Według Aviego Creditora z "polskiej" grupy wyjdą Kolumbia i Senegal - ale obie te drużyny odpadną w 1/8 finału. Mundial, według jego analizy wygra Brazylia, która w finale zmierzy się z Hiszpanią. Do półfinałów dojdą jeszcze Argentyna i Niemcy. Creditor prognozuje, że Neymar przesądzi o zwycięstwie Brazylii w finale, zapewniając Brazylijczykom szósty tytuł mistrzów świata - 60 lat po pierwszym tryumfie, do którego Brazylię doprowadził Pele.

Luis Miguel Echegeray również uważa, że to Kolumbia i Senegal wyjdą z "polskiej" grupy - i odpadną w 1/8 finału. Jego zdaniem mundial wygra Brazylia, która w finale pokona Niemców. Grono półfinalistów uzupełnią Francja i Hiszpania. "Finał stworzy Brazylii okazję do odkupienia w meczu z Niemcami i wyleczenia ran po porażce 1:7 w półfinale mundialu na własnej ziemi" - pisze ekspert.

Brian Straus to jedyny ekspert "Sports Illustrated", który widzi Polskę w 1/8 finału (gdzie Polacy przegrywają z Anglią). Mistrza świata Straus widzi we Francuzach, którzy pokonają w finale Niemców. Do półfinałów mają dojść również Belgowie i Hiszpanie. "Francuzi są na fali i głodni sukcesu" - tłumaczy.

Z kolei Grant Wahl mistrzów świata widzi w Hiszpanach, którzy w finale ograją Belgię (do półfinałów dojdą też Urugwaj i Niemcy). Polska w tej prognozie również nie wychodzi z grupy, a Senegal i Kolumbia odpadają w 1/8 finału. Wahl tłumaczy, że hiszpański zespół jest najbardziej zbalansowany i - w odróżnieniu od innych faworytów - nie jest wyraźnie uzależniony od żadnej ze swoich gwiazd.

Mistrza w Hiszpanach widzi też Jonathan Wilson. W jego symulacji w finale Hiszpania wygrywa z Brazylią (w półfinałach grają jeszcze Francja i Niemcy). Polska? Odpada w grupie. Kolumbia i Senegal? Odpadają w 1/8 finału.