Bundesliga: Lewandowski strzelił gola i zszedł z boiska z urazem

Bayern Monachium wygrał z RB Lipsk 4:1, a pierwszego gola dla Bawarczyków zdobył z rzutu karnego Robert Lewandowski. Lewandowski nie dokończył jednak meczu - w 59. minucie zszedł z boiska z powodu problemów z pachwiną.

Publikacja: 12.09.2021 07:20

Robert Lewandowski cieszy się z bramki w meczu z RB Lipsk

Oprócz Lewandowskiego gole dla Bayernu strzelali Jamal Musiala, Leroy Sane i Eric Maxim Choupo-Moting. Honorowe trafienie dla drużyny z Lipska zaliczył Konrad Laimer (przy stanie 3:0 dla Bayernu).

Lewandowski, dla którego gol strzelony Lipskowi był szóstym trafieniem w sezonie (Polak otwiera klasyfikację strzelców), w 59. minucie zszedł z boiska. Onet cytuje trenera Bayernu, Juliana Nagelsmanna, który stwierdził, że było to spowodowane "napięciem w obrębie pachwiny".

Nagelsmann przyznał, że początkowo Lewandowski miał zejść z murawy dopiero ok. 79. minuty. Zaznaczył przy tym, że zmiana była efektem "ostrożności", a nie "konieczności".

6 goli

Tyle trafień ma na koncie w tym sezonie Bundesligi Robert Lewandowski

Z powodu urazu boisko opuścił w meczu z RB Lipsk również Serge Gnabry, którego w 42. minucie zniesiono z murawy na noszach. Gnabry ma mieć problem z plecami.

W najbliższy wtorek Bayern zmierzy się na wyjeździe w pierwszym meczu fazy grupowej w tym sezonie Ligi Mistrzów z Barceloną.

2 / 3
sport i polityka
Wybory samorządowe. Jak kibice piłkarscy wybierają prezydentów miast
Paryż 2024. Agenci czy bezdomni? Rosjanie toczą olimpijską wojnę domową
Paryż 2024. Kim jest Katarzyna Niewiadoma, polska nadzieja na medal igrzysk olimpijskich