"Jestem dumny, że mogę reprezentować społeczność LGBT z tym wspaniałym gościem" - napisał na Instagramie Kenworthy o Ripponie. "Przebij to, (Mike'u) Pence (dosł. Eat your heart out, Pence)" - dodał odnosząc się do wiceprezydenta USA obecnego na ceremonii otwarcia igrzysk.

Kenworthy, wicemistrz olimpijski z Soczi, cztery lata temu rozważał zakończenie kariery w związku z ujawnieniem swojej orientacji seksualnej - obawiał się bowiem, że straci sponsorów i kibiców.

Stało się jednak inaczej. Teraz Kenworthy umieszczając na Twitterze swoje zdjęcie z Adamem Ripponem napisał. "Jesteśmy tu. Jesteśmy pedziami (dosł queer - często traktowane jako obraźliwe określenie homoseksualistów). Przyzwyczajcie się do tego" - napisał.

 

Wcześniej Rippon skrytykował Pence'a w rozmowie z "USA Today" za negatywny stosunek do osób ze środowiska LGBT i oskarżył go o to, że ten wspiera terapie mające leczyć z homoseksualizmu. Doradcy Pence'a zaprzeczają jednak, jakoby wiceprezydent rzeczywiście wspierał tego rodzaju działania.

Kenworthy w 2017 roku mówił w wywiadzie ze "Ski Sunday", że publiczny coming out jakiego dokonał jest rzeczą, z której jest najbardziej dumny w swoim życiu.