Celem akcji jest popularyzacja sportu jeździeckiego na terenie całego kraju wśród dzieci do 12-14 lat. To nauka bez kompromisów – na dużych koniach.

W 2009 r. zorganizowano we wszystkich makroregionach kwalifikacje do pierwszego Pucharu Polski Dzieci, którego finał odbył się na początku lipca w Toruniu. Wyniki pozwoliły na powołanie kadry narodowej Dzieci. Kolejnym krokiem był wyjazd reprezentacji na mistrzostwa Europy w Belgii. Ten ważny start potwierdził, że polskie dzieci podejmują równorzędną rywalizację z rówieśnikami na hipodromach Starego Kontynentu i śmiało mogą zaspokajać swoje ambicje.

Pomysł rozwoju jeździectwa wytyczony przez akcję „Teraz dzieci” już zaczął się sprawdzać. Jego skuteczność została potwierdzona m. in. podczas niedawnych zawodów CSIO w Austrii, gdzie polska drużyna zajęła trzecie. miejsce, a polska dziewczyna wygrała jeden z ważniejszych konkursów.

Akcja „Teraz dzieci” organizuje również starty na najbardziej prestiżowych imprezach odbywających się w Polsce: w katowickim Spodku, na warszawskim Torwarze czy, tak jak obecnie, w Sopocie, podczas CSIO. Doświadczenie najmłodszych jeźdźców wyniesione z występów w zawodach tej rangi jest nie do przecenienia.

Hasłami przewodnimi Polskiej Akcji Jeździeckiej „Teraz dzieci” są: edukacja, kultura, zabawa i sport. Sukces jak lokomotywa ciągnie za sobą całą dyscyplinę sportową. W jeździectwie brakuje jednak Justyny Kowalczyk, Adama Małysza czy Tomasza Golloba, sportowców, którzy sprawili, że dyscypliny, które uprawiają, zyskują na popularności. Stawiając na naukę jeździectwa dzieci w każdym zakątku Polski, możemy liczyć, że wychowamy zawodnika, który wypromuje także sport jeździecki.