Manchester United nie zdobędzie Pucharu Ligi

Manchester United przegrał w 1/16 finału Pucharu Ligi Angielskiej na własnym stadionie z West Ham United 0:1.

Publikacja: 23.09.2021 07:30

Manchester United - West Ham 0:1

Jak przypomina Onet obecny szkoleniowiec Manchesteru United, Ole Gunnar Solskjaer, nie zdobył z "Czerwonymi Diabłami" jeszcze żadnego trofeum.

W bramce West Hamu zagrał w tym meczu zmiennik Łukasza Fabiańskiego, Alphonse Areola. Zarówno trener West Ham United, jak i szkoleniowiec Manchesteru United, posłali na murawę wielu zawodników, którzy na co dzień są rezerwowymi.

West Ham wyszedł na prowadzenie w dziewiątej minucie - Ryan Fredericks przepuścił piłkę między nogami Alexa Tellesa, po czym popędził na bramkę gospodarzy i zagrał do Manuela Lanziniego, a ten dał prowadzenie "Młotom".

W bramce West Hamu zagrał w tym meczu zmiennik Łukasza Fabiańskiego, Alphonse Areola

Manchester United rzucił się do ataku, ale - pomimo że w składzie zagrali tacy zawodnicy jak Jadon Sancho, Anthony Martial czy Jesse Lingard - nie był w stanie pokonać Areoli.

W drugiej połowie na murawie pojawili się podstawowi zawodnicy "Czerwonych Diabłów" - m.in. Bruno Fernandes - ale nie przełożyło się to na gole.

Bliższy strzelenia drugiej bramki był West Ham - w 86. minucie Andrij Jarmołenko po ograniu obrońców i bramkarza, mając przed sobą pustą bramkę trafił w słupek. Potem pojedynek z bramkarzem Manchesteru United przegrał jeszcze Mark Noble.