Dotychczasowy rekord dzierżył od 2014 roku baseballista Giancarl Stanton, który za 13-letnią grę w Miami Morlins miał otrzymać 325 mln dol.

Platforma DAZN pojawiła się niedawno z przytupem na rynku mediów elektronicznych w USA i wydaje się, że z powodzeniem może także wypełnić transmisyjną lukę, jaka pojawiła się po ogłoszeniu, że stacja HBO kończy 31 grudnia 2018 roku 45-letnią historię relacji telewizyjnych z walk bokserskich.

Za powstaniem serwisu – formalnie właścicielem jest brytyjska firma Perform Group – stoi kapitał Lena Blavatnika, urodzonego w Odessie, wychowanego w Moskwie (jako Leonid Bławatnik) amerykańskiego biznesmena, który ma także obywatelstwo Wielkiej Brytanii, mieszka w USA od 1978 roku, skończył Columbia University (dyplom z inżynierii komputerowej) i zarobił fortunę sprzedając m. in. udziały rosyjskiej firmy paliwowej TNK-BP za 7 mld dol. w 2013 roku.

Blavatnik, nr 27 na tegorocznej liście miliarderów magazynu „Forbes" z majątkiem wartym 17 mld dol., znany jest także z zakupu Warner Music w 2011 roku (za 3,3 mld dol.). Jego bazowa firma Access Industries ma udziały w LyondellBasell, Rocket Internet, marce modowej Tory Burch oraz oczywiście w DAZN.

Serwis transmituje już w amerykańskim internecie m.in. rozgrywki NFL, NBA, MLB i NHL, pokazuje mecze ATP Tour i WTA Tour, ma również w ofercie rozgrywki golfowe, krykietowe, rugby i darts. Działa także w Niemczech, Austrii, Szwajcarii, Japonii i Kanadzie.

Ostatnia walka Tomasza Adamka z Jarellem Millerem również była w USA udostępniana w sieci przez DAZN. Serwis podpisał też umowę na transmisję w USA walk brytyjskiego mistrza wagi ciężkiej Anthony'ego Joshuy, reprezentowanego przez Eddiego Hearna i jego Matchroom Boxing.

Hearn podpisał w maju z DAZN ośmioletnią umowę (wartą 1 mld dol.) na organizację 16 gal bokserskich w USA rocznie, a także na dostęp do 16 gal rocznie transmitowanych z Wielkiej Brytanii.

Alvarez jest pięściarzem, który przyciąga rzesze widzów w Meksyku i Stanach Zjednoczonych, generował ogromne zyski stacji telewizyjnych Showtime i HBO, zwłaszcza w systemie pay-per-view. Za wrześniową niejednogłośną wygraną walkę z Giennadijem Gołowkinem o mistrzowskie pasy w kategorii średniej federacji WBA, WBC oraz IBF otrzymał ok. 50 mln. dol.

Współpraca z DAZN oznacza zupełnie nowy system opłat – za cenę względnie niedużego miesięcznego abonamentu (na razie 9,99 dol.) serwis streamingowy pokaże chętnym dwie walki Saula Alvareza rocznie, do tego liczne inne przeboje sportów walki. Pięściarz, oprócz zasadniczego wynagrodzenia, dostanie bonusy, jeśli przyciągnie zakładaną liczbę subskrypcji.

Najbliższym rywalem Canelo będzie Brytyjczyk Rocky Fielding. Zmierzą się w kategorii super średniej 15 grudnia w Madison Square Garden. Stacja HBO mogła transmitować tę walkę, złożyła nawet wstępną ofertę (w systemie PPV), ale uznała, że już nie będzie przebijać oferty DAZN.