Przed miesiącem wygrała w zawodach otwarcia w Soelden, w sobotę powtórzyła zwycięstwo w kanadyjskim ośrodku Panorama. Denise Karbon na razie radzi sobie w Pucharze Świata nadspodziewanie dobrze. W jej sobotnim sukcesie nie było przypadku, choć odrobinę pomógł pech głównej rywalki.

Po pierwszym przejeździe prowadziła Nicole Hosp, gwiazda ekipy Austrii. Przewagę miała dużą, ponad sekundę nad Karbon, która była czwarta. Zawody zamieniły się w walkę Włoszek z Austriaczkami. Do próby Elisabeth Goergl wydawało się, że górą będą te drugie, lecz doskonały drugi przejazd Denise Karbon jeszcze raz zmienił klasyfikację.

Hosp miała jechać po swoje, do połowy trasy trudno było w to wątpić, lecz drobny poślizg w zakręcie zmienił się w małą katastrofę. Austriaczka upadła na prawe biodro, nie zgubiła nart, ambitnie poderwała się ze zmrożonego śniegu i popędziła dalej, lecz o wygranej nie mogło być mowy. Zajęła 16. miejsce. Sportowy życiorys Denise Karbon wzbogacił się o zwycięstwo numer trzy. 27-letnia alpejka z Kastelruth w południowym Tyrolu powinna mieć ich więcej, w końcu była mistrzynią świata juniorek i wicemistrzynią świata seniorek, ale kontuzje kazały jej czekać na kolejne sukcesy aż do 2007 roku.

Po raz drugi tej zimy pucharowe punkty zdobyła Polka. Agnieszka Gąsienica- Daniel zajęła 26. miejsce i, podobnie jak Katarzyna Karasińska, ma 5 punktów w klasyfikacji PŚ.

Mężczyźni startowali w zjeździe 22 km na północ od Panoramy, w Lake Louise. Na skróconej z braku śniegu trasie po raz pierwszy w karierze wygrał Jan Hudec, nieoczekiwany wicemistrz świata z ubiegłego roku. Kanadyjczycy skorzystali na tym, że rodzice alpejczyka, który urodził się w 1981 roku w czeskim Sumperku, wyemigrowali z rocznym dzieckiem do Niemiec, a następnie, gdy mały Janek miał pięć lat, do Calgary. Mama biegała na nartach, ojciec startował w zawodach alpejskich, przekazali sportowy zapał synowi.

Lake Louise leży tuż obok Banff, gdzie trenuje Hudec. Podobnie jak Karbon kandyjski alpejczyk nie wygrywał wiele do ubiegłego roku, gdyż przez trzy sezony leczył nogi.