Węgry wygrały z Andorą 2:1, Albania pokonała San Marino 5:0.

Tak wygląda obecnie sytuacja w grupie I:

3. Polska 6 11 19 8 +11
4. Węgry 6 10 12 10 +2
5. Andora 6 3 4 14 -10
6. San Marino 6 0 1 24 -23

Kolejno: Mecze, Punkty, Gole strzelone, Gole stracone, Różnica między golami strzelonymi i straconymi

Jak padł gol?

W roli głównej wystąpił Robert Lewandowski. Po nieudanej próbie strzału Karola Linetty'ego dopadł do piłki i dośrodkował ją w pole karne. Tam najwyżej wyskoczył Damian Szymański, który uderzeniem głową pokonał Pickforda.

Szansa dla Polski!

Lewandowski przyjmuje piłkę w polu karnym, obraca się z nią i strzela - niestety wysoko ponad bramką.

22:28
08.09.2021

Świderski blokuje próbę wybicia piłki przez Pickforda.

Piłka zmierza w stronę bramki Anglii, ale bramkarz reprezentacji gości naprawia swój błąd.

22:26
08.09.2021

Z murawy schodzą Kamil Glik, Tymoteusz Puchacz i Kamil Jóźwiak.

Wchodzą Michał Helik, Przemysław Frankowski i Maciej Rybus.

22:25
08.09.2021

Kolejna żółta kartka - tym razem dla Linetty'ego.

Piłkarz faulował rywala tuż po stracie piłki w środku pola.

22:23
08.09.2021

Żółta kartka dla Tymoteusza Puchacza.

Polski obrońca faulował Sterlinga.

22:23
08.09.2021

Puchacz zagrywa prostopadłą piłkę w pole karne do Świderskiego.

Piłka ląduje jednak w rękawicach Pickforda.

22:19
08.09.2021

Gola dla Anglii zdobył Harry Kane.

Polacy tracą piłkę w środku pola, futbolówkę przejmuje Kane i decyduje się na strzał z ok. 25 metrów. Uderzenie zaskakuje Szczęsnego. Szkoda.

Wojciech Szczęsny nie zdołał obronić strzału Harry'ego Kane'a.

PAP/Piotr Nowak

22:18
08.09.2021

PRZEGRYWAMY 0:1.

Harry Kane wyprowadził Anglię na prowadzenie.

AFP / JANEK SKARZYNSKI

22:17
08.09.2021

Celny strzał na bramkę Anglii Roberta Lewandowskiego.

Napastnik reprezentacji Polski uderzał zza pola karnego po podaniu Karola Świderskiego - strzał był jednak zbyt słaby, by zaskoczyć bramkarza.

Puchacz wpada w pole karne Anglii.

Puchacz wpada w pole karne Anglii.Nie jest zbyt agresywnie atakowany i oddaje strzał, ale jego uderzenie jest niecelne. Szkoda.

22:09
08.09.2021

Zmiana w reprezentacji Polski.

Schodzi Buksa, zastępuje go Kamil Świderski.

W drugiej połowie wyraźna przewaga Anglików. Czas na zmiany w polskiej reprezentacji?

22:07
08.09.2021

Groźnie pod polską bramką.

Zakotłowało się po dośrodkowaniu Luke'a Shawa z rzutu wolnego, Szczęsny wyszedł z bramki, ale nie złapał piłki, na szczęście asekurował go Bednarek. Nawet jednak, gdyby gol padł, sędzia nie uznałby go z powodu spalonego.

22:06
08.09.2021

Żółta kartka dla Grzegorza Krychowiaka.

22:02
08.09.2021

Jan Bednarek blokuje kolejny atak Sterlinga.

Anglicy mają w II połowie wyraźną przewagę.

22:02
08.09.2021

Puchacz zagrywa w pole karne, ale tam nie ma żadnego z naszych napastników.

21:56
08.09.2021

Anglicy nadal w natarciu.

Tym razem Sterling atakował z lewej strony, na szczęście udało się go zatrzymać.

Na początku drugiej połowy największe zagrożenie pod polską bramką stwarza Raheem Sterling.

21:54
08.09.2021

Bednarek z Puchaczem do spółki zatrzymują Sterlinga.

A mogło być groźnie - Sterling był już w polu karnym.

21:53
08.09.2021

Było groźnie pod bramką Szczęsnego!

Z lewej strony w pole karne wpadł Grealish i spróbował pokonać Szczęsnego strzałem przy dalszym słupku. Uderzenie było jednak minimalnie niecelne.

21:52
08.09.2021

Buksa po podaniu od Krychowiaka od razu uderza zza pola karnego.

Strzał został jednak zablokowany.

21:50
08.09.2021

Piłkarze Polski i Anglii wracają na murawę.

Przed nami druga połowa.

21:45
08.09.2021

Już po gwizdku kończącym I połowę żółte kartki obejrzeli Kamil Glik i Harry Maguire.

Piłkarze zbyt intensywnie starali się sobie coś wytłumaczyć.

Kamil Glik i Harry Maguire zostali ukarani przez sędziego

21:36
08.09.2021

W innych meczach "polskiej" grupy Węgry prowadzą z Andorą 2:0, a Albania z San Marino - 1:0.

21:33
08.09.2021

Koniec pierwszej połowy!

Dobre 45. minut Polaków. Mamy wprawdzie remis, ale ze wskazaniem na biało-czerwonych.

Adam Buksa zadebiutował w meczu z Albanią i zdobył bramkę. Potem zagrał z San Marino i popisał się h

Adam Buksa zadebiutował w meczu z Albanią i zdobył bramkę. Potem zagrał z San Marino i popisał się hat-trickiem. W pojedynku z Anglią została mu druga połowa, by podtrzymać strzelecką serię.

21:33
08.09.2021

Moder dośrodkowuje z rzutu wolnego, ale piłkę wybijają angielscy obrońcy.

21:32
08.09.2021

Robert Lewandowski rozpoczyna akcję w środku pola.

Napastnik Bayernu ogrywa Stonesa i podaje do Tymoteusza Puchacza. A ten jest faulowany ok. 25 metrów od bramki Pickforda.

21:30
08.09.2021

W natarciu Anglicy.

Shaw wstrzelił piłkę w pole karne, ale futbolówkę wybija po odważnym wyjściu Szczęsny.

21:29
08.09.2021

Jak dotąd w pierwszej połowie częściej przy piłce byli Anglicy.

Czy taki był pomysł Paulo Sousy na ten mecz?

Jak dotąd w pierwszej połowie częściej przy piłce byli Anglicy. Czy taki był pomysł Paulo Sousy na ten mecz?

21:28
08.09.2021

Rzut rożny dla Anglii.

Po dośrodkowaniu Luke'a Shaw z rzutu wolnego, po zamieszaniu w polu karnym piłka wychodzi na korner.

21:25
08.09.2021

Lewandowski szuka podaniem kolegów w polu karnym.

Jego zagranie kończy jednak w rękawicach bramkarza Anglii.

21:22
08.09.2021

Na razie w pojedynku Lewandowski-Kane górą Polak. Napastnik reprezentacji Anglii

Napastnik reprezentacji Anglii na razie nie zagroził poważnie bramce Szczęsnego. Tymczasem Lewandowski nie tylko stara się rozgrywać, ale miał też już jedną dobrą okazję do zdobycia gola.

Harry Kane wpisał się na listę strzelców w ostatnich meczach eliminacyjnych Anglików - z Andorą, Węgrami i Polską

21:20
08.09.2021

Glik w środku pola niecelnie zagrywa piłkę, co uruchamia atak Anglików.

Na szczęście kończy się na strachu.

21:18
08.09.2021

Na prawym skrzydle miejsca szuka Kamil Jóźwiak, naciska go jednak Grealish.

Piłka trafia do Dawidowicza, ale jego dośrodkowanie jest bardzo niecelnie.

21:17
08.09.2021

Jakub Moder uderza z dystansu. Bardzo niecelnie.

21:14
08.09.2021

Lewandowski przed szansą!

Najpierw kapitan reprezentacji Polski przedziera się w środku pola, potem odgrywa do Linetty'ego, a ten zagrywa w pole karne do wbiegającego Lewandowskiego. Napastnik Bayernu próbuje lobować bramkarza, ale próba jest nieudana.

21:12
08.09.2021

Polacy dziś naprawdę solidni w obronie.

Długa piłka Kyle Walkera do Graelisha, ale przy pomocniku Manchesteru City jest już Kamil Glik, który wygrywa pojedynek z Anglikiem.

21:07
08.09.2021

Szansa dla Anglii!

Raheem Sterling atakuje prawym skrzydłem, wrzuca piłkę w pole karne, tam najwyżej wyskakuje Harry Kane, ale nie udaje mu się oddać groźnego strzału - jego zagranie przypomina raczej odegranie do partnera, którego jednak w środku pola karnego nie ma. Jest tam Paweł Dawidowicz, który wybija piłkę.

Paweł Dawidowicz walczy o piłkę z Masonem Mountem

21:04
08.09.2021

Tymoteusz Puchacz znajduje w polu karnym Buksę.

Napastnik reprezentacji Polski przegrywa jednak pojedynek z angielskim obrońcą. Szkoda.

21:02
08.09.2021

Lewandowski znów w roli rozgrywającego.

Wypuszcza podaniem Jóźwiaka, który atakuje prawym skrzydłem i próbuje dośrodkowaniem znaleźć czającego się w okolicach pola karnego Anglii Buksę. Pomysł dobry, wykonanie gorsze.

Kibice reprezentacji Polski

PAP, Piotr Nowak

21:00
08.09.2021

A teraz rzut rożny dla Anglii.

Piłka wybita za linię końcową po interwencji Dawidowicza.

20:59
08.09.2021

Pierwszy celny strzał Polaków!

Ładna akcja w środku pola - piłka wędruje jak po sznurku od Krychowiaka, przez Linetty'ego do Lewandowskiego, napastnik Bayernu w roli rozgrywającego obsługuje dobrym podaniem Modera, a ten z ostrego kąta strzela wprost w bramkarza reprezentacji Anglii.

Robert Lewandowski

AFP

20:58
08.09.2021

Groźna sytuacja w polu karnym Polski.

Po dośrodkowaniu Luke'a Shawa polscy obrońcy wybijają piłkę za krótko, dopada do niej Harry Maguire, ale zostaje zablokowany.

20:57
08.09.2021

Ostry faul Kamila Jóźwiaka na Graelishu.

Nie ma żółtej kartki, kończy się na upomnieniu skrzydłowego Derby County.

20:57
08.09.2021

Na razie Polacy grają bardzo uważnie w defensywie.

Dobrze się asekurują, nie pozwalają swobodnie rozgrywać piłki Anglikom.

20:56
08.09.2021

A Robert Lewandowski gra dziś w reprezentacji po raz 125.

Mamy nadzieję, że uczci jubileusz golem, a najlepiej trzema.

20:54
08.09.2021

Grzegorz Krychowiak blokuje przy linii końcowej Declana Rice'a.

Nie ma rzutu rożnego - piłka odbiła się jeszcze od Anglika przed wyjściem za linię końcową.

Pierwszy rzut rożny dla Polski.

Grzegorza Krychowiaka szarżującego z prawej strony na bramkę blokuje Declan Rice.

20:50
08.09.2021

Jóźwiak ofiarnym wślizgiem blokuje Grealisha.

Pomocnik Manchesteru City był jednak na spalonym. Ale dobra asekuracja polskiego skrzydłowego.

20:50
08.09.2021

Dawidowicz wrzuca piłkę z prawej strony, po akcji Kamila Jóźwiaka. Piłka trafia do Tymoteusza Puchacza, którego strzał z pierwszej piłki zostaje zablokowany.

20:48
08.09.2021

Polacy zaczynają agresywnie, doskakują do Anglików.

Gra toczy się głównie w środku pola.

20:45
08.09.2021

GRAMY!

20:44
08.09.2021

Sędzią dzisiejszego spotkania jest Niemiec Daniel Siebert.

Daniel Siebert sędziował już reprezentacji Polski w meczu eliminacji do Euro 2020 ze Słowenią, w którym wygraliśmy 3:2.

20:42
08.09.2021

Na Stadionie Narodowym rozbrzmiewa Mazurek Dąbrowskiego.

20:40
08.09.2021

Piłkarze Polski i Anglii wychodzą na murawę.

20:38
08.09.2021

Jeszcze raz przypomnijmy składy na dzisiejszy mecz:

Polska: 1. Wojciech Szczęsny - 3. Paweł Dawidowicz, 15. Kamil Glik, 5. Jan Bednarek, 23. Tymoteusz Puchacz - 7. Kamil Jóźwiak, 8. Karol Linetty, 10. Grzegorz Krychowiak, 16. Jakub Moder - 14. Adam Buksa, 9. Robert Lewandowski.

Anglia: 1. Jordan Pickford - 2. Kyle Walker, 5. John Stones, 6. Harry Maguire, 3. Luke Shaw - 8. Kalvin Phillips, 11. Mason Mount, 4. Declan Rice - 10. Raheem Sterling, 9. Harry Kane, 7. Jack Graelish.

20:31
08.09.2021

Mecz Polska-Anglia będzie pojedynkiem dwóch wielkich snajperów.

Robert Lewandowski to najskuteczniejszy piłkarz w historii reprezentacji Polski - w 124 meczach strzelił 72 gole. Z kolei Harry Kane w wygranym przez Anglię meczu z Andorą strzelił 40 gola w reprezentacji - ma tyle samo trafień co Michael Owen, a do najskuteczniejszego w historii reprezentacji Wayne'a Rooney'a traci tylko 13 goli.

Harry Kane

Harry Kane

AFP

20:21
08.09.2021

Największa niespodzianka to obecność w obronie reprezentacji Polski Pawła Dawidowicza.

Zawodnik Hellas Werona jak dotąd zagrał w reprezentacji pięć razy - debiutował 17 listopada 2015 roku w meczu towarzyskim Polska-Czechy (wygraliśmy 3:1, Dawidowicz spędził na boisku cztery minuty). Potem zagrał z Andorą, Islandią, Hiszpanią (na Euro 2020) i Albanią.

187 minut

Tyle czasu przed środowym meczem z Anglią spędził na murawie w barwach reprezentacji Polski Pawel Dawidowicz

Paweł Dawidowicz, obrońca Hellas Werona

20:18
08.09.2021

Anglia to świeżo upieczony wicemistrz Europy.

W finale Euro 2020 rozgrywanym na Wembley Anglia, po rzutach karnych, przegrała z Włochami (w regulaminowym czasie było 1:1, w dogrywce wynik meczu się nie zmienił, w karnych Włosi wygrali 3:2).

20:12
08.09.2021

Moder był dopiero czwartym Polakiem, który strzelił gola na Wembley.

Przed nim ta sztuka udała się tylko Janowi Domarskiemu, Markowi Citko i Jerzemu Brzęczkowi. Gola Anglii na wyjeździe strzelił też w 1966 roku Jerzy Sadek - ale ten mecz był rozgrywany w Liverpoolu.

08.09.2021

Tak wygląda aktualna tabela grupy I eliminacji do mistrzostw świata w Katarze.

08.09.2021

Po pięciu meczach Anglia ma na koncie komplet punktów w grupie I.

Anglicy wygrali wszystkie pięć meczów, strzelili 17 goli, stracili 1. Tego jedynego gola strzeliła Anglikom Polska - 31 marca 2021 roku w 58. minucie meczu na Wembley gola Anglikom po błędzie gospodarzy w obronie strzelił Jakub Moder. Dzięki golowi Modera Polska wyrównała i była bardzo bliska remisu - ale w 85. minucie zwycięskiego gola dla Anglików zdobył Harry Maguire.

Jakub Moder

Jakub Moder

19:59
08.09.2021

Na Stadionie Narodowym Polska przegrała tylko raz w meczu o punkty.

22 marca 2013 roku Polacy przegrali z Ukrainą 1:3 w eliminacjach do mistrzostw świata w Brazylii.

Stadion Narodowy

Fotorzepa, Jerzy Dudek

19:58
08.09.2021

Bilans meczów z Anglią jest dla Polski wyjątkowo niekorzystny.

Wygraliśmy raz, siedem razy zremisowaliśmy, 12 razy przegraliśmy. Strzeliliśmy Anglikom 12 goli - straciliśmy 32.

19:51
08.09.2021

A w takim składzie zagrają z Polską wicemistrzowie Europy.

19:50
08.09.2021

Najsłynniejszy mecz Polski z Anglią to "zwycięski remis" na Wembley.

17 października 1973 roku w ostatnim meczu eliminacji do mundialu w Niemczech Polska musiała wywalczyć na Wembley przynajmniej remis, by awansować na mistrzostwa - i tak się właśnie stało. Jan Tomaszewski zamurował bramkę Polski, a Janowi Domarskiemu piłka "doszła, naszła, zeszła, weszła". Rok później Polska została trzecią drużyną świata.

Jan Domarski strzela gola na Wembley

PAP, Archiwum

19:44
08.09.2021

Na Stadionie Narodowym graliśmy z Anglią jak dotąd tylko raz.

17 października 2012 roku Polacy zremisowali z Anglią 1:1, a gola dla biało-czerwonych strzelił wówczas wciąż grający w reprezentacji Kamil Glik. Mecz powinien był odbyć się dzień wcześniej, ale wówczas z powodu intensywnych opadów deszczu i niezamknięcia dachu nad Stadionem Narodowym, boisko nie nadawało się do tego, by rozegrać na nim mecz.

19:42
08.09.2021

Polska wygrała z Anglią tylko raz w historii.

6 czerwca 1973 roku na Stadionie Śląskim w Chorzowie Polska pokonała Anglię 2:0 w meczu eliminacji do mistrzostw świata w Niemczech. Polska wygrała wówczas grupę, w której rywalizowała z Anglią i Walią i awansowała na mundial, na którym zajęła trzecie miejsce.

48 lat

Tyle czasu minęło od pierwszego - i ostatniego w historii - zwycięstwa Polski nad Anglią

19:30
08.09.2021

Znamy skład Polski na mecz z Anglią.

Paolo Sousa znów zaskoczył - w podstawowym składzie pojawił się m.in. Paweł Dawidowicz, który był tylko rezerwowym w meczu z Albanią i nie zagrał w meczu z San Marino. W składzie pojawił się też Tymoteusz Puchacz. Partnerem Roberta Lewandowskiego w ataku będzie Adam Buksa.