Puchar Świata w biatlonie. Karuzela liderów

Johannes Kuehn i Quentin Fillon Maillet wygrali zawody Pucharu Świata w Hochfilzen. Nowym liderem klasyfikacji generalnej został Sebastian Samuelsson.

Publikacja: 12.12.2021 13:36

Johannes Kuehn

Rywalizacja na starcie sezonu olimpijskiego jest szalona. Sześć startów przyniosło pięciu różnych zwycięzców; podium sięgało tej zimy już jedenastu biatlonistów. Wygrana w piątkowym sprincie dla Niemca Kuehna było pierwszym pucharowym skalpem w karierze.

Sobota należała do Francuzów, którzy imponują formą biegową. Trójkolorowi zajęli 1., 2. i 4. miejsce. Sukcesy rywali z zazdrością ogląda obrońca Kryształowej Kuli Johannes Boe. Norweg przed sezonem chorował, problemy zdrowotne przeszkodziły mu w kluczowym momencie przygotowań. Średnio biega, ma problemy na strzelnicy. Zawody w Hochfilzen zakończył na 29. i 18. miejscu.

Nieźle na tyrolskiej trasie spisał się Grzegorz Guzik. Nasz zawodnik po fatalnym początku sezonu tym razem zajął 28. miejsce w sprincie. To jego piąty wynik w karierze. Kolejnego dnia tak dobrze już jednak nie było. Polak strzelał na wiwat, miał 7 pudeł i nie zdobył punktów w biegu pościgowym.

Sprint: 1. J. Kuehn (Niemcy) 26:05.0 (0+1), 2. M. Ponsiluoma (Szwecja) +14.3 (1+0), 3. A. Smolski (Białoruś) +20.5 (0+0)… 28. G. Guzik +1:12.1 (0+0), 112. A. Nędza-Kubiniec +3:57.5 (1+2), 117. W. Filip +4:40.6 (0+2), Ł. Szczurek nie ukończył

Bieg pościgowy: 1. Q. Fillon Maillet (Francja) 30:35.9 (1+0+0+0), 2. E. Jacquelin (Francja) +32.1 (0+0+1+0), 3. S. Samuelsson +38.2 (0+0+1+1)… 58. G. Guzik +6:35.4 (2+3+2+0)

Sztafeta: 1. Norwegia 1:14:34.8 (0+5), 2. Francja +21.2 (0+8), 3. Rosja +47.3 (1+9)… 20. Polska +6:43.4 (0+9)

Klasyfikacja generalna (po 6 z 22 startów): 1. S. Samuelsson (Szwecja) 250, 2. E. Jacquelin (Francja) 243, 3. V. S. Christiansen (Norwegia) 225… 56. G. Guzik 13