- Bernhard Kohl stawia na Tour de France. Austriacki kolarz, czwarty w klasyfikacji generalnej wyścigu, zrezygnował z wyjazdu na igrzyska. – Nie utrzymałbym tak wysokiej formy. Chcę poświęcić wszystkie siły obronie miejsca w czołowej dziesiątce TdF – wyjaśnił. Po wycofaniu się Kohla austriacka federacja kolarska zdecydowała, że do Pekinu pojadą mistrz kraju Christian Pfannberger i Thomas Rohregger, zwycięzca wyścigu Dookoła Austrii.

- Oscar Pistorius zostaje w domu. Federacja Lekkoatletyczna RPA zdecydowała nie włączać niepełnosprawnego sportowca do składu sztafety 4x400 m. Zdaniem IAAF występ biegającego na dwóch protezach z włókien węglowych Pistoriusa mógłby zagrażać zdrowiu pozostałych zawodników. W środę podczas mityngu w Lucernie Pistorius osiągnął wynik 46,25, ale nie wystarczyło to do uzyskania minimum olimpijskiego na 400 m (45,55).

- Dwain Chambers nie pobiegnie. Halowy wicemistrz świata na 60 m nie wystąpi w Pekinie – taką decyzję podjął Sąd Najwyższy w Londynie. Podczas mityngu w niemieckim Biberach przebiegł dystans 100 m w 10,06 i uzyskał kwalifikację, ale Brytyjski Komitet Olimpijski nie zgodził się włączyć go do reprezentacji. Chambers ma dożywotni zakaz występu w igrzyskach za stosowanie dopingu.