Eliminacje MŚ: Francja znów gubi punkty. Remis z Ukrainą

W drugim kolejnym meczu eliminacji do mundialu w Katarze mistrzowie świata, Francuzi, nie zdołali zdobyć kompletu punktów.

Publikacja: 05.09.2021 07:54

Eliminacje MŚ: Ukraina-Francja 1:1

Po niespodziewanym remisie u siebie z Bośnią i Hercegowiną tym razem Francuzi zremisowali na wyjeździe z Ukrainą 1:1.

W meczu z Ukrainą Francuzi zagrali bez Kyliana Mbappe (uraz mięśniowy) i N'Golo Kante - odnotowuje Onet.

Mimo dwukrotnej straty punktów Francja pozostaje liderem grupy D - z 9 "oczkami" na koncie. Z kolei Ukraina jest trzecia - w pięciu dotychczasowych meczach eliminacji zanotowała pięć remisów.

Francja dominowała w meczu z Ukrainą, ale nie była w stanie przekuć swojej przewagi na gole. Tymczasem Ukraina, wraz z upływem czasu, zaczęła coraz odważniej atakować - i w 45 minucie wyszła na prowadzenie za sprawą pięknego strzału z dystansu Mykoła Szaparenki. Hugo Lloris nie miał żadnych szans zatrzymać uderzenia zawodnika Dynama Kijów.

Tuż przed przerwą, w 45 minucie gry Ukraińcy dopięli swego. Fantastycznym strzałem z dystansu popisał się zawodnik Dynama Kijów Mykoła Szaparenko. Ukraiński pomocnik poszedł za akcją swojej reprezentacji i po niedokładnym wybiciu francuskich defensorów oddał atomowy strzał pod poprzeczkę bramki Hugo Llorisa. Golkiper Trójkolorowych nie miał najmniejszych szans na skuteczną interwencję.

5

Tyle meczów zagrała Ukraina w eliminacjach do mundialu 2022. Wszystkie zremisowała

Po przerwie podrażniona utratą gola do szatni Francja szybko doprowadziła do wyrównania - w 50. minucie Anthony Martial wykorzystał dobre dogranie Kingsleya Comana i strzałem z bliska pokonał ukraińskiego bramkarza.

Gol dodał wiatru w żagle Francuzom. Didier Deschamps rzucił do boju Karima Benzemę i Moussę Diaby'ego i Francuzi zaczęli coraz mocniej naciskać na gospodarzy. Diaby miał świetną szansę na zdobycie gola, ale jego strzał z pola karnego zatrzymał się na słupku. Ukraina zdołała jednak wybronić remis i wciąż - mimo tego, że nie wygrała żadnego z pięciu meczów rozegranych w tych eliminacjach - liczy się w walce o awans.

W innych sobotnich meczach Wyspy Owcze do 85. minuty odpierały ataki Duńczyków, ale ostatecznie, po golu Jonasa Winda, musiały uznać ich wyższość. Irlandia na własnym stadionie tylko zremisowała z Azerbejdżanem strzelając gola na wagę punktu dopiero w 87. minucie. Z kolei Izrael wysoko, 5:2, pokonał finalistę Euro 2020, Austrię.