Śląsk Wrocław na wyjeździe ogrywa uczestnika Ligi Mistrzów

Śląsk Wrocław wygrał w sparingowym meczu rozgrywanym w Lipsku z niemieckim RB Lipsk 2:1. Ozdobą spotkania był gol Waldemara Soboty.

Publikacja: 07.10.2021 06:59

Waldemar Sobota

Rywale Śląska to aktualni wicemistrzowie Niemiec, uczestnicy rozgrywek Ligi Mistrzów. W tym sezonie zajmują ósme miejsce w tabeli Bundesligi.

Śląsk wyszedł na prowadzenie w 14. minucie, kiedy niezwykłym uderzeniem popisał się Waldemar Sobota. Polak zauważył, że Josep Martinez, rezerwowy na co dzień bramkarz RB Lipsk, wyszedł daleko poza pole karne i - po przejęciu piłki na własnej połowie strzałem z kilkudziesięciu metrów pokonał golkipera gospodarzy - relacjonuje Onet.

Na 2:0 podwyższył Erik Exposito, a w jednej z głównych ról przy tym golu również wystąpił Sobota, który asystował przy bramce po tym jak wcześniej odebrał piłkę jednemu z piłkarzy rywali.

RB Lipsk był w stanie odpowiedzieć tylko jednym golem - w 42. minucie na listę strzelców wpisał się Christopher Nkunku.

W II połowie obaj trenerzy zaczęli wpuszczać na murawę zawodników rezerwowych. Jednym z nich był, wprowadzony przez Jacka Magierę, zaledwie 15-letni Karol Borys.