Ligue 1: Milik wrócił do gry, Olympique Marsylia przegrywa

Arkadiusz Milik zagrał w Ligue 1 po raz pierwszy od doznania kontuzji w meczu z Metz, kończącym poprzedni sezon francuskiej ekstraklasy. Milik pojawił się na murawie na początku drugiej połowy meczu, w którym Olympique Marsylia przegrało 0:2 z Lille.

Publikacja: 04.10.2021 07:31

Arkadiusz Milik w meczu z Lille

Lille, mistrzowie Francji, w 9. kolejce rozgrywek Ligue 1 wygrali z ekipą z Marsylii 2:0, po dwóch golach Jonathana Davida.

Dla Milika był to drugi mecz po kontuzji  wcześniej zagrał 29 minut w meczu Ligi Europy, w którym Olympique Marsylia mierzyło się z Galatasaray Stambuł - przypomina Onet.

Z powodu kontuzji kolana, doznanej w samej końcówce poprzedniego sezonu, Milik nie pojechał na Euro 2020.

W meczu z Lille Polak pojawił się na murawie przy stanie 1:0 dla Lille.

Po pojawieniu się Milika na boisku Olympique, które zagrało bardzo słabo w I połowie, zaczęło śmielej atakować bramkę gospodarzy. Sam napastnik reprezentacji Polski dwa razy miał szansę pokonać bramkarza gospodarzy, ale jego strzały głową były niecelne.

Ostatecznie to Lille strzeliło drugiego gola w doliczonym czasie gry. Olympique Marsylia grało wtedy w dziesiątkę po czerwonej kartce dla Turka Cengiza Undera.

2 / 3
Katarzyna Niewiadoma zwyciężyła. Pięć lat oczekiwania na taki sukces
Igrzyska w Paryżu w mętnej wodzie. Sekwana wciąż jest brudna
Paryż przed igrzyskami olimpijskimi pozbywa się bezdomnych? Aktywiści oburzeni
IGRZYSKA OLIMPIJSKIE
Pomruk rewolucji. Mistrzowie z Paryża po raz pierwszy dostaną pieniądze za złoto