupowych rywali Polaków większe szanse na końcowy triumf mają według Fortuny Kolumbijczycy (kurs 25,00). Co ciekawe, mimo to to drużyna Adama Nawałki jest faworytem bezpośredniego starcia. Za wygraną biało-czerwonych w Kazaniu bukmacherzy płacą 2,50 zł za postawioną złotówkę, a za zwycięstwo Kolumbii o 20 groszy więcej. Kurs na remis to 3,15. Podobne kursy na to spotkanie ma także STS (2,50 za wygraną Polski, 2,92 - Kolumbii, 3,00 - remis).

Polacy i Kolumbijczycy to faworyci do wyjścia z grupy H do fazy pucharowej. Kurs za mistrzostwo świata w przypadku Senegalu to 125,00, a w przypadku - dokładnie dwa razy więcej.

Fortuna umożliwia też zakład na to, na jakim etapie Polska odpadnie z Mundialu. Najniższy kurs, a więc najbardziej prawdopodobne rozwiązanie, to odpadnięcie w 1/8 finału, czyli w pierwszym etapie fazy pucharowej (kurs 2,45).